“Zonguldak imtihanı geçti”

“Zonguldak imtihanı geçti”

“Zonguldak imtihanı geçti”
Bu içerik 365 kez okundu.

Zonguldak’ta bulunan yaklaşık 1800 Afganlı ve Uygurlu Türk kardeşlerimizin hayırseverlerin katkılarıyla 320 eve yerleştirildiğini ve ayrıca iki okulda da 40 Afganlı ve Uygurlu aileye bakıldığını belirten Türk Kızılayı Zonguldak şubesi Başkanı Nihat Aygün, “Başta Ali Nuhoğlu müdürümüz olmak üzere yine ensarlar başkanı, yine İHA Başkanı, İlim Yayma Cemiyeti Başkanı, Tüdav, Beşir Derneği, Semerkant ve gönüllü arkadaşlarımıza, üniversiteden gönüllü arkadaşlarımıza 50’ye yakın arkadaşımızla bu insanların her gece evlerine en az 40 ev ziyaret edilerek eksiklikleri tamamlanıyor. Kömüründen odunundan yiyeceğin de sütüne kadar tüm eksiklikler gideriliyor.

Bu da Zonguldak’ta ilk oluyor. Hiç bir vilayette olmamıştır” dedi.

VALİ ÇINAR’A TEŞEKKÜR ETTİ

Türk Kızılayı Zonguldak Şubesi Başkanı Nihat Aygün ayrıca Vali Ahmet çınar vöe vali Yardımcısı Nevzat Taşdan’a teşekkür ettiğini belirterek şunları söyledi:

ZONGULDAK İMTİHANI GEÇTİ

“Çok değerli Zonguldaklı hemşerilerim, Zonguldak Vilayeti olarak Zonguldak’ta bir ilki başarıyoruz. Bu ilk nedir derseniz? şu anda Zonguldak’ta 1800’e yüze yakın Afganlı, Uygurlu Türk kardeşlerimiz var. Bunlar iki aydır Zonguldak’a gelmektedirler. Bu kardeşlerimiz ilk anlarda sokaklarda yatıyorlardı, ama Allah’a şükürler olsun kış gelmeden tüm aileleri toplam 320 hane olarak 320 eve yerleştirdik. Ayrıca 40 ailemiz de iki tane okulda kalmaktadır. Allah razı olsun. Zonguldaklı hemşerilerimiz ve hayırseverlere çok teşekkür ediyorum. Onlardan Allah razı olsun. Bu hizmetleri Zonguldaklı hayırseverlerle birlikte yaptık. Ayrıca bu grubumuzun öncülüğünü yapan alt yapıda bulunan Ensarlar grubuna teşekkür ediyorum, onlardan Allah razı olsun. O grupta bunu arkadaşlarımız 5-6 tane derneğin başkanı, başta Ali Nuhoğlu müdürümüz olmak üzere yine ensarlar başkanı, yine İHA Başkanı, İlim Yayma Cemiyeti Başkanı, Tüdav, Beşir Derneği, Semerkant ve gönüllü arkadaşlarımıza, üniversiteden gönüllü arkadaşlarımıza 50’ye yakın arkadaşımızla bu insanların her gece evlerine en az 40 ev ziyaret edilerek eksiklikleri tamamlanıyor. Kömüründen odunundan yiyeceğin de sütüne kadar tüm eksiklikler gideriliyor.

Bu da Zonguldak’ta ilk oluyor. Hiç bir vilayette olmamıştır bu. Başta Sayın Valimiz Ahmet Çınar Bey teşekkür ediyoruz. Vali Yardımcımız Nevzat beye teşekkür ediyoruz. Onlar bize büyük bir manevi destek verdiler ve o manevi destekle beraber biz bu işi başardık. Şu anda ne üşüyen var ne aç kalan var. Tüm çocuklar evlerinden memnun ve bu başarımız devam ediyor. Biz kış gelmeden de onların eksikliklerini tamamlayacağız. Yine bu Ensarlar grubu ile beraber önümüzdeki günlerde de devamlı olarak bunların ihtiyaçlarını gidermeye çalışacağız. Bunları hep hayırseverlerin katkısıyla yapıyoruz. Tüm hayır sever kardeşimize tekrar tekrar teşekkür ediyoruz. Zonguldak büyük bir imtihandan geçti ve bu intanî kazandı”

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak haberleri kızılay nihat aygün son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 18 KASIM 2017
ANA HABER 18 KASIM 2017
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM