“Yerli otomotiv için çaba sarf edeceğiz” (Videolu Haber)

“Yerli otomotiv için çaba sarf edeceğiz” (Videolu Haber)

“Yerli otomotiv için çaba sarf edeceğiz” (Videolu Haber)
Bu içerik 1354 kez okundu.

AK Parti Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan, yerli otomotivin Zonguldak’ta üretilmesi için ellerinden gelen çabayı göstereceklerini söyledi.

Yerli otomotivinin üretilmesini tek başına bile büyük bir kazanç olacağını belirten AK Parti Merkez İlçe başkanı Mustafa Çağlayan, şunları söyledi:

“Öncelikle yerli Otomotiv'in ülkemizde üretilecek olması bile bizim için çok büyük bir kazançtır. Çok uzun ve meşakkatli bir mücadeleden sonra Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde önemli bir mesafe kat edilmiştir.  Beş tane babayiğit açıklamıştır. Yerli otomotiv herkesin cesaret edemediği ve giremediği bir alanda ülkemiz için, devletimiz ve vatanımız için çok önemli bir kazanımdır.

Öncelikle burada başarılı olunmasını diliyorum. Ben daha sonrasında da kendi şehrimiz için tabi bu Şehrimize üretilmesi için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Milletvekillerimiz, İl başkanımız, tüm ilçe başkanlarımız, Zonguldak’ta ki stk’lar, ticaret odaları, basın, toplumun farklı katmanları burada elinden gelen ne varsa göstereceğine ben inanıyorum. Biliyorsunuz Türkiye'de beş tane mega sanayi bölgesi ilan edildi. Bunlardan bir tanesi bir de Filyos bölgesi. Tabii öncelikle fizibilite araştırmaları yapılıp nerelerin uygun olunduğu belirlenip tüm gücümüzle burada yapılması için Sayın il başkanımıza, milletvekillerimizle bunun mücadelesini vereceğiz. Olursa bizim için çok güzel olur tabi. Otomotiv sektörü ve bunun yan sanayileri şehrimize önemli bir katkı sağlayacaktır. Bu katkının sağlanması tüm şehrimizin esnaflarımıza ve yaşayanlarımıza yaşamsal anlamda bir kalite getireceğini düşünüyorum.

Tabi biz yerli otomotiv üretim fabrikalarının bölgemizde olmasını çok istiyoruz. Bunun içinde mücadele edeceğiz. Fakat şöyle bir durum var. Bizim sadece tek başına mücadele etmemiz yetmez. Bize Bartın ile Karabük ile orada ki teşkilatlarımız ve oradaki sivil toplum kuruluşları ile görüşüp bunu bir hareket haline getirip bu kartopunu daha da büyütüp dertlerimizi bu şekilde hükümetimize ileteceğimiz. Şunu söylemekte fayda var. Biz gereken mücadeleyi tüm samimiyetimizi göstereceğiz. Başarılı oluruz veya olamayız ama başarılı olmak için elimizden geleni yapacağız. Bundan sonraki takdir hükümetimizin olacaktır”

MÜLKİYET SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Mülkiyet sorunu ile ilgili açıklama yapan Mustafa Çağlayan, ihalenin yapıldığını ve firmanın 1 yıl içinde çalışmalarını tamamlayacaklarını belirterek şunları söyledi:

“Şimdi mülkiyet konusunda ihale yapıldı ihalesi bitti. 9 Kasım’da sözleşmesi firmayla yapıldı. Ancak yer teslimi daha gerçekleşmedi. On günlük bir yer teslim süresi var. Bundan sonra 1 yıllık da firmanın sözleşme süresi var. 1 yıl içersinde firma çalışmasını yapacak ve vatandaşlarımıza tepki verebilecek hale getirilecek. Tabi bu zamana gelmesi nedenleri var, bu zamana kadar gelmemeliydi. Zonguldak belediyesinin üzerine düşen görevi yapması gerekirdi. Ancak üzerine düşen görevi yapmadı Bundan sonra biz bu işin takipçisi olacak, aynı zamanda daha belediyenin üzerine düşen işlerde de takipçisi olacağız. Tabi burada şartlarını iyice belirlemek lazım. Hangi şartlarda insanlar tapuları verilecek. Burada sorun doğacak mı, burada doğacak mağduriyetlerin biz giderilmesi için neler yapabileceğiz bunları tartışırız ve bunları konuşuruz. İnşallah bir sıkıntı olmadan firma dediğini yerine getirir ise 1 yıl içersinde çalışır ve tamamlayacak. Ondan sonra itiraz süresi olacak. Şu anda belediye meclisinde de muhtarlıklarda oluşacak komisyonda üye seçimleri mevcut ve komisyon seçimleri yapıldıktan sonra çalışmaya başlayacaklar. Ve en kısa sürede bu kökleşmiş sorunun üstesinden geleceğiz ve insanlar tapularına kavuşacaklar” 

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak “Yerli otomotiv için çaba sarf edeceğiz”
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ERCANLA OBJEKTİF 21 KASIM 2017
ERCANLA OBJEKTİF 21 KASIM 2017
ANA HABER 21 KASIM 2017
ANA HABER 21 KASIM 2017