İl Genel Meclisi'nde kadro tartışması

İl Genel Meclisi'nde kadro tartışması

İl Genel Meclisi'nde kadro tartışması
Bu içerik 404 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Zonguldak İl Genel Meclisi’nin 6.birleşimi gerçekleştirildi.

Toplantı açılış ve yoklamanı ardından bir önceki oturuma ait tutanak özetini okunup oylanması ile başladı ve ardından gündem maddesini görüşülmesine geçildi.

Madde kapsamında; Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Görevde Yükselme ve Unvan değişikliği Esaslarına Dair Genel Yönetmelik ve Mahalli İdareler Personellerinin Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Yönetmelik gereği İdarede 2018 yılında açılacak sınav için İl Özel İdareleri Norm Kadro İlke ve Standartlarına Dair Yönetmeliğe göre düzenlenen II sayılı Memur Boş Kadro Değişikliği Cetvelinin 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 10. maddesinin (l) bendi gereğince İl Genel Meclisince görüşülmesi yapıldı.

Maddeni okunulmasını ardından İl Özel İdare Genel sekreter yardımcısı Rıza cici. İl genel meclis üyelerine madde hakkında bilgi verdi. Cici. 55 teknik kadro bulunduğunu, 8’tanesini boş olduğunu, boş olan 8 kadro içinden iki tanesinin isim değişikliğini gerçekleştirileceğini söyledi.

AK Parti İl Genel meclis Üyesi Rıfkı Gültekin madde üzerinde söz alarak, konunu komisyonu havale edilmesi gerektiğini söyledi.

Yine AK parti İl Genel meclis Üyesi rahmi Albuz’da Rıfkı Gültekin’e destek vererek komisyonda detaylı görüşülmesi gerektiğini söyledi.

İl Genel Meclisi üyesi Nebahattin Yılmaz’da kadro konusunda aklımızda soru işaretleri var. Komisyona havale edil sin” dedi.

Bun üzerine İl Genel Meclisi başkanı Necdet Karaveli, sözü tekrar İl Özel İdare Genel Sekreter yardımcısı Rıza Cici’ye verdi. Cici’de bunu bir kadro ataması olmadığın sadece kadro isim değişikliği olduğunu kaydetti.

Son olarak İl Genel Meclisi Başkanı Necdet karaveli söz alarak maddenin komisyona havale edilmesini doğru bir kara olacağın belirtti ve madde oy birliğiyle Plan ve bütçe komisyona havale edildi.

İl Genel Meclisi yarı yapılacak olan 7. birleşim ile devam edecek.

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak İl Genel Meclisinde kadro tartışması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 18 KASIM 2017
ANA HABER 18 KASIM 2017
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM