TERZİOĞLU’DAN GÜNER’E ZİYARET

TERZİOĞLU’DAN GÜNER’E ZİYARET

 TERZİOĞLU’DAN GÜNER’E ZİYARET
Bu içerik 524 kez okundu.

Zonguldak Diyabet ve Kronik Hastalıklar Derneği Genel Başkanı Çetin Terzioğlu ve yönetim kurulu üyeleri, görevine yeni atanan İl Sağlık Müdürü Dr. Ertuğrul Güner’i makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dilediler ve kutladılar.

Zonguldak Diyabet ve Kronik Hastalıklar Derneği Genel Başkanı Çetin Terzioğlu, Güner’i görevine başlaması nedeniyle kutladığını belirtti.

TERZİOĞLU: SİZİN BURADA OLMANIZ MUTLULUK VERİCİ

Terzioğlu, “Biz bu derneği 19 Temmuz 2006 da kurduk. Üye sayımız şu anda 3000 kişiyi buldu. Sizlerinde bildiği gibi bu derneği hep beraber kurduk. Bu kurumu kurmamız bir seminerle başladı. Derneğimiz diyabet hastalarına eğitim vermek ve diyabet olmayanları tespit etmek amacıyla kuruldu. Bunun içinde her sene Kasım aylarında personel taramaları yapıyoruz. Biz eğitim bazında 48 kere eğitim verdik yani seminer verdik. Bunlarda zaman zaman siz geldiniz ve genellikle diyabet hastaları geldi. Bizim zaten Belediye Meclis kararıyla birlikte her cuma günü ve her ayın cuma günü 2 den 4 e kadar size ayrılmış biz zaman buldukça sizlere seminer vermeye çalışıyoruz. Önceden 300 kişiye seminer veriyorduk ama şuan baya bir azaldı. Bugün 14 Kasım kutlamak ile ilgili bir seminer vereceğiz. Ve katılım olduğu müddetçe tabi ki biz bunu devamını yapacağız ve yapmak istiyoruz. Biz gönüllüyüz ve bu işi seve seve yapıyoruz. Bu işte gönüllülük esasıyla arkadaşlarımız birbirlerine destek veriyor. Ve her zaman yanlarında olmak ve sizin buruda olmanız bize mutluluk verdi. Yeni görevimizde de gerçekten başarılar diliyoruz. Dernek olarak ne kadar yanınızda olmamız gerekirse bizde o kadar yanınızda olacağımızı bilmenizi istiyorum” dedi.

GÜNER: İNŞALAH BU HASTALIIN ÖNÜNE GEÇECEĞİZ

Zonguldak İl Sağlık Müdürü Dr. Ertuğrul Güner’de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Güner, “Zonguldak da dernek iyi bir yere geldi ve bu seviyeden de devam edeceğimi umut ediyorum tabi burada üniversite olsun kamu hastaneleri olsun özel hastaneler olsun birliktelik sağlanmış durumda ve bu 14 Kasım etkinliğinde bu birlikteliği görüyoruz. Üniversitenin ve kamunun beraber çalışmasını, inşallah bu birliktelik devam eder ve inşallah devam edecektir de. Hatta artarak da devam edecektir. Bugün aynı zamanda benim hekimlik tarafından olarak da iyi bildiğim bir dal. İnşallah birliğimizi artırarak devam edecek. Hastalara daha faydalı olmaya çalışacağız ve inşallah da bu hastalığın önüne geçeceğiz diye umuyorum” dedi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak TERZİOĞLU’DAN GÜNER’E ZİYARET
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 18 KASIM 2017
ANA HABER 18 KASIM 2017
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM