ÖZELLEŞTİRME YOK

ÖZELLEŞTİRME YOK

ÖZELLEŞTİRME YOK
Bu içerik 826 kez okundu.

 

Hüseyin Özbakır Kanal Z’de TTK gündemini değerlendirdi, provokasyonlara dikkat çekti

ÖZELLEŞTİRME YOK

 

Ak Parti Zonguldak Milletvekili ve Ak Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Hüseyin Özbakır, Kanal Z’de Günün Konusu programında Simge Kırlı’nın sorularını yanıtladı.

Gündeme ilişkin çok önemli ve çarpıcı açıklamalar yapan Özbakır, TTK’nın özelleştirilmesiyle ilgili olarak, provakatörlere dikkat çekerek, “Birtakım tanımadığımız kişiler gelip, ortalığı karıştırmaya çalışıyorlar. Zonguldak geçmişte bundan çok zarar gördü, tekrar zarar görmeyelim. TTK özelleşmeyecek, hiçbir işçimiz mağdur olmayacak” şeklinde konuştu.

Konunun, TTK ile rödövans işletmeleri arasındaki teknik ve hukuki konuların çözülmesinden kaynaklandığına işaret eden Hüseyin Özbakır, “TTK’nın tamamen özelleşip, ortadan kalkmasını isteyecek kadar deli değiliz” dedi. Özbakır, birilerinin gazına gelip eylem yapılmamasını istedi.

Özbakır, Kanal Z’de yaptığı açıklamalarda şunları söyledi: “Sayın Bakanımızda bir açıklama yaptı. Ama gerçek olan bir şey var. TTK özelleşmeyecek, çalışan hiçbir işçi mağdur edilmeyecek. Bunun sözünü bize verdiler. Hükümetimizin bir politikası var. Biz vekiller olarak hükümetin politikasına karşı çıkma şansımız yok. Bizler Zonguldak’a bir takım haklar kazandırmak üzere girişimlerimizi yaparız. TTK’nın tamamen özelleşerek ortadan kalkmasını isteyecek kadar deli de değiliz herhalde! TTK’da çalışan insanlar bizim insanlarımız, bize oy veren insanlar. Biz onları düşünürüz, haklarını da savunuruz. TTK’da modernizasyon için Genel Müdürümüz çalışma yapıyor. 7-8 ay sonra bunun verimlerini almaya başlayacağız. 58’inci maddenin en önemli konusu açılan davalarla mahkemeler sonucu TTK ile rödövanslı sahalar arasında bir bağlantı kuruldu. Şu anda iki bin tane dava var. Bunun için ortadaki bir bağlantı kesilecek. 4-5 ana müessese dışında özelleşmesi gereken sahalar özelleşecek ve 5 bin dolayında işçi çalışacak.”

‘BİRİLERİNİN GAZINA GELMESİNLER’

Madencilere seslenen Özbakır: “Geçmişte olduğu gibi çalışanlarımız lütfen birilerinin gazına gelmesinler. Hükümetimiz onları da düşünüyor. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Ortalığı karıştırmanın manası yok. Ortaya bir takım tanımadığımız provakatörler geliyorlar, ortalığı karıştırmaya çalışıyorlar. Zonguldak geçmişte bunun çok zararını gördü, bunu herkes biliyor. Tekrar zarar görmek istemiyoruz. Dengeli gidelim, birilerinin gazına gelip eylemler yapmayalım” dedi.

‘ÖZEL ŞEYLERİ PAYLAŞMANIN ANLAMI VAR MI?’

GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci’nin eleştirilerine yanıt veren Özbakır: “Meclisin açılış saatinde bulunma konusunda çok titizim. Meclis açıldığında ben orada olacağım. Bu geçmişten gelme bir alışkanlık. Devletten ben maaş alıyorsam saatinde de mecliste olmak zorundayım, bu konuda hassasım herkesin bilmesini istiyorum. Kendilerine Ankara ziyaretinde 13.00’da randevu vermiştim, kendileri 13.45’de geldiler. Benim meclise gitme saatim gelmişti. Ben olmasam bile görevli arkadaşlarım çay içmeden asla göndermezler. Üzerinden zaman geçti, sanıyorum başkan yanlış hatırlıyor. Farz edelim böyle bir şey oldu! Peki orada konuşulan özel şeyleri paylaşmanın anlamı var mı? Halkın takdirine bırakıyorum” dedi.

‘MÜCADELE EDİYORUZ’

Şehit madencilerin ailelerinin haklarını alması adına mücadele ettiklerini söyleyen Özbakır: “Şehit madencilerimizin hakları ile ilgili uğraşıyorum. Ben bu işin peşini bırakmış değilim. Diğer vekil arkadaşlarımızda uğraşıyor. Ben onlar için sonuna kadar mücadele edeceğim. Çünkü bu olayda adaletsizlik var. İnşallah bu sorunu aşacağız, başaracağız” dedi.

‘HİÇ BİR MENFAAT BEKLEMEDİM’

Beklenti içerisinde olmadan hizmet ettiğini söyleyen Özbakır: “Ben hiçbir menfaat beklemeden bu memleketten aday oldum. Ben sadece hizmet amacındayım. Kim ne derse desin benim umurumda değil. Allah’a şükür alnımız ak. Bu memlekette ben 9 yıl Başsavcılık yaptım. Benimle muhatap olanlar bilirler. Ben konuşanlara bakmıyorum, yoluma devam ediyorum” dedi.

 

zonguldak haberleri hüseyin özbakır son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM
ANA HABER 17 KASIM 2017
ANA HABER 17 KASIM 2017