HELAL OLSUN MAHMUT HOCA
Süleyman Kurt

HELAL OLSUN MAHMUT HOCA

Bu içerik 740 kez okundu.

 Zonguldak’ın bir uğuru var, bu kente gelen bürokratlar mutlaka kısa zamanda daha önemli görevlere atanıyor. 

  O kadar çok örnek var ki! 

  Zonguldak kenti yalnızca sayın valilerimizin kariyerinde önemli bir yere sahip olmakla kalmıyor, emniyet müdürlerimiz içinde yükselen kariyerlerin önemli kilometre taşlarından ilki olmayı başarıyor. Şu anda Bursa’da Emniyet Müdürlüğü görevinde olan ve kentin gurur duyduğu isim olan sayın Osman Ak’ta kette kaldığı kısa sürede büyük başarı kazandı. Elbette onun da kariyerinde Zonguldak önemli bir yer tutuyordur. 

  Değerli bürokratları kısa sürede kaybeden kentin bu konudaki tek şansı gelen bürokratlarında gidenleri aratmayacak düzeyde olmalarıdır. 

  Biraz daha eskilere gitsek, sayın valilerimizden Denizli’ye tayin olan sayın Yavuz Erkmen’i ve Gaziantep’e tayin olan sayın Erdal Ata’yı da unutmamak gerekir. 

  Zonguldak biraz makus talihini yenmek için uğraşıyorsa, burada görev yapan değerli bürokratların da katkılarını göz ardı edemeyiz. Siyasetçisi, bürokratı, sanayicisi, basını ve tüm STK larıyla bir kent dayanışması sergilemeliyiz.

  Kentimizde bulunan Bülent Ecevit Üniversitesi rektörlüğünden Ö.S.YM. Başkanlığına atanan güler yüzlü rektörümüz sayın Mahmut Özer son gururumuz oldu. Onun adına mutlu olduk. Kentin böyle bir değeri ortaya çıkarmasından dolayı her zamanki gibi gurur duyduk. 

  B.E.Ü nün gelişimini sağlamak ve ülkemizde saygın bir yere gelmesi için uğraştığına şahit olduğumuz Mahmut hoca Ö.S.Y.M. de göreve başlar başlamaz, öğrencilerin kalbini kazanacak bir karara imza attı. Bir çok öğrencinin Üniversite giriş sınavında yaşadığı “sınav öncesi 15 dakika” stresini aldığı bir kararla kaldırdı. Son giriş sınavında “15 dakika önce salonda olma zorunluluğu” yüzünden sınava giremeyip ekranlara yansıyan bir çok üzücü hadise sanırım sevgili Mahmut hocayı da etkilemiş. 

  Bir kişi neyi değiştirir diye sorulur. Aslında bir kişi bile çok şeyi değiştirir. Yeter ki o kişi doğru insan olsun. Sayılarını bilmiyorum ama sırf sınavın erken başlaması yüzünden onlarca gencin ömürlerinden 1 yılını kaybettiğini tahmin edebiliyoruz. Hem sınavın saati 9 30 dan 10 a alındı hem de 15 dakika erken gelme zorunluluğu son buldu. Değerli Mahmut hocaya bu satırlardan öğrenciler adına teşekkür ediyorum.

  Kentte görev yapan bürokratlara “uğurlu” gelen kentin umarım bir gün kendisine de uğurlu geleceği günleri görürüz.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 22 KASIM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 22 KASIM 2017
ERCANLA OBJEKTİF 21 KASIM 2017
ERCANLA OBJEKTİF 21 KASIM 2017