”2018’de hizmette zirveye çıkacağız” (Videolu Haber)

”2018’de hizmette zirveye çıkacağız” (Videolu Haber)

 ”2018’de hizmette zirveye çıkacağız” (Videolu Haber)
Bu içerik 439 kez okundu.

Zonguldak İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, “2018 yılı aktif bir hizmet yılımız olacak” dedi.

Zonguldak İl Genel Meclisinin on dördüncü birleşimi gerçekleştirildi.

Necdet Karaveli başkanlığında yapılan toplantı açılış ve yoklama ile başladı.

Ardından bir önceki oturuma ait tutanak özeti okunarak oylandı.

Gündemsiz toplanan meclis sonrasında İl Genel meclis üyeleri bir araya gelerek bütçe görüşmesi gerçekleştirdiler.

“2018 AKTİF BİR HİZMET YILIMIZ OLACAK

Bütçe görüşmelerini değerlendiren Zonguldak İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, 2018 yılını aktif bir hizmet yılı olacağını söyledi.

85 milyon liralık bütçeye sahip olduklarını belirten Necdet Karaveli, “Hepinizin bildiği gibi bütçemiz 85 milyon. Tabi bu 85 milyon içerisinden bizim özellikle yol ve ulaşım hizmetleri ile su kanalı hizmetlerine ödenek ayırmamız çok önemli. Her zaman söylediğim gibi muhtemelen 2018 yılı içerisinde aktif bir hizmet zamanı geçireceğiz. Son yılımız gibi artık ona göre çalışırız. Arkadaşlar bunun yanında KÖYDES ödeneklerimiz de gelecek.  Artı bizim borçlanmış olduğumuz 16 milyon lira para var, birde gayrimenkul satışından hizmete dönüşecek bir paramız da oradan gelecek. Dediğim gibi hakikaten de 2018 yılı Özel idare olarak kırsalda çok aktif olacağımız. Hizmet bakımından belki de zirveye çıkacağımız zamanlar. Bu anlamda biz hazırlıklarımızı bu yıl içerisinde ve 2018 yılı başında yapmamız gerekiyor. Bu anlamda çalışmalarımız devam ediyor. Artık dediğim gibi birazdan bütçe görüşmelerimiz olacak. Bütçeye son şeklini vermeye başladık. İnşallah hizmet anlamında Zonguldak ötesinden güzel bir yıl olacaktır” dedi.

TARTIŞMALARDA BİR KASIT YOK. TATLI  ÇATIŞMALAR TATLI ÇEKİŞMELER YAŞANILOR

Gazetecilerin, “AK Parti İl Genel meclis üyeleri, İl Özel İdare Genel sekreteri Recep Demirtaş’ı yıpratmak mı istiyor” sorusuna Necdet Karaveli, “O tip bir şey olacağını ben zannetmiyorum arkadaşlar. Bu her özel idare de yaşanan olabilecek şeyler. Tabi idare kendi açısından kendi tarafından olaya bakıyor. İşte burada özel idare yürütmeyi nasıl yürüteceğiz, nasıl ben bu işten çıkacağını düşünüyor. İl genel Meclisi üyelerinin de aldıkları kararlar ve yaptıkları programları uygulama noktasında biz bir adım öteye nasıl gideriz diye hesap edecekler. Bunlar tatlı çatışmalar, tatlı çekişmelerdir. Sonuçta burada maksat her zaman Zonguldak'a hizmet etmektir. Burada idare ile meclise ayırmak mümkün değildir. Bazen bu tip şeyler yaşanabiliyor. Yaşanması iyi ama yaşanabiliyor. İnsanlar değişik yerlerden geliyor, değişik yapılara sahipler, bunların önüne geçmekte çok zor oluyor. Geçmeye de gerek yok. Tartışma tabii ki olacak zaman zaman boyutunu aşmamak kaydıyla. Kavgalarda olacak ama neticede biz eğer Zonguldak’ımıza sonuçta güzel hizmetler yapacaksak kazanan Zonguldak olacaktır. Biz insanların hizmet etmek için buradayız. Biz her zaman bunu söylüyoruz ve bu tartışmalarda herhangi bir kasıt yok arkadaşlar” dedi

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak ”2018’de hizmette zirveye çıkacağız”
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 22 KASIM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 22 KASIM 2017
ERCANLA OBJEKTİF 21 KASIM 2017
ERCANLA OBJEKTİF 21 KASIM 2017