HÜSEYİN ŞİRİN, BAŞBAKAN YILDIRIM’A TEŞEKKÜR ETTİ

HÜSEYİN ŞİRİN, BAŞBAKAN YILDIRIM’A TEŞEKKÜR ETTİ

HÜSEYİN ŞİRİN, BAŞBAKAN YILDIRIM’A TEŞEKKÜR ETTİ
Bu içerik 287 kez okundu.

Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Hüseyin Şirin, engellilere yönelik müjdeli haberleri nedeniyle Başbakan Binali Yıldırım’a teşekkür etti.

 

Başbakan Binali yıldırım TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada, engelli vatandaşlara yönelik uygulamalara değinerek, “Çalışma Bakanlığı, Aile Bakanlığımız Bakanlar Kurulumuza kapsamlı bir sunum yaptılar. Aldığımız kararları engelli vatandaşlarımız başta olmak üzere bütün milletimizle paylaşıyor. Engelli vatandaşlarımızın hakkını telim eden tek parti AK Parti’dir. 2002’de kamuda çalışan engelli sayısı, memur, 5 bin 777. Şimdi ne kadar? 52 bin 236. 5 binden 52 bine. On kattan fazla büyük. 15 yılda işçi, memur, özel sektör, devlet topladığımız zaman 365 binin üzerinde engelli kardeşimize iş aş sağladık. Bu rakamlar bile tek başına engelli kardeşlerimize bakış açımızı ortaya koyuyor. Bugün engelli kardeşlerimiz ulaşım, iletişimde hayatın her alanında ‘biz de varız’ diyorlar. Engellilerle ilgili 15 yılda, kapsamlı yasayı da AK Parti iktidarında biz çıkardık. Müjde ne? Önümüzdeki sene, 2018’de 5 bin engelli kardeşimize iş vereceğiz. Ayrıca e-KPSS sınavının geçerlilik süresi 2 yıl, hakları yanmasın diye bunu 4 yıla çıkarıyoruz. Ellerindeki puanlarla bu yerleştirme yapılacak” demişti.

MÜJDEDEN MEMNUN KALDIK

Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Hüseyin Şirin’de Başbakan yıldırım’ın bu açıklamasını değerlendirerek, “Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şubesi Yönetim Kurulu olarak Sayın Başbakanımızın 2018 yılında 5 bin Engelli istihdamı yapılacağını açıklamasını camiamız adına sevindirici bir haber olarak görüyoruz. Engelli olarak Kamuya atanmayı bekleyen EKPSS ve Kura ile müracaatı olan Engellilerin 2017 yılı içinde 3 atamayı beklerken Başbakanımızın 2018 yılı için atama yapılacağını açıklaması sonucu 2017 de beklenen atamanın olmayacağı kesinleşmiş oldu. Başbakanımızın 2018 yılı için yaptığı kadro açıklamasından sonra aile ve Sosyal Politikalar Bakanımızın yapmış olduğu açıklamaya istinaden 2018 yılı için açıklanan 5 bin kadronun 2500 adetinin 2018 yılı Mart ayına kadar yapılacağı ve 2018 yılında yapılacak olan EKPSS sınavından sonrada 2500 kişilik atama yapılacağını açıklaması sonucu 2018 yılı 5 bin kişilik Engelli kadrosunun doldurulucağı kesinlik kazanmış oldu. Yönetim Kurulu olarak bu açıklamaları sevinçle karşıladığımızı ve kamuda bulunan boş Engelli kadrolarının tümünün kısa zamanda doldurulması temennisiyle Başbakanımız ve Aile ve Sosyal Politikalar başkanımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak HÜSEYİN ŞİRİN HÜSEYİN ŞİRİN BAŞBAKAN YILDIRIM’A TEŞEKKÜR ETTİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 18 KASIM 2017
ANA HABER 18 KASIM 2017
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM