İl Sağlık Müdürü Cin, görevi Güner'e devretti

İl Sağlık Müdürü Cin, görevi Güner'e devretti

İl Sağlık Müdürü Cin, görevi Güner'e devretti
Bu içerik 460 kez okundu.

Sağlık Bakanlığının 694 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Merkez ve Taşra Teşkilatı değiştirilerek yeni görev tanımları belirlendi. Bu kapsamda Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve Halk Sağlığı Müdürlükleri kapatılarak İl Sağlık Müdürlüğü tek çatısı altında toplandı. 
Bu nedenle Atatürk Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Ertuğrul Güner İl Sağlık Müdürlüğünde düzenlenen devir teslim töreni ile görevini mevcut İl Müdürü Dr. Bilal Cin’den devraldı. Devir teslim töreninde bir açıklama Dr. Bilal Cin; “Yaklaşık altı yıldır yürütmekte olduğum İl Sağlık Müdürlüğü görevimi Uzm. Dr. Ertuğrul Güner beye devrediyorum. Bu süre zarfında elimden gelen tüm gayreti ilimizin sağlık hizmetinin daha ileriye gelebilmesi için gösterdim. Bu kutsal görevde bana desteklerini esirgemeyen tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Makamların insanlar için gelip geçici olduğunun ve esas olanın geride hoş bir seda bırakmak olduğunun bilincinde yeni görevinde meslektaşıma başarılar diliyorum. İnanıyorum ki kendisi bu çıtayı daha yükseklere taşıyacaktır” dedi.
Görevi teslim alan yeni İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ertuğrul Güner ise; “Bu bir hizmet yarışıdır, Bilal bey bu güne kadar görevini layıkıyla yerine getirdi. Umarım bizde layıkıyla yerine getiririz. Bizde Bilal bey gibi zamanı geldiğinde anlımızın akı ile arkadaşlara devrederiz” dedi.

zonguldak haberleri haber son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 18 KASIM 2017
ANA HABER 18 KASIM 2017
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM