ŞOVU BIRAK, HİZMET YAP !

ŞOVU BIRAK, HİZMET YAP !

ŞOVU BIRAK, HİZMET YAP !
Bu içerik 5985 kez okundu.

FOX TV'de çevre üzerinden siyaset yapan Adnan Akgün'ün açıklamaları Çatalağzı halkından rağbet görmedi

ŞOVU BIRAK, HİZMET YAP !

*** Devletin yerli kömüre dayalı enerji politikaları, Çatalağzı Belediye Başkanı Adnan Akgün tarafından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Hükümete muhalefet etmesi ile tanınan, ABD menşeyli FOX TV'ye şikayet edildi. Öteden beri "çevrecilik" üzerinden siyaset yapan Adnan Akgün'ün FOX TV'de yaptığı açıklamalar ise Çatalağzı halkından rağbet görmedi.

*** Çatalağzı halkı tarafından " Gündüz çevreci, akşam enerji firmaları ile birlikte" olarak tanımlanan, beldedeki çoğu işlerini enerji firmalarına yaptıran Adnan Akgün'ün, çevre konusunu siyaset aracı olarak kullanmasına tepkiler giderek artıyor. Çatalağzı sakinleri, " Adnan Akgün kimi zaman tabuta girip, kimi zaman muhalif TV kanallarına çıkıp çok güzel şov yapıyor. Devletin araçlarına tekme attırıyor, halkı galeyana getirmeye çalışıyor. Çevre konusunu siyasete alet ediyor. Ancak her akşam enerji firmaları yetkilileri ile birlikte olmaktan da geri kalmıyor.  Sabah-akşam kendi yandaşlarını işe aldırmak ve bir takım işlerini gördürmek üzere enerji firmalarından ayrılamıyor. Hem enerji firmalarından nemalanıyor, hem de karşı çıkıyor. Bizim aşa, ekmeğe ihtiyacımız var. Çatalağzı'nın hizmete ihtiyacı var. Göreve geldiğinden bu yana gözle görülür hiçbir hizmet üretmeyen Adnan Akgün, şovu bıraksın da, biraz hizmet yapmaya çalışsın" şeklinde konuştular.

*** Adnan Akgün'ün yabancı menşeyli bir TV kanalında özellikle yerli firmaya atıfta bulunması da belde halkı tarafından tepkiyle karşılandı. Vatandaşlar, " Adnan Akgün'ün yerli firmaya ve yerli kömüre özel bir tavrı olduğu anlaşılıyor. 7 ünite santrala ses çıkaramayan Adnan Akgün, yerli girişimcilere mi ses çıkarıyor?" diyerek eleştirilerini dile getiriyor. Öte yandan, bölgede görev yapan bazı belediye başkanları ile vatandaşlar, " Devlet, halkın sağlığını Adnan Akgün'den daha fazla düşünür. Bu santrallara izin verilirken bütün çevresel etkiler dikkate alınıp, öyle izin veriliyor. Siyaset yapmak adına, Hükümete muhalefet etmek adına Türkiye Cumhuriyeti'nin enerji politikalarına karşı çıkmak, bu nedenle provakatif söylemlerde bulunmak, yatırımı engellemeye çalışmak, bulunduğu makamı ve çevre faktörünü siyasete alet etmek anlamına gelir" dediler.

 

*** Adnan Akgün, kendi frekansındaki bir yerel gazeteye yaptığı açıklamada, " Herkes bana küfredebilir" şeklinde konuştu. Bu konuyla ilgili görüş belirten vatandaşlar da, " Adnan Akgün kendisine bunu layık görebilir, ancak, Zonguldak halkı böyle bir saygısızlık yapmaz, hiç kimseye küfretmez. Belediye Başkanlığı makamında bulunan bir kişinin kendisine reva gördüğünü, Zonguldak halkı reva görmez. Bu halk kime nasıl cevap vereceğini iyi bilir. Zamanı geldiğinde sandığa gömer" diye konuştular.

(Haber Merkezi)

 

 

 

adnan akgün çatalağzı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017
ANA HABER 23 KASIM 2017
ANA HABER 23 KASIM 2017