İl genel meclisi toplandı

İl genel meclisi toplandı

İl genel meclisi toplandı
Bu içerik 299 kez okundu.

CHP Grup Başkan Vekili Fikret Zaman, gelen bütçenin her yıl azaldığını söyledi

 

Zonguldak İl Genel meclisi’ni 15.birleşimi gerçekleştirildi.

İl Genel Meclisi Başkanı Necdet karaveli başkanlığında gerçekleştirilen toplantı açılış ve yoklama ile başladı. Ardından bir önceki oturuma ait tutanak özetini okunup oylanması ile devam etti.

İl genel meclisi dün olduğu gibi bugünde gündemsiz olarak toplandı.

Toplantıdan sonra İl Genel Meclis üyeleri bütçe konusunda kendi arasında toplantı yaptılar, bütçe görüşmesi gerçekleştirdiler.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkan Vekili Fikret Zaman, “Biz ilk başladığımızda bütçe 55 milyondu. Ondan sonraki yıl 10 milyon artırılarak 65 milyon olmuştur. Bu, şu anlama geliyor, artış oranı %18’dir. Geçen yıl olan bütçemiz 75 milyondu. 2018 yılının bütçesi ise 85 milyondur. Her geçen yıl, Ankara’dan gelen paranın daha düşük olduğu ortaya çıkıyor. Dolayısıyla bize bağlı olan 380 tane köydeki yatırımların her geçen yıl biraz daha az yapılması noktasına geliyor. Bütçe görüşmeleri sırasında yol şube müdürümüz, Su Kanal Hizmetleri Şube Müdürümüz meclise geldiler 2018 yılında neler yapmayı düşündüklerini açıkladılar. Tahmini olarak talep ettikleri rakamları da bizlere söylediler. Teknik elemanlar ister istemez köylerde neler yapılması gerektiğini gidip yerinde tespit edip, ona göre bir proje hazırlıyorlar. Şuanda 85 milyonluk bütçe bunları karşılayacak nitelikte değildir. 2017 yılında eldeki para ile beraber şu ana kadar yaklaşık %75 oranında işler gerçekleşmiştir. Ama sorunlar bitmedi ve halen daha susuz olan köyümüz vardır. Su Kanal Hizmetleri Müdürü'nün bütçeden talep ettiği konuları 2018 yılında da, yerine getiremeyeceğiz. Yollarda da sorunlar bitmiyor. Asfaltlanması ve genişletilmesi gereken çok yerlerimiz vardır. Para olduğu sürece bu sorunlar zaten giderilebilir.” Dedi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

İl genel meclisi toplantı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 18 KASIM 2017
ANA HABER 18 KASIM 2017
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM