“Kozlu halkı hizmetin en iyisine layık”

“Kozlu halkı hizmetin en iyisine layık”

 “Kozlu halkı hizmetin en iyisine layık”
Bu içerik 364 kez okundu.

Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, “Kozlu halkı hizmetin en iyisine layıktır” dedi.

Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, beraberinde AK Parti Kozlu İlçe başkanı Ahmet gören ile birlikte İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli’yi ziyaret etti. Ziyarette gazetecileri sorularını yanıtlayan Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, belediye olarak yaptıkları çalışmaları anlattı.

YENİ YILDAN İTİBAREN MÜDÜRLÜKLERİN BÜTÇESİ OLUŞACAK

Yeni yıldan itibaren müdürlüklerin bütçesini oluşturmaya başlayacaklarını belirten kerim yılmaz, “Öncelikle kozlu halkımıza sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum. Belediyemiz her alanda faaliyetlerini devam ettiriyor. Hem sosyal anlamda, hem yapısal anlamda, hem ekonomik anlamda ve hemde çevre düzenlemesi anlamında hizmetler devam ediyor. Öncelikle belediyemizin içinde müdürlük yapılarıyla ilçe olmuş statüsü ve diğer ilçelerde olduğu gibi müdürlük yapısını değiştirdik. Bunlar şimdi yürürlüğe girdi. Yeni yıldan itibaren de yeni bütçe oluşturuyoruz. Bunun için iller müdürlüğü kendi bütçesi oluşacak. Daha yaşanabilir daha kaliteli daha çok insanların ulaşabileceği müdürlüklerin ve bütçelerin oluşacak” dedi.

 

İÇME SUYU PROJEMİZ BAŞLADI

Ayrıca içme suyu projesinin başladığın belirten Başkan kerim yılmaz, “Bunun haricinde içme suyu projemiz başladı depoların yerlerinin yapımı devam ediyor, yeni hatların yenilenmesi lazım. Biliyorsunuz Değirmenağzı’nda ki suyu Kozlu halkımıza içirmek istiyoruz. Bir buçuk metre küp suyun tekrar şebekemize kazandırıp depolarımız vasıtası ile içme suyu olarak şebekeye vermeye düşünüyoruz.  Ve bu arada hem dinlendirme ve arındırma tesisi düşünüyoruz. Zamanla onları da yenilemeye düşünüyoruz” ifadesini kullandı.

 

ENERİ HATLARI YENİLENİYOR

Kozlu’da arızalan enerji hatlarını değiştirildiğini belirten Başkan Yılmaz, “Şuan arıza yapan bütün hatlarımızı yeniliyoruz. Enerjisa’ nın bir çalışması var yer altı kablolarının alınmasıyla ilgili devam eden ve duvar çalışmamız Kozlu’nun girişinde ancak o da karayolları tarafından yapılan kavşak çalışması dolayısıyla projesi iade edildi. Projeyi çizen arkadaş geldi kendisiyle bilgi alışverişinde bulunduk bizim proje alanına girme ihtimali olduğundan dolayı başlatılmadı ve yakında zamanda da hayata geçirmiş olacağız” dedi.

 

HAYVAN BARINAĞI ÇALIŞMAMIZ DEVAM EDİYOR

İlçede yeni bir hayvan barınağı çalışmasını başlattıklarını belirten Başkan Yılmaz, “Hayvan barınağımız var hayvanlarımızın koruma altına alınması onların bakımları ve tedavileri için hayvan barınağı çalışması devam ediyor” dedi.

 

SOSYAL DONATILARA ÇOK ÖNEM VERİYORUZ

Sosyal donatılara çok önem verdiklerini belirten Kerim Yılmaz, “Kozlu sahiline yapılmak üzere bir park düşüncemiz var. Sosyal donatıları güzel şekilde olan insanımızın güzel hoşça vakit geçirebileceği bir parkı hayata geçirmeye çalıyoruz. Yine mahallelerde üst geçit yerine bir park yeri yapmaya hazırlıyoruz. Daha önceden var olan parkı daha iyi bir şekilde kullanışlı hale getirmeyi düşünüyoruz. Ve Yeşilyurt da park yerimiz var. Yine Pembeevler mevkiinde park yerimiz var. Genel olarak her yerde sosyal donatılara önem veriyoruz” dedi.

 

BAYANLARIMIZI UNUTMADIK

Bayanlara el sanatları atölyesi oluşturduklarını belirten Kerim Yılmaz, “Yine kozlu da bayanlarımıza el sanatlarını yapabilecek bir yeri ve eğitim alabileceği atölyeler oluşturuyoruz. Bu atölyelerde sohbet edebilecekleri vakitlerini geçirebilecekleri yerler ve aynı zamanda da yapacakları el sanatlarından da para kazana bilmeleri için yapmak istiyoruz. Böyle devam ediyor” şeklinde konuştu.

 

İLERİYE DOĞRU BORÇLANARAK HİZMETLERİMİZİ İL BANK VASITASIYLA YAPIYORUZ

Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, “Bu kadar borç varken bu kadar hizmet nasıl yapıyorsunuz” sorusuna; “Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, “Şimdi borç var diye hizmet duracak diye bir şey yok, şöyle söyleyeyim. Biz dönemizde borçlanmadan hem bunları yapmaya çalışırken hem ileriye doğru borçlanmamız oluyor. Güncel değil ama ileriye doğru borçlanmamız oldu. Mesela içme suyu projemiz, hayvan barınağı projemiz bunların hepsini il bank vasıtasıyla yapıyoruz” şeklince cevaplandırdı.

 

KOZLU’DA 5 BİN DOĞALGAZ ABONEMİZ VAR

Başkan Kerim Yılmaz ayrıca Akmercan Batıkar firmasını ilçede 13.5 km doğalgaz hattı döşediğini ve şu anda ilçede 5 bin doğalgaz abonenin bulunduğunu belirtti.

 

ZONGULDAK BELEDİYESİ’Nİ AK PARTİLİ OLMASINI İSTERİM

Kerim Yılmaz, “Zonguldak Belediyesi’ni çalışmaları nasıl değerlendiriyorsunuz” sorusuna, “Ben bu konuda bir şey söyleyemem ama Zonguldak’ta AK Partili Belediyesini belediyesi olmasını tabiî ki isterim” dedi. Yılmaz, “Vallaha ben şimdi kendimden sorumluyum. Başka bölgelerin ne yaptığı hakkında bir şey söylemem ve bana yakışmaz. Onu da vatandaşımız takdir eder. Siz vatandaşlara sorduğunuz onlar ne diyorsa odur yani. Tabi ki Zonguldak da bir şeyler yapılıyordur yapılacaktır da. Ama yeni yıla yetişir mi yetişmez mi onu kimse bilemez. Ancak iktidar partisinin bir belediye başkanı olduğundan kozlunun Zonguldak’ında kalkındıracağını düşünüyorum. Çünkü sayın genel Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, şehircilik ve bilgi birikiminden bize söylediği bizlerde belediyeleri sistem altına alan sistem olduğu için daha çok dikkat etmeye ve kimseyi geri çevirmemeyi çalışıyoruz. Gelenlerle hep çözüm sonuçlu konuşuyoruz. Yardım edebileceğimiz şekilde. Yüzeysel olarak bunları diyebilirim” dedi.

 

KOZLU MERKEZ NÜFUSU 35 BİNE YÜKSELDİ

Kozlu’nu merkez nüfusun 35 bine yükseldiğini belirten kerim yılmaz sözlerine şu şekilde devam etti:

“Kozlu gerçekten revaçta Zonguldak da oturup ta kozlu taşınan bir dünya kime var kozlu da oturup Zonguldak a işe giden vatandaşlarımız var sakin ve modern yaşantı olarak gördükleri için böyle değerlendiriliyor. 5 sene önce 35 bin olan nüfusumuz şuan 40 bini buldu. Ve aha da çoğalacağını düşünüyorum. Köylerimizle beraber 47 bin nüfusumuz var ama merkezde ki nüfusa yine yeni camiler yeni tesislere önem veriyoruz”

(HABER-ERCAN DEMİR)

ZONGULDAK “Kozlu halkı hizmetin en iyisine layık”
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 18 KASIM 2017
ANA HABER 18 KASIM 2017
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM