Türkiye’nin yeniden doğuşu
Erhan Çakmak

Türkiye’nin yeniden doğuşu

Bu içerik 533 kez okundu.

Ak Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Yılmaz Tunç, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle yaptığı açıklamada “15 Temmuz, Türkiye’nin yeniden doğuşudur. 15 Temmuz’da ülkemiz uçurumun kenarından dönmüştür” diyerek, Türk Milleti’nin 15 Temmuz’da yazdığı Milli Direniş Destanı’nın ne anlama geldiğini herkesin anlayacağı şekilde ifade etti.
Sayın Tunç’un söylediği gibi 15 Temmuz’da ülkemiz uçurumun kenarından dönmüştür ve 15 Temmuz gerçekten Türkiye’nin yeniden doğuşudur.
Fethullahçı Terör Örgütü tarafından, son 40-50 yıldır içten içe işgal edilen devlet kadroları, dış güçlerin desteği ile hazırlanan uzun vadeli bir planın uygulanması şeklinde gelişti. Bu planın uygulanmasında başta CIA olmak üzere yabancı istihbarat örgütlerinin birinci derecede rolü olduğu açıktır. Türkiye Cumhuriyeti, paralel devlet yapılanması ile içten içe ele geçirilmek ve işgal edilmek istendi.
FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında sürdürülen savcılık soruşturmaları sırasında FETÖ/CIA ilişkisi     tespit edilmiş, bu durum soruşturma dosyalarında yer almış bulunmaktadır.
15 Temmuz vatan haini darbe girişiminin düpedüz bir “işgal” girişimi olduğunu ve küresel güçlerin yönetimiyle gerçekleştiğini Yılmaz Tunç’un sözleriyle aktaralım :
“15 Temmuz’da bundan bir yıl önce ülkemiz bir işgal girişimiyle karşı karşıya kaldı, bir darbe girişimi ile karşı karşıya kaldı, TBMM bombalandı, tanklar milletimizin üzerine yürütüldü, insanların üzerine kurşun yağdırıldı. Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde yuvalanan FETÖ terör örgütü mensupları, asker kılığına girerek Türkiye’ye saldırdı. Bu saldırıyı milletimiz büyük bir dirayetle, azimle, kararlılıkla püskürtmeyi başardı. Türk milleti, demokrasi mücadelesinin, insan hakları mücadelesinin, vatan, bayrak mücadelesinin, bağımsızlık mücadelesinin nasıl yapıldığını bütün dünyaya göstermiş oldu. Ve içimizdeki hainleri, onlara kumanda eden küresel güçleri mağlup ederek, tarihi bir başarıya imza attı.”

Sayın Tunç’un tespitleri 15 Temmuz hain darbe girişiminden bu yana çok daha iyi anlaşılmış ve 15 Temmuz’da vatanına, bayrağına, bağımsızlığına ve özgürlüğüne sahip çıkan milletimiz, Türkiye’nin nasıl bir uçurumdan kenarından döndüğünün ayrıntılar ortaya çıktıkça çok daha iyi farkına varmıştır.
O mel’un darbe glrişiminin arka planında neler olduğunu bir kez daha hatırlamaya çalışalım.

1- Fethullahçı Terör Örgütü’nü kim kurdu, neden kurdu ?..
2- Devletin bütün kurumlarını ağ gibi saran bu ihanet örgütü, rütbe takmış elemanları vasıtası ile Cumhurbaşkanımızın ve Genelkurmay Başkanımızın makamlarına kadar ulaşabilmişse, bu girişimin son derece profesyonel, mesela yabancı gizli servis eliyle hazırlanmış bir altyapısı bulunduğu ve bu altyapının uzun yıllardan beri hazırlanmakta olduğu anlaşılıyor.
3- Türkiye’deki darbe girişiminin ardından, CIA Başkanı’nın, internet sitelerinde “Bu iş daha bitmedi !” şeklinde bir açıklaması yer aldı. Diplomatik uslup kullandığı anlaşılan CIA Başkanı acaba hangi “iş”ten söz ediyor?..
4- Cumhurbaşkanımız öldürülmek istendi, Genelkurmay Başkanımız kendi emrindeki hainler tarafından esir alındı, TBMM bombalandı, Ankara Özel Harekat Merkezi’nde 47 polisimiz kalleşçe ve alçakça saldırı sonucunda şehit edildi. Sivil halka ateş açıldı, yüzlerce insanımız şehit oldu, binlerce insanımız yaralandı.
5- Eğer darbe girişimi deşifre olmasaydı, çok daha büyük katliamlar yapıp, yönetimi ele geçirebilir, daha sonra FETÖ’cü teröristlerin eliyle ve onların işbirliğinde yabancı bir ülke, Türkiye’yi işgal edebilirdi. Türkiye’yi işgal edip, Kürdistan, Ermenistan ve benzeri isimlerle parçalara bölmek niyetleri gerçeğe dönüşebilirdi.

* * *

Allah, fırsat vermedi...
Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Hükümetimiz darbeci vatan hainlerine boyun eğmedi.
TSK’nın ezici çoğunluğu, polisimiz ve 7’den 70’e bütün vatandaşlarımız buna izin vermedi.
Artık herkes biliyor, devletimizin zirvesinden, sokaktaki vatandaşımıza kadar herkes bunu söylüyor.
Darbeciler başarılı olsaydı, Türkiye, yabancı bir ülke tarafından işgal edilecekti.
Allah, fırsat vermedi.
Gece boyunca okunan ezanlar, selalar “vatanımıza sahip çıkalım” diye seslendi.
Milletimiz işgale izin vermedi.

* * *

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde milletimiz meydanları, caddeleri, sokakları doldurdu.
Şehirler, caddeler, sokaklar ay-yıldızlı Türk Bayrakları ile süslendi.
Milyonlar meydanlara aktı…
15 Temmuz Destanı’nı hatırlamak için…
Bu milletin, işgale izin vermeyeceğini, demokrasiden vazgeçmeyeceğini, FETÖ”cülere, Apo’culara ve bilumum çetecilere boyun eğmeyeceğini milyonlarca kez haykırmak için…
Bu milletin “yeniden doğuşunu” tüm dünyaya duyurmak için…
15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Bayramı’nda, bu bayramı bizlere armağan eden aziz şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyor, bu iman ve şehadet ruhu yaşadıkça Türk Milleti”nin asla tutsak edilemeyeceğini bir kez daha vurgulamak istiyorum.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017