“80 KM YE YAKIN SICAK ASFALT YAPACAĞIZ”

“80 KM YE YAKIN SICAK ASFALT YAPACAĞIZ”

“80 KM YE YAKIN SICAK ASFALT YAPACAĞIZ”
Bu içerik 1197 kez okundu.

İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, Kasım ayı meclis toplantılarına Çarşamba günü itibariyle başlanacağını söyledi.

Kasım ayında ödeneklerin tahsis edileceğini belirten Karaveli, “85 milyonluk bütçemizden yatırıma ayırabileceğimiz para çok önemlidir” diye konuştu.

Hedeflerinin ana grup yollarında ve birinci derecede köy yollarında bu yıl 70 ve 80 km ye yakın sıcak asfalt yapabilmek olduğunu belirten İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli şunları ifade etti.

“Çarşamba günü Kasım ayı ilk birleşimi başlayacaktır. Kasım ayı bizim için bütçe ayıdır. 20 günlük bir toplantı süremiz olacaktır. Ben bütün meclisteki arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Kasım ayı iyi bir çalışma ayı olacaktır. Bizim için önemli olan Zonguldak’ımıza güzel hizmetler yapabilmektir. Bunun yanında il özel idaresinin de devamlılığı açısından geliri gideri devamlı dengelememiz gerekiyor. 85 milyonluk bütçemizden yatırıma ayrıbileceğimiz para çok önemlidir. Biz çok zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Yol anlamında sürekli sıkıntılar yaşıyoruz. Malumunuz kış ayı başlamak üzeredir. Özellikle yüksek kesimlerde karla mücadele Çetinceviz geçtiği için maalesef yollarımız sürekli deforme oluyor. Biz de meclis olarak mutlaka bizim sıcak asfalta geçmemiz gerekiyor. Bu anlamda inşallah temelini attığımız 16 milyonluk bir borçlanma kararı almıştık. Bir yandan da bu projenin çalışmalarını devam ettiriyoruz. İnşallah on ikinci ay itibariyle projemiz hazır olacaktır. Projeyi iller bankası müdürlüğüne teslim edeceğiz. Yaklaşık olarak ta bizim hedefimiz ana grup yollarında ve birinci derecede köy yollarında ki, inşallah bu yıl 70 ve 80 km ye yakın sıcak asfalt yapabilmemizdir. Diğer yandan da devam eden işlerimizin neticeye ulaşması noktasında bizim bütçeden ayrıcağımız ödenekler çok önemlidir. Meclisteki arkadaşlarımızla birlikte oturacağız inşallah iyi bir uzlaşı ortamı istişare ortamında programlarımızı hazırlayıp insanlarımızın hizmetine sunacağız. Öte yandan köylerde su ile ilgili yaz aylarında zaman zaman sıkıntılar yaşanıyor. Bununla ilgili de çalışmalarımız devam edecektir. Geçen yıldan devam eden projeler veya su sıkıntısının yaşandığı köylerimizde projelendirilmesi durumu söz konusu olacaktır. Yine köylerimizde parke ve beton çalışmalarımız ve sosyal tesislerimiz için yaptığımız yardımlar bütçe içerisinde değerlendirilecektir”

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak “80 KM YE YAKIN SICAK ASFALT YAPACAĞIZ”
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 18 KASIM 2017
ANA HABER 18 KASIM 2017
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM