ÇİN’İN XİANGTAN ŞEHRİ İLE KARDEŞ BELEDİYE OLUYORUZ

ÇİN’İN XİANGTAN ŞEHRİ İLE KARDEŞ BELEDİYE OLUYORUZ

ÇİN’İN XİANGTAN ŞEHRİ İLE KARDEŞ BELEDİYE OLUYORUZ
Bu içerik 341 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Zonguldak Belediye meclis toplantısında Zonguldak Belediyesi ile Çin'in Hunan Eyaleti Xiangtan Şehri Belediyesi arasında Kardeşkent İlişkisi kurulması kararı alındı.

Zonguldak Belediyesi’nin Kasım ayı birinci birleşimi toplantı.

Belediye Başkanı Muharrem Akdemir başkanlığında gerçekleştiler toplantı açılış ve yoklama ile başladı.

Gündemin ikinci maddesinde bulunan; 

İncivez Mahallesi Milli Egemenlik Caddesi üzerinden geçecek olan Bülent Ecevit Üniversitesi Farabi Kampüsü ile 15 Temmuz Şehitler Kampüsü arasında yapılması düşünülen Yaya Üst Geçidine ilişkin imar plan tadilatı İle Büyükşehir Belediyeleri ile İl Belediyeleri, 2.fıkrada belirtilen değiştirilemeyen hükümler dışında kalan hususlarda, beldenin tarihi ve yöresel şartlarını gözetmek kaydıyla Bakanlık onayına sunulmak üzere İmar Yönetmeliği hazırlayabilirler. İdarelerin İmar Yönetmelikleri yürürlüğe girinceye kadar uygulamalar bu Yönetmeliğe göre yapılır" ibaresi gereğince konunun Belediye Meclisinde görüşülmesi ile ilgili olarak hazırlanmış olan yazısı hakkında İmar Komisyonu Raporu okunarak oy birliğiyle kabul edildi.

Gündemin, Emlak, Mal, Mali Hizmetler ve Strateji Geliştirme müdürlüklerinden gelen; 4,5,6,7,8,9 ve 10. maddeleri oy birliği ile plan ve bütçe komisyonuna havale edildi.

Mali Hizmetler Müdürlüğünün 16.10.2017 tarih ve 422 sayılı, Belediyenin 2018 Mali Yılı Bütçesi ve İzleyen İki Yıl 2019-2020 Yılları Tahmini Bütçe Tasarıları ve 2018 Yılı Gelir Tarifesinin görüşülmesi hakkındaki gündem maddesinde ise tansiyon yükseldi.

Belediye Meclis Üyesi Turan Demirtaş, Başkan Akdemir’e hitaben bütçeyi eleştirince Başkan Akdemir arasında kısa süreli tartışma yaşandı.

Bu tartışmaya AK Parti Grup Başkan vekili Abdullah Karagüzel’de dahil olarak belediyenin başarısızlığını başarı gibi göstermekle eleştirdi.

Ayrıca MHP Grup başkan vekili Mevlüde Yalçıner’de, bütçenin yeteri kadar aydınlatıcı olmadığını ifade etti.

Diğer yandan Şenol Şanal’da detaylara inilmemesi gerektiğini ve bir an önce oylanması gerektiğini ifade etti.

Yapılan oylama ile Plan ve bütçe komisyonuna havale edildi.

 

MAHALLELERDE BİLİRKİŞİ HEYETİ OLUŞTURULACAK

Gündemin 13. gündem maddesi olarak ise, Muhtarlık İşleri Müdürlüğünün 25.10.2017 tarih ve 234 sayılı, Asma, Bağlık, Bahçelievler, Çaydamar, Çınartepe, Dilaver, İnağzı, İncivez, Karaelmas, Meşrutiyet, Mithatpaşa, Ontemmuz, Tepebaşı, Terakki, Yayla, Yeni, Yeşil ve Birlik Mahalleleri hudutları dahilinde 3303-3402 sayılı Kanunlar çerçevesinde yapılacak çalışmalarda kadastro ekibi ile görev yapmak üzere 6 adet bilirkişinin seçilmesi talebi ile ilgili maddesi oylanarak türlü işler komisyonuna havale edildi.

Buna göre her mahallede mülkiyet sorunun çözümü konusunda yapılacak kadastro çalışmalarında görevlendirilmek üzere 6’yar kişilik bilirkişi heyeti oluşturulacak ve bu bilirkişi heyeti 2018 yılı sonuna kadar görev yapacaklar.

Diğer gündem maddelerini görüşülerek komisyona havale edilerek toplandı sona erdi.

İkinci birleşim 17 Kasım Cuma günü gerçekleştirilecek.

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak ÇİN’İN XİANGTAN ŞEHRİ İLE KARDEŞ BELEDİYE OLUYORUZ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 18 KASIM 2017
ANA HABER 18 KASIM 2017
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM