ZONGULDAK’TA MUHTEŞEM FENER ALAYI

ZONGULDAK’TA MUHTEŞEM FENER ALAYI
Bu içerik 447 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

 

 

ZONGULDAK’TA MUHTEŞEM FENER ALAYI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 94.yılı kutlama etkinlikleri kapsamında Zonguldak’ta fener alayı ve konser etkinliği düzenlendi.

Zonguldaklılar fener alayına yoğun bir ilgi gösterdi.

29 Ekim Pazar günü saat 18.00’de İstasyon Caddesi’nden başlayan fener alayı Valilik önüne kadar yürüdü.

Fener alayına binlerce Zonguldaklı ellerinde fenerlerle ve dev Türk bayraklarıyla birlikte katıldı.

Zonguldak akşam saatlerinde Cumhuriyet fenerleriyle aydınlandı.

Devrek belediyesi Bando takımı da çaldığı marşlarla birlikte katılımcıları coşturdu.

Fener alayını ardından saat:19.00 da Valilik önünde konser etkinliği düzenlendi.

Valilik önündeki etkinlikte BKM müzik Grubu tarafından seslendirilen marşlar ve şarkıları Zonguldaklılar birlikte eşlik eti, beraber söylediler, oynadılar.

Muharrem Akdemir’de coşkuyla birlikte çalan müzikle oynadı eğlendi.

AHMET ALTUN: CUMHURİYETTE BİREYLERİN KENDİ KENDİLERİNİ İDARE ETME SİSTEMİDİR

CHP İl Başkanı Ahmet Altun, “Cumhuriyetimizin 94. yaş gününü kutluyoruz. Cumhuriyet bir siyasi tercih değil yaşam biçimidir. Cumhuriyet demokrasidir. Cumhuriyette bireylerin kendi kendilerini idare etme sistemidir.

Üniter yapıya saygıdır. Onun için çok mutluyuz, buna sahip çıkmak için elimizden geleni yapacağız” dedi.

EBRU UZUN: BİZ EBEDİYETE KADAR TÜRK MİLLETİ OLARAK CUMHURİYET’İMİZİ KUTLAMAYA DEVAM EDECEĞİZ

CHP Merkez İlçe başkanı Ebru Uzun’da, “Ben öncelikle tüm ulusumuzun Cumhuriyet Bayramı’nı canı gönülden kutluyorum ve son yıllarda özellikle milli bayramlarımızı itibarsızlaştırmaya, içini boşaltmaya, renksiz, ruhsuz kutlamalarla geçiştirilmeye çalışılmasına bunun bir cevap olmasını istiyorum. Biz ebediyete kadar Türk milleti olarak alanlarda, meydanlarda bu şekilde Cumhuriyet’imizi kutlamaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

AHMET DEMİRCİ: CUMHURİYET’İMİZİN İLK İLİ OLAN ZONGULDAK’LI OLMAKTAN MUTLULUK DUYUYORUZ

GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci ise, “Bugün Cumhuriyet’imizin 94.yılını kutluyoruz ve Cumhuriyet’imizin ilk ili olan Zonguldak’tan ve Zonguldaklı olmaktan mutluluk duyuyoruz. Yaradan mevlam Türkiye’mize, Cumhuriyetimize, ilelebet muhafaza etsin. Atatürk’ün dediği gibi, “Benim naciz vücudum elbet birgün toprak olacaktır, ama Cumhuriyet ilelebet payidar kalacaktır”. Biz bunun yürüyüşündeyiz, bunun inancındayız. Çok teşekkür ederim sizlere” dedi.

ZEKİ TOSUN: ZONGULDAKLI HEMŞERİLERİMİN CUMHURİYET BAYRAM’INI KUTLUYORUM

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun’da, “Bugün 29 Ekim, Cumhuriyet’imizin kuruluşunun 94.yılı. Büyük bir coşkuyla, sabahtan beri başladı ve kutlamalar devam ediyor. Bu akşam da Cumhuriyet yürüyüşü adı altında bir yürüyüş yapıyoruz İstasyon Caddesi’nden başlayarak valilik önünde son bulacak. Bütün Zonguldaklı vatandaşlarımız burada. Ben bütün Zonguldaklı hemşerilerimin Cumhuriyet Bayram’ını kutluyorum. Daha nice Cumhuriyet Bayram’larına ulaşmak üzere” diye konuştu.

MUHARREM AKDEMİR: ATATÜRK’ÜN BİZE BIRAKTIĞI BU EMANETİ KORUYACAĞIZ

Son olarak Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’de, “Tabi ki Cumhuriyet olunca coşku büyük olmalı. Ben Zonguldaklı arkadaşlarıma, hemşerilerime, dostlarıma yürekten teşekkür ediyorum. Özlemişiz demek ki Cumhuriyet’in bu coşkusunu. Sabahki hava koşulları nedeniyle yapamadığımız yürüyüşü bugün akşam halkımızla beraber yapmanın heyecanını yaşıyoruz. Gerçekten mutluluk duyuyorum. Böyle bir kalabalık bu Cumhuriyet’in ne anlama geldiğini gösteriyor, ortaya koyuyor. Ben yürekten teşekkür ediyorum katılanlara. Ben bu coşkuyu bir ömür boyu, dünya var olduğu sürece Türkiye var olduğu sürece, ki dünya var olduğu sürece Türkiye’de var olacaktır bundan kimsenin şüphesi olmasın, bu coşkuyu hep birlikte görüşü ne olursa olsun insanların, Atatürk’ün bize bıraktığı bu emaneti koruyarak coşkuyu yaşatalım” dedi.

Ayrıca fener alayına katılan vatandaşlar Cumhuriyet coşkusu içinde oldukları ifade ettiler.

Vatandaşlar yan fener alayı boyunca Mustafa kemalin askerleriyiz” şeklinde sık sık slogan attılar.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017
ANA HABER 23 KASIM 2017
ANA HABER 23 KASIM 2017