CHP’NİN AĞA BABALARI
Süleyman Kurt

CHP’NİN AĞA BABALARI

Bu içerik 1909 kez okundu.

 İsimler üzerinden yazı yazmayı pek tercih etmiyorum ama öylesi işler oluyor ki, zaten zar zor kontrol altına aldığım keçilerim kaçmak üzere …

  Zonguldak CHP de delege seçimleri öncesi yaşanan bazı gelişmeleri sizlerle bu satırlarda paylaşmıştım. Elbette işin içine siyaset girince herkesin birden sizi haklı bulması mümkün değil. Bazı dostlar sitem bazıları da haklı bulduklarını ifade ettiler. 

  Oysa yazdıklarımda yanlış bir durum olmamasına özen gösteriyorum. Siyasi partiler eğer lider partisi değilse üyelerle büyür. Lider partisiyse liderle birlikte büyür gelişir ve liderden sonra biter. CHP de üyeler, değerli bir gazeteci abimizin dediği gibi “hepsi birer il başkanı kadar donanımlı ve bir sendikacı kadar haklarını savunacak düzeyde insanlardır”. 

  Bir çok partinin aksine CHP deki hızlı değişimi kavrayamayan/ belki de kavrayıp belli etmeyen kişiler bu durumun yaşanmasından rahatsız. İstiyorlar ki CHP eski havasına dönsün, istiyorlar ki hizip günleri yeniden tesis edilsin. Öyle ya 2019 önemli bir dönüm noktası. 

  Peki dışarıdan bu kadar ateş altındayken bizim CHP li kardeşlerimizden uslu durmayanlar yok mu? Olmaz mı? Hem de yine bu satırlardan kendilerini övdüğümüz, partiye yeni heyecanlar katmasını umduğumuz kişiler yapıyor bu yeni hizipleri!!! 

  Örneğin diyorlar ki yerel medyada “parti; delege seçimlerini mahallerde yapsın, biz 10 mahallenin ücretini ödeyelim”. Bu ne terbiyesizliktir? Bu ne rezilliktir? Siz kim oluyorsunuz da üyesi olduğunuz parti için bunları medyada reklam yapıyor, böylesi bir reklamdan kendinize siyasi ikbal bekliyorsunuz? 

  CHP Zonguldak İl disiplin kurulu üyelerine buradan sesleniyorum. İki elim iki yakanızda. Bu rezilliğin hesabını hemen sorun! İlgili olanlara ne ceza verecekseniz verin! Yok biz burada şeklen duruyoruz diyorsanız derhal istifa edin. Bakın bu parti ihanetidir. Eğer partinin senin maddi katkına ihtiyacı varsa bunu kimseye hissettirmeden yaparsın. Yok böyle bir maddi talep yok, buna ihtiyaçta yoksa ortalıkta “ Kırkpınar pehlivanı” gibi poz vermezsin. Bendeki tüm itibarınız tüm iyi niyetli çabalarınız sıfırlanmıştır, haberiniz olsun. 

   Şimdi gidip bu partisine delege seçimlerinde “para yardımı yaparız” diyenlerin geçen yıllar içinde partilerine kaç lira maddi katkı yaptıklarını öğrenip bu satırlarda yayınlasam “mahçup olmayacaklar mı?” . eğer partine bu kadar düşkünsen şu yardım makbuzlarını aynı gazetelere yolla da biz de kalibreni bir görelim!!! 

  Öyle üyeler öyle adanmış yürekler tanırım ki o partide evinin ekmek parasını, yol parası yapıp mitinglere giden, köy çalışmalarına giden insanlardır onlar. Öyle milletvekilliği gibi ballı börekli beklentileri de olmadan sırf parti sevgisi ve disipliniyle hareket eden fedakar, vefakar insanlardır. 

  Sizden önemli bir ricam var, bu aralar epeyce arsız tavırlar sergiliyorsunuz buna bir son verin. Ve üyeler üzerinden insanları kullanmayı bırakın. Çok oldunuz, çok oluyorsunuz ….

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KARŞI KARŞIYA 18 EKİM 2017
KARŞI KARŞIYA 18 EKİM 2017
ANA HABER 18 EKİM 2017
ANA HABER 18 EKİM 2017