KOZLU BELEDİYESİ, AKMERCAN İLE HİSSE ORTAĞI OLDU

KOZLU BELEDİYESİ, AKMERCAN İLE HİSSE ORTAĞI OLDU

KOZLU BELEDİYESİ, AKMERCAN İLE HİSSE ORTAĞI OLDU
Bu içerik 396 kez okundu.

Kozlu Belediyesi ile Akmercan Batıkargaz Doğalgaz Şirketler Grubu arasında hisse sözleşmesi imzalandı. Belediye Başkanı Kerim Yılmaz ile Akmercan Batıkargaz Doğalgaz Şirketler Grubu Genel Müdürü Yunus Kesgin arasında imzalanan protokolle 5 milyon lira kuruluş sermayesi bulunan Akmercan’dan her yıl yüzde 1’lik hisse payı alacak.
Kesgin: “Yerel yönetimlere artı değer katıyoruz”
Kozlu’nun yüzde 80’inde doğalgaz çalışmalarını tamamladıklarını önümüzdeki iki yılda ise ilçenin tamamına doğalgaz vereceklerini ifade eden Akmercan Batıkargaz Doğalgaz Şirketler Grubu Genel müdürü Yunus Kesgin; “Kozlu’da yaptığımız yatırımlarda 15 bin aboneye hitap edecek bir yatırım yaptık. Şu anda 6 bin 500 bağımsız bölüm abonemiz var. Bunlardan 5 bin abonemiz doğalgaz kullanıyor. Doğalgaz Piyasası Kanunu gereği dağıtım şirketlerine yerel yönetimler yüzde 10 hissedardır. Şirketimizin kuruluş sermayesi 5 milyon liradır. Yüzde 10 belediye hisseleri olan 500 bin lira ise Zonguldak, Bartın, Kilimli, Kozlu, Çaycuma ve Devrek belediyeleri arasında nüfus dağılımına göre paylaşım yapılacaktır. Bu anlamda Kozlu Belediyesi’ne yüzde 1 hisse düşmektedir. Bugünde burada bu yüzde 1’lik hissesini devretmek üzere toplandık. Kozlu Belediyesi artık Akmercan’ın yüzde 1’lik hissedarıdır. Kozlu Belediyesi yüzde 1 bedelsiz hissedar olmasının yanı sıra bir temsilcimiz burada görev yapacaktır. Şirketimiz yıllık vergi sonrası elde edeceği kardan Kozlu Belediyesi yüzde 1 hisse alacaktır. Bu da yerel yönetimimize artı bir katma değer olacaktır. Kozlu’da yüzde 80’lik çalışmamızı tamamladık. Geriye kalan yüzde 20’lik bölümü de önümüzdeki iki yıl içiresinde tamamlayarak Kozlu’nun tamamına doğalgaz vermeyi planlıyoruz” dedi. 
Yılmaz: “Diğer hisselere de talibiz”
Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz ise; “Borç idare eden bir belediye olarak bir kaynak yaratılması bizleri heyecanlandırıyor. Yüzde 6’lık kısımdan da hisse alma şansımız olursa bundan faydalanmak istiyoruz. Bölgemiz doğalgazı kullanabilecek bir bölgedir. Yatırımlarda gayet güzel gidiyor. Çalışmalar süresince sürekli destek gördük. Yeni yılla birlikte eksiklik kalan mahallelerimizi de hızla çalışılarak doğalgaza kavuşturmak istiyoruz. Belediye olarak bu çalışmalar her türlü kolaylığı gösteririz. Kozlu Esenköy mevkiinde bilindiği gibi, Diş Hekimliği Fakültemiz, Tıp Fakültemiz, Eczacılık Fakültemiz ile yakın zamanda Hukuk Fakültemiz açılacak. Aynı zamanda öğrenci yurtlarımız bölgede bulunuyor. Doğalgazdan bu bölgemizin da faydalanmasını istiyoruz. Bulvar çalışmamıza başlamadan önce Topbaş’ından çelik hatla Esenköy’ün de faydalanmasını istiyoruz” diyerek, taleplerini dile getirdi.
Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz ile Akmercan Batıkargaz Doğalgaz Şirketler Grubu Genel müdürü Yunus Kesgin konuşmaların ardından hisse devir sözleşmesini imzaladı.

ZONGULDAK KOZLU BELEDİYESİ AKMERCAN İLE HİSSE ORTAĞI OLDU
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 18 KASIM 2017
ANA HABER 18 KASIM 2017
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM