“5 MİLLETVEKİLİ BİRLEŞEREK CUMHURBAŞKANI VE BAŞBAKANA ANLATSIN”

“5 MİLLETVEKİLİ BİRLEŞEREK CUMHURBAŞKANI VE BAŞBAKANA ANLATSIN”

 “5 MİLLETVEKİLİ BİRLEŞEREK CUMHURBAŞKANI VE BAŞBAKANA ANLATSIN”
Bu içerik 678 kez okundu.

ESKİ ENERJİ BAKANI ZEKİ ÇAKAN GENEL MADEN İŞÇİLERİ SENDİKASI ZİYARETİNDE KONUŞTU

 

Eski Enerji Bakanı ve Zonguldak Milletvekili Zeki Çakan, Genel maden İşçileri Sendikası’nı  (GMİS) ziyaret etti.

Ziyarete Zeki Çakan’ı GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci ve genel merkez yönetim kurul üyeleri ile işçiler karşıladı.

Ziyarette MHP İl başkanı Hamdi Ayan ve MHP Merkez İlçe Başkanı Niyazi Kıransoy’da hazır bulundu.

Ziyaretinde iktidarı muhalefeti ayırt etmeden 5 milletvekilini bir araya gelerek bakanları, başbakanı ve Cumhurbaşkanın ziyaret etmesi ve birlik olması çağrısında bulunduğunu belirten Zeki Çakan şunları söyledi:

BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ SERGİLEMEK ZORUNDAYIZ

“Zaman zaman, Zonguldak’ın kaderi mi diyelim bazı olumsuzluklarla ilgili birliği beraberliği Zonguldak’ın geleceği ile ilgili olumsuzlukları olumlu yöne dönüştürülmesi için yapılması gereken demokratik hak ve hukuk çerçevesinde Zonguldak’ın bazı meselelerin de hemfikir olmaya ve bunu gerektiğinde kamuoyunu göstermeye ihtiyaç hasıl olmaktadır. Örnek verilmesi gerekirse 1994 yılında da, 57. hükümet döneminde de aynı şeyler olmuştur. Amasra ve armutçuk ocaklarının kapatılması ile ilgili kapatılması gündeme geldiğinde, başta siyasiler olmak Üzeri Zonguldak’ta sete yıkalar demokratik kütle kütle ördükleri olabilecek yanlışlıkların dönüştürülmesi için birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmişlerdir. Nitekim o dönemde ben belediye başkanlığı yapıyordum. Temsilciler kurulu oluşturularak dönemin başbakanı Sayın Tansu Çiller’i bu özelleştirmenin yanlış olduğunu Zonguldak’ın geleceğinin kapatılmaması gerektiğini Münasip bir lisanla dile getirdim. Zonguldak’ın geleceğini düşünerek birlik içinde hareket eden Zonguldak’lılar maalesef bu günde Aynı olumsuzluklarla karşı karşıyadır. Bugün de birlik beraberliğimizi sergilemek durumundayız. Benim burada bulunma nedenim Genel Maden işleri Sendikası’nı başlatmış olduğu bu haksızlığa karşı pasifte olsa bu yanlışın dönüşümü ile ilgili desteği ihtiyacı kanaatinde olduğu için Ben de sayın başkana arayarak kendilerinin yanında olduğumuzu belirttim. Biliyorsunuz torba yasa 58. madde komisyondan geçti ve bu 58. madde gereğince Maden kanununda yapılacak bir değişiklikle TKİ ve TTK’nın Ruhsatlı sahalarını ruhsat birbirlerinin ruhsatıyla beraber yapılarak özelleştirilmesi ve ihale edilmesi yönünde bir taslaktır ve bu yanlıştır. Bu yanlışın neresinden dönersek kardır. Siyaseten ve ekonomik olarak da yanlıştır. Zonguldak’ın geleceğini karartma yönünden yanlıştır. Zonguldak’ta Alternatif yatırımlar yaratılıp herhangi bir istihdam yaratılmadığı için yanlıştır. Bu yanlış şu anda ocaklarda yarın mekanize ve mekanize çalışmalarını hızlandırıldı.

2 bin ve 3bin işçi alınarak Üretimin artırılarak zararı minimuma indirilerek çalışmalar devam ederken bu çalışmalarda engelleyecek şekilde yanlıştır. Dolayısıyla bu konularla ilgili görüş alışverişinde bulunmaya ve gerek Zonguldak’ta gerek ülkemizde belirli görevler de bulunarak özellikle enerji konusunda bakanlıkta görev yapmış Olmanın vermiş olduğu bilgi ve birikimle bir Zonguldak’ta olarak siyasetten hiçbir beklentisi olmayan sadece Zonguldak’ta bir vatandaş olarak Bu şehre sahip çıkmak benim asıl görevimdir.Siyasi otoriteye buradan seslenmek istiyorum. Zonguldak’ın beş tane milletvekili vardır. İster iktidar ister muhalefette olsun birleşerek Bu konuları gerek başbakana gerek cumhurbaşkanına Zonguldak’ın geleceği ile ilgili TTK’nın Geleceği ile ilgili bugüne kadar hangi yatırımlar hangi istihdam sahaları açıldı da, Zonguldak’ta bir tek istihdam alanı olarak TTK’yı Kapatarak ne kazanacağını ne kayıp edileceğini hesabının iyi yapılması gerekiyor”

DEMİRCİ HEM ZEKİ ÇAKAN’ÜA HEMDE DEVLET BAHÇELİ’YE TEŞEKÜR ETTİ

GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci’de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Zeki Çakan’a teşekkür eti.

Demirci ayrıca MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ziyaretini de değerlendirerek, Bahçeli’ye duyarlılığı nedeniyle teşekkür etiğini ifade etti.

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak “5 MİLLETVEKİLİ BİRLEŞEREK CUMHURBAŞKANI VE BAŞBAKANA ANLATSIN”
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 18 KASIM 2017
ANA HABER 18 KASIM 2017
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM