“Öyle kestirip atamazsın”

“Öyle kestirip atamazsın”

“Öyle kestirip atamazsın”
Bu içerik 925 kez okundu.

İl Genel Meclisi Üyesi Vacit Durdubaş, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Demirtaş’a “Öyle kestirip atamazsın diyerek tepki gösterdi.

 

Zonguldak İl Genel Meclisini 13.  birleşimi gerçekleştirildi.

Toplanı açılış ve yoklamanın ardından bir önceki oturuma ait tutanak özetin okunup oylanması ile başladı.

Ardından gündem maddesini görüşülmesine geçildi.

Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Genel Yönetmelik ve Mahalli İdareler Personelinin Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Yönetmelik gereği İdarece 2018 yılında açılacak sınav için İl Özel İdareleri Norm Kadro İlke ve Standartlarına Dair Yönetmeliğine göre düzenlenen II sayılı Memur Boş Kadro Değişikliği Cetveli ile ilgili Plan ve Bütçe ile İçişleri Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış olduğu raporlarının görüşüldü.

GÜLTEKİN, DEMİRTEŞ’E 2017 NEDEN İPTAL EDİLDİ SORDU

Madde üzerinde ilk olarak AK parti İl Genel Meclisi Üyesi Rıfkı Gültekin söz alarak, “2018’de sınav açılacağını şimdi öğreniyoruz.2018’e geçmeden önce 2017 yılında da biz Meclis’te aldığımız görevde yükselme sınavı kararı vardı. Fakat bu karar hiçbir gerekçe olmadan meclisi tatmin edici bir cevap verilmeden iptal edildi. Bunun sebebini öğrenmek istiyoruz” diyerek İlgilenmesi Demirtaş’tan açıklama istedi.

DEMİRTAŞ: GÜALTEKİN’E SERT CEVAP VERDİ., KAÇ KERE SÖYLMEDİK ANLAMADINIZ

Demirtaş da, Rıfkı Gültekin’e sert bir dille cevap vererek; “Konu çok gündemde tutuldu ne kadar cevap verdiysek de yine gündeme getiriliyor. Bu konuyu bize yazılı olarak yazın biz de size yazılı olarak cevap verelim. Devamlı bu konuyu tartışma konusu yapmanın bir anlamı yoktur biz bu konuyu defalarca izah ettik.”dedi.

DURDUBAŞ, DEMİRTAŞ’A TEPKİ GÖBSTERDİ, KÖYLE KESTİRİP ATAMAZSIN

Bunun üzerine söz alan AK Parti il genel meclis üyesi Vacit Durdubaş da konuya ilişkin söz alarak; İl Genel Meclisi olarak biz yazılı ve sözlü soru sorma hakkımız vardır. Bunu ister sözlü ister yazılı cevap veririz. Öyle yazılı sorun yazıyı cevap vereceğim diyerek kestirip atamazsınız” dedi.

DEMİRTAŞ CEVABINA, DURDUBAŞ, SÖZ ALIN DİYEREK MÜDAÜHELE ETTİ

Bunun üzerine Demirtaş cevap vermek isteyince Durdubaş tekrar söze girerek, “Biz konuşmak için başkandan söz alıyoruz, sizde söz almadan konuşmayın” dedi.

Demirtaş’ta kendisini yanlış anlaşıldığını, eleştirilere açık olduğunu ancak bu soruya defalarca cevap verilmesine rağmen tekrar sorulduğunu söyledi.

KARAVELİ TARTIŞKAYI NOKTALVADI

Konuyla ilgili söz alarak, tartışmanın uzatılmamasını istedi ve bunu gereksiz olduğunu kaydetti.

Son olarak AK Parti Grup başkan vekili İsmail Terzi ve AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Ayhan Taşdemir madde ile ilgi yaptıkları konuşmanı ardından made oy birliğiyle kabul edildi.

Toplantı bir sonraki birleşimin günü ve saatinin belirlenmesi ile son buldu.

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak haberleri haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017
ANA HABER 23 KASIM 2017
ANA HABER 23 KASIM 2017