Sanatsal mozaik sergisi açıldı

Sanatsal mozaik sergisi açıldı

Sanatsal mozaik  sergisi açıldı
Bu içerik 3647 kez okundu.

İş-Kur’un desteği ile Milli Eğitim Müdürlüğü, Kozlu Halk Eğitim Merkezi tarafından sanatsal mozaik kursu sergisi açıldı.

Bir alışveriş merkezinde yapılan  sergi açılışına Vali Ahmet Çınar, eşi Gülsüm Çınar, Kozlu Kaymakamı Ahmet Karakaya, İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek, İş-Kur Müdürü  Gönül Demirsu, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir, bazı  daire müdürleri kursiyerler ve davetliler  katıldı.

2 gün açık kalacak sergide 15 kursiyerin 6 ay boyunca yaptığı  çalışmalar sonrasında  ortaya çıkan panolar, lambalar, kapı süsleri, anahtarlıklar, hediyelik süs eşyaları, vazolar, üzerinde Atatürk ve Türk Bayrağı bulunan porteler  sergilendi.

Sergiye gezen Vali Çınar ve  davetliler Kozlu Halk Eğitim Merkezi öğretmeni Nurten Turt’tan bilgiler aldılar. Daha sonra kursa tamamlayan 15 kişiye katılım  belgeleri verildi.

400  ESER SERGİLENDİ

Sergi hakkında bilgi veren Eğitim Merkezi öğretmeni Nurten Turt, 15 kursiyere 6 ay bolunca İş-Kur tarafından belirli bir ücret verildiği ve sigortalarının ödendiğini belirterek  şunları söyledi,” Sergimiz 29 Ekim’de açıldı. 31 Ekim akşamı tamamlanacak. Kozlu Halk Eğitim Merkezi ile İş-Kur İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa açıldı.15 tane kadın kursiyer katıldı.438 saat eğitim  aldılar.Meslek edindirme için günlük belirli bir ücret ödendi. Kendilerinin ve bakmakla yükümlü oldukları  kişilerin sigortaları yapıldı.Sergi’de  el emeği göz nuru ile yapılan 400’ün üzerinde üren yer alıyor.İsim olarak sanatsal mozaik olarak geçiş geçiyor. Uluslar arası çok büyük bir Pazar yapına sahip olduğu için ticari olarak gelişmeye açık. Kasım ayının ortalarında ikinci kursumuzu açmayı düşünüyoruz.tüm halkımızı sergimize davet ediyoruz”

Daha sonra  Vali Ahmet Çınar’a kursiyerler tarafından yapılan Atatürk portresi  hediye edildi.

HABER: ERCAN AYGÜN

 

 

zonguldak haberleri haber son dakika haberi zonguldak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 18 KASIM 2017
ANA HABER 18 KASIM 2017
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM