İL GENEL MECLİSİ MARATONU BAŞLADI

İL GENEL MECLİSİ MARATONU BAŞLADI

İL GENEL MECLİSİ MARATONU BAŞLADI
Bu içerik 291 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

İLK OTURUMUDA VALİ AHMET ÇINAR’IN MESAJI OKUNDU

 

Zonguldak İl Genel Meclisi’ni Kasım Ayı birinci birleşimi İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli Başkanlığı’nda gerçekleştirildi.

İlk oturum açılış ve yoklamanı ardından bir önceki oturuma ait tutanak özetini okunması ile başladı.

Ardından Zonguldak il Özel idaresi 2018 yılı performans programı görüşüldü

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Demirtaş, Vali Ahmet Çınar’ın 2018 yılı Performans programı hakkında ki mesajını okuyarak şunları söyledi:

“İl Özel idareleri; 5018 sayılı kamu mali yönetimi ve kontrol kanunu 5302 sayılı il Özel idareleri kanunu doğrultusunda Stratejik plan performans programı bir faaliyet raporlarını hazırlamak gibi uygulamaktadırlar. Zonguldak il Özel idaresi olarak 11. performans programı olan 2018 yılı performans programı 15.07.2009 tarih ve 27283 Sayılı resmi Gazete’de yerine alan kamu idarelerince hazırlanacak performans programları hakkında yönetmelikte değişiklik yapılmasına dair yönetmelik ve Maliye Bakanlığı bütçe ve mali kontrol Genel Müdürlüğü’nün performans programı hazırlama rehberi de güncellenen usul esas ve yöntemlerle Zonguldak il Özel İdaresi 2015, 2019 dönemi stratejik plandaki amaç hedef faaliyetlerden gerçekleştirilebilecek planları için gerekli çalışmalar yapılacak ve bu doğrultuda 2018 mali yılı taslak bütçesindeki mali kaynaklar ve öncelikler belirlenerek hazırlanmıştır. 2018 yılı performans programının veri bilgi belge mali saydamlık hesap milli birlik ile verimli ve etkili olması açısından katkı sağlamasını ilimize ve il Özel idaremize hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.

Konu oy birliğiyle komisyona havale edilmesini kara verildi.

Gündem dışı söz alan CHP Grup başkan vekili Fikret zaman, İl Genel Meclisi olarak Genel maden İşçileri sendikası’nı ziyaret etme önerisinde bulundu.

Gelecek toplantının gün ve saatini birlenmesi ile toplantı sona erdi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

 

ZONGULDAK İL GENEL MECLİSİ MARATONU BAŞLADI İl Genel Meclis
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 18 KASIM 2017
ANA HABER 18 KASIM 2017
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM