ZONGULDAK İL GENEL MECLİSİ’NDE YALAN HABER TEPKİSİ... (Videolu Haber)

ZONGULDAK İL GENEL MECLİSİ’NDE YALAN HABER TEPKİSİ... (Videolu Haber)

ZONGULDAK İL GENEL MECLİSİ’NDE YALAN HABER TEPKİSİ... (Videolu Haber)
Bu içerik 552 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

İl Genel Meclisi'nde Rahmi Albuz yerel bir gazetede çıkan, AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, Demirtaş yüzünden meclis üyesine saldırdı” başlıklı haberin gerçeği yansıtmadığını belirterek tepki gösterdi.

 

Zonguldak İl Genel Meclisi’nin Kasım ayı onuncu birleşimi,  il Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli başkanlığında gerçekleşti. Toplantı, açılış ve yoklamanın ardından bir önceki oturuma ait tutanak özetinin okunup oylanması ile başladı.

Toplantını açılış konuşmasında İl Genel Meclisi Başkanı Necdet karaveli, Atatürk’ü anarak şunları söyledi:

“Bu milletin asil ruhu, kahramanlığı Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Kurtuluş Mücadelesini zaferle sonuçlandırmıştır. Milletini arkasına alarak silah arkadaşları ile birlikte verdiği mücadele Türk Milletinin bağımsızlık ve özgürlük düşkünlüğünü tüm Dünya’ya bir kez daha kanıtlamıştır. Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde bu milletin ruhuna bir kez daha kazınan bağımsızlık duygusu hala bu milletin en değerli hazinelerinden birisi olduğunu göstermektedir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk her zaman milletine güvenmiş ve zafere inanmış bir önder olmuştur. Vefatının 79.Yılında milletin gücünü arkasına alarak yaptığı mücadeleyi, saygı, sevgi ve minnetle anıyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm bu vatan için şehit olmuş evlatlarımıza Allah’tan Rahmet diliyorum” Ardından gündem maddesinin görüşüldü.

MECLİS BİLGİLENDİRİLDİ

Toplantıda gündem maddesi olarak ise; İl Genel Meclis üyelerine, ÖSYM Başkanlığınca KPSS-2017/1 yerleştirmeleri sonucunda, Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik Hükümleri ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak, İdareye atamaları yapılan personellerin Ekim ve Kasım aylarında görevlerine başladıkları belirtilerek bilgilendirme yapıldı.

Toplantıda gündem dışı söz alan CHP Grup Başkan vekili Fikret zaman Atatürk’ü andı.

ALBUZ’DAN YALAN HABER TEPKİSİ

Bu arada AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Rahmi Albuz, Ankara ziyareti sonrasında günlük bir yerel gazetede çıkan; “AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, Demirtaş yüzünden meclis birisine saldırdı” başlıklı haberini yalanladı. Rahmi Albuz yaptığı açıklamada, “Dün gece internete düşen ve bugün günlük bir gazetede yayınlanan haberle ilgili konuşmak istiyorum. Ankara’ya gittiğimiz doğrudur. Sayın Vekilimiz Ulupınar ile Zonguldak’ımızda ve özellikle Gökçebey’imizde yazılması gereken iş ve işlemlerle ilgili görüşmeler yaptık. Bunlarla ilgili görüşme yaparken bizim görevimiz bulunduğumuz konum itibariyle Zonguldak’ın ve Gökçebey’in haklarını savunmaktır. Yani burada habere konu olan bu olaylar hiçbir şekilde yaşanmamıştır. Burada bir ses yükselmesi olmuş olabilir ancak bu tamamen iş ve işlemlerle ilgilidir. Hiçbir zaman kişi ve kuruluşlarla işimiz olmamıştır. Bu gazetede basılan fotoğraf çok eski bir fotoğraftır. Kesinlikle darp veya ses yükselmesi olmamıştır. Yani burada sanımca birileri birilerini karalamak için veya Ak Parti teşkilatı içerisinde bir çatlaklık oluşturabilir miyiz diye yapılan bir haberdir. Kesinlikle böyle bir şey olmamıştır. Vekilimiz ile birlikte aynı toplantıdan sonra oturup yemeğimizi yedik ve Bakanlarımızla görüşmemizi sağladık. Gayet memnun bir şekilde ayrıldık. Bu haberi teksif ediyorum.” Diyerek tepki gösterdi.

Gelecek toplantının gün ve saatinin belirlenmesi ile son buldu.

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak ZONGULDAK İL GENEL MECLİSİ’NDE YALAN HABER TEPKİSİ...
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM
ANA HABER 17 KASIM 2017
ANA HABER 17 KASIM 2017