“BARINAĞI GİDİN BAŞKA YERE YAPIN”

“BARINAĞI GİDİN BAŞKA YERE YAPIN”

 “BARINAĞI GİDİN BAŞKA YERE YAPIN”
Bu içerik 308 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

İL GENEL MECLİSİ’NDE BARINAK TARTIŞMASI YAŞANDI

 

Zonguldak İl Genel Meclisi’ni dokuzuncu birleşiminde hayvan barınağı tartışması yaşandı.

Zonguldak İl Genel meclisi’ni dokuzuncu birleşimi Necdet Karaveli Başkanlığı’nda toplandı.

Toplantı açılış ve yoklamanı ardından tutanak özetini okunup oylanmaması ile devam eti.

Toplantıda daha sonra Elvanpazarcık Beldesi hudutları dahilinde, özel idareye bağlı Sokak Hayvanları Geçici Rehabilitasyon ve Bakımevi, bulunduğu yer itibari ile tehlike arz ettiği; Bu nedenle Merkez ilçe Çukurören Köyü’nde tespit edilen yeni yer ile ilgili iş ve işlemlerin başlatılabilmesi için 2017 yılı ek yatırım programına alınması hususunun görüşülmesi maddesi okundu.

NEBAHATTİN YILMAZ: GİDİN BAŞKA YERE YAPIN. BAŞKA YER Mİ YOK. HASTANE İSTİYORUZ AMA BARINAK YAPIYORSUNUZ, HAPİSHPANE YAPIYORSUNUZ

Madde üzerinde söz alan CHP’li İl Genel Meclis Üyesi Nebahatin Yılmaz, ilk olarak İsmail terzi’ye dönerek sen bir şeyler söylemek ister misin” dedi. Terzi’de sen önce konuş” deyince Nebahatin yılmaz,  karara tepki gösterdi.

Nesbahattin Yılmaz, “Hayvan barınağını Beycuma’nın bir yöresinin başına bela edildi. Gittiler Kareveli ve Hacı eli köylerinde bu işi yapmaya kalktılar. Vatandaş ayaklandı ne ayaklanması demeyin tepkiler çok fazlaydı. Şimdi sıra geldi Çukurören burada rehabilite edilen hayvanlar tekrar sokağa salınacak. Çardak dediğimiz mevkide yine kazalar yaşanması muhtemeldir. Niye bu tür şeyler Beycuma’nın başına geliyor. Beycuma’ya hastane istiyoruz hapisane yapılıyor. Burada Manolya park var, Nergis park var. Hiç olmazsa deniz seyretsin hayvancıklar. Hayvanları Koruma Derneği'ne sesleniyorum, gözden uzak yere atıp hayvanlara bakmayacaklar. Rehabilite edilen hayvanları da toplayıp toplayıp kırsala bırakacaklar. Önergenin meclisten geçmesini istemiyorum. Komisyonlara havale edilmesini istiyorum. Ben vatandaşlardan habersiz bu işe girilmesini doğru bulmuyorum. Beycuma yöresinden başka hayvan barınağı yapılacak yer yok mu? Çaycuma, Devrek, Ereğli bölgelerinde daha geniş araziler var. Beycumada ne işi var bunu tespih ederken kime sorularda tespit ettiler bizim bu işten daha önce niye haberimiz olmadı aniden önümüze getiriliyor. Kaldır elini indir elini meclisten geçiyor” dedi.

KARAVELİ: ZONGULDAK BELEDİYESİ BU İŞE NİYE GİRMİYOR

İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli de Yılmaz’dan sıonra konuşma yaparak,. “Zonguldak Belediyesi bu işe niye girmiyor o zaman belediyemize seslenelim, buyursunlar gelsinler” ifadesini kulandı. 

YILMAZ: HAPİSHANE BEYCUMA’YA YAPILIYOR. HASTANE İSE MERKEZE YAPILIYOR

Nebahattin Yılmaz da tekrar söz alarak, “O zaman gitsinler il genel meclis de değil, bu konuyu Belediye Meclisinde görüşsünler. Hapishane Beycuma’ya yapılıyor. Hastane ise merkeze yapılıyor. Lüks parklar merkeze yapılıyor barınaklar Beycuma’ya yapılıyor”

SARSIK: BARINAK İŞLERİNİN İL ÖZEL İDARESİ'NDEN ALINIP ZONGULDAK BELEDİYESİNE VERİLMESİ TARAFTARIYIM

Barınak işlerinin İl Özel İdaresi'nden alınıp Zonguldak belediyesine verilmesi taraftarı olduğunu belirten Meclis katip üyesi ve aynı zamanda veteriner hekim olan Filiz Ünal Sarsık, “Tespit edilen yer ile ilgili meclisimiz den geçen herhangi bir karar yok ama ben de barınak işlerinin İl Özel İdaresi'nden alınıp Zonguldak belediyesine verilmesi taraftarıyım ve bu yönde bir karar alınırsa iyi olur diye düşünüyorum” diye konuştu.

İSMAİL TERZİ: İLE GELENLERE SÖZ HAKKI VERİLMİYOR DA HERŞEYİ BÜROKRATLAR BİLİYOR

Ak Parti İl Genel Meclisi grup başkan vekili İsmail Terzi de konuya ilişkin söze girerek; “Neyse teklifler geliyor elbette ama bu teklifler gökten vahiy ile gelmiyor. Bu tasarıyı bize getirmeden önce yöreyi bilen ve tanıyan arkadaşlara danışın. Seçim ile gelenlere söz hakkı verilmiyor da herşeyi bürokratlar biliyor. Bu alan 4 köyün tam ortasında kalan bir alam Bu alanın tam yanında 5-6 köyün gençlerinin top oynayacağı Bir futbol sahası var. Allah aşkına bu Hangi akla hizmet Sayın valimiz de bir incelesin. Ayrıca benim meclise bir önerim var biz mi elbirliği Reddedelim. Türkiye'de Belki de Zonguldak tektir hayvan barınakları yapan ve bakımını üstlenen Türkiye'de Belki de tek Özel İdare bizim özel idaremizdir. Belediyenin görevidir bu bizim değil. Biz bunları neden üstleniyoruz anlamıyorum. Geçenlerde Çaydamar da bulunan ek binamızın arkasında bir yer gösterilmişti o zaman vatandaşlar buna çok tepki gösterdiği için bu teklif geri çekilmişti. Yani bu seçilmiş insanların hiçbir söz hakkı yok hep atanmışlar hep bürokratların mı söz hakkı var. Her şeyi bunlar mı biliyor. Hep bir gerginlik politikası var Bunlar tesadüfen yapılmış işler değil.

Bu arada İl Özel İdare genel Sekreter yardımcısı Rıza cici’de eleştirilere cevap verdi.

Gergin geçen tartışmanı ardından barınak maddesi oy çokluğu ile komisyona havale edilmesine kara verildi.

Oturun yarın yapılacak olan oturumla devam edecek

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak “BARINAĞI GİDİN BAŞKA YERE YAPIN”
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 18 KASIM 2017
ANA HABER 18 KASIM 2017
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM