EVET
Erhan Çakmak

EVET

Bu içerik 654 kez okundu.

Bu satırlar yazıldığı sırada referandum sonuçları henüz açıklanmamış, ancak sandıkların çoğu açılmış ve açılan sandık sayısına göre ülke genelinde “EVET” oyları birkaç puan önde görünüyordu.

Bu saat itibarı ile açılmayan sandık sayısına bakıldığında sonucun değişmeyeceği ve Türk Milleti tarihi bir karara imza atarken, tercihini ekseriyetle “EVET” yönünde kullandığı tahmin ediliyor.

Evet, ya da hayır…

Milletin kararı başımızın tacıdır.

YSK’nın Anayasa Halk Oylaması sonuçlarını açıklamasının ardından daha net konuşmak mümkün olabilir ama, Türk Milleti, Cumhuriyet rejimi içinde “sistem değişikliğini” kabul etmiş görünüyor.

Bundan böyle halkımız “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi” ile tanışmış olacak, bir anlamda halkımız hükümeti doğrudan seçmiş olacak.

Demokrasi bu demek değil mi zaten ?..

 

***

 

Oyumu Bahçelievler Mahallesi’ndeki Atatürk Lisesi’nde kullandım.

Daha önce köşe yazılarımda da açıkladığım gibi “EVET” oyu vererek, hem vatandaşlık hakkımı kullandım, hem de vatandaşlık görevimi yerine getirdim.

Tıpkı “HAYIR” oyu verenler gibi…

16 Nisan’dan önceki yazılarımda ifade ettiğim gibi, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsında Türkiye’ye düşmanlık besleyen iç ve dış odaklar hariç, samimiyetle mevcut sistemin daha iyi olduğunu düşünerek “HAYIR” oyu veren vatandaşlarımızın görüşlerine saygı duyuyorum. EVET oyları kadar, HAYIR oylarının da itibarlı ve saygın olduğunu düşünüyorum.

Samimiyetle “ HAYIR” oyu veren vatandaşlarımızı, APO’cu, FETÖ”cü ve benzeri melanet örgütlerinden ayrı ve uzak tutuyorum.

Bu arada Hollanda’ya, Almanya’ya ve Avrupa’da ne kadar “Haçlı kafası” taşıyan yönetici varsa hepsine “selamlarımı” söylüyorum.

 

***

 

Unutmayalım…

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, sadece “EVET” oyu verenlerin değil, “HAYIR” oyu verenlerin de Cumhurbaşkanıdır.

Cumhuriyet rejimi içindeki sistem değişikliği, hem demokratik haklar bakımından önemli bir adım, hem de güven ve istikrar bakımından ülkemizi geleceğe taşıyacak bir dönüm noktasıdır.

Bundan böyle Türkiye ilerlemesine Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi içinde devam edecek.

Karayolları, demiryolları, köprüler, havaalanları, dev projeler bundan sonra daha da hızlı ilerleyecek…

Yerli otomobil…

Yerli uçak…

Yerli silah sanayi…

Hayal değil, gerçek olacak.

Bu inançla, Türk Milleti’nin tarihi kararını kutluyor, ülkemizin geleceğine daha umutlu bakıyoruz.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 18 EKİM 2017
ANA HABER 18 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 18 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 18 EKİM 2017