DOLMUŞA GELME!

DOLMUŞA GELME!

DOLMUŞA GELME!
Bu içerik 5259 kez okundu.

Ahmet Demirci, ne kadar Recep Tayyip Erdoğan ve Hükümet düşmanı varsa hepsiyle ittifaka girdi

DOLMUŞA GELME!

 

*** Hükümet tarafından TBMM'ne sevk edilen torba yasa kapsamında yer alan "ruhsat bölünmesi" maddesine istinaden, "TTK özelleştiriliyor" şeklinde çığırtkanlık yapanların safında yer alan GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, ne kadar Recep Tayyip Erdoğan ve ne kadar Hükümet düşmanı varsa hepsiyle ittifak içine girmiş bulunuyor. TTK'nın özelleştirilmeyeceği ve kapatılmayacağı yönünde açıklamalar yapan Ak Parti Zonguldak Milletvekilleri ve İl Başkanı'nın sözlerine değil de, konuyu provake etmek isteyen çevrelerin sözüne inanan Ahmet Demirci, Zonguldak'ı sıkıntıya sokacak söz ve eylemlerde bulunuyor.

 

*** Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın " Bana sloganla değil, projeyle gelin" şeklindeki sözlerine rağmen, provakatörlerin sözleriyle hareket edip, 6 bin kişiyle yürüyüş yapılacağına ve madencilerin ocaklara kilitleneceğine dair açıklamaları ile şehirde gerginlik yaratan ve devletle işçileri karşı karşıya getirmeyi amaçlayan Ahmet Demirci'nin geçmişten ders alması isteniyor. Geçmişteki madenci yürüyüşüne ve bu yürüyüşün Zonguldak için olumsuz sonuçlarına dikkat çeken vatandaşlar, Ahmet Demirci'ye atfen, " Geçmişte 100 bin kişiyle yürüyüş yapıldı, TTK'daki işçi sayısı 30 bin'den 6 bin'e düştü. Geçmişteki provakatörler bugün yine sahnede. Bunu da unutma. TTK'nın geleceğiyle, milletin ekmeğiyle oynama, neden gerginlik yaratmak yerine, Hükümetle uzlaşma ve görüşme yoluna gitmiyorsun, dolmuşa gelme" şeklinde konuştular.

 

*** Öte yandan "atanmayla gelmediğini" söyleyen Ahmet Demirci'ye sendika çevrelerinden yanıt geldi. Ahmet Demirci'nin "nasıl geldiğini" kendisinin de iyi bildiğini söyleyen bazı sendikacılar, " O koltuğu asıl hak edenin kim olduğunu" da herkes biliyor. Ahmet Demirci kendi kendisini kandırmasın. Eğer siyasete meraklıysa istifa edip siyaset yapsın. Ya da sendika başkanı gibi davransın" dediler. (HABER MERKEZİ)

ahmet demirci gmis zonguldak haberleri haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017
ANA HABER 23 KASIM 2017
ANA HABER 23 KASIM 2017