Hayali öldükten sonra gerçekleşti

Hayali öldükten sonra gerçekleşti

 Hayali öldükten sonra gerçekleşti
Bu içerik 305 kez okundu.

Trafik kazasında hayatını kaybeden kursiyer arkadaşının eserlerini sergiliyorlar.

Zonguldak’ta 1 Temmuz 2017 tarihinde geçirdiği trafik kazası sonucu 41 yaşında yaşamını yitiren Serpil Turan’ın en büyük hayali öldükten sonra gerçekleşti.

Seramik kursunda kendisi tarafından sergilenmek üzere yapılan seramik eserleri sergisi, yaşanan elim bir kaza sonucu gerçekleşememişti. Merhum Serpil Turhan’ın bu hayalini ise kursiyer arkadaşları gerçekleştirdi.

Tekel Güzel sanatlar Galerisi’nde Serpil Turan’ın kursiyer arkadaşları tarafından anlamlı bir sergi açıldı.

Sergide Serpil Turan’ın yaptığı ağaç ve seramik eserleri yer alıyor.

Kursiyer arkadaşları Hasret Ozan Açıkgöz ve Tülin Gereğ, Serpil Turan’ın en büyük hayalini gerçekleştirdiklerini belirterek, kendisini rahmet ve minnetle andıkların ifade ettiler.

SERPİL TURAN KİMDİR?

Serpil Turan 06.11.1976 tarihinde Karabük’te doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Karabük’te tamamladı. 03.11.1993 yılında evlendi. Üç tane oğlu oldu. Gençlik yıllarından beri sanata ilgisi olan Serpil Turan, oğullarını büyüttükten sonra kendi ilgi alanlarına yönelebildi. Ahşap, resim ve seramik kurslarına katıldı. Kendisini bu alanlarda geliştiren Serpil Turan, 24.04.2017 tarihinde ahşap atölyesi açarak çalışmalarını burada devam etti. Kendisi gibi sanata meraklı insanlara yol gösterdi. Ailesinin ve çocuklarının desteğiyle bir çok sergi ve faaliyetlere katıldı. 01.07.2017 tarihinde geçirmiş olduğu elim bir trafik kazası sonucu 41 yaşında hayatını kaybetti.

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak Hayali öldükten sonra gerçekleşti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 18 KASIM 2017
ANA HABER 18 KASIM 2017
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM