Cumhuriyet için yürüdüler...

Cumhuriyet için yürüdüler...

Cumhuriyet için yürüdüler...
Bu içerik 432 kez okundu.

BİNLERCE KİŞİ YÜRÜDÜ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı 94.Yıldönümü kapsamında Valilik tarafından Cumhuriyet yürüyüşü düzenlendi.

Elvanpazarcık’ta bulunan kent Ormanı’nda düzenlenen Cumhuriyet yürüyüşüne binlerce Zonguldaklı katıldı.

4700 metre uzunluğundaki parkurda muhteşem orman ve doğa manzarası içinde binlerce Zonguldaklı Cumhuriyet için yürüdüler.

Yaklaşık 1300 Zonguldaklı Parkurun başlangıç noktasından özel olarak oluşturulan özel patika yolardan yürüdüler.

En önde Vali Ahmet Çınar ve eşi ve ilimiz protokolü yürüyüşte yerini aldılar.

Vali Ahmet Çınar, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Elvanpazarcık belediye Başkanı Hüseyin Uzun, AK Parti İl Başkanı zeki Tosun, İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, İl Sağlık Müdürü Bilal Cin, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdür Vekili Hakan Yüksel, Orman bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşel ve Kızılay Şube Başkanı Nihat Aygün yaptıkları açıklamalarda 29 Ekim Cumhuriyet bayramını kutlayarak şunları söylediler:

 

AHMET ÇINAR: CUMHURİYET COŞKUSUNU YAŞIYORUZ

Vali Ahmet Çınar, “29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum. Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yürüyüş düzenlerdi ve katılımın yoğun olması bizi mutlu etti. Bize kolay ama rampası, mesafesi çocukları ve bayanları biraz zorlar mı bilmiyorum ama gittiğimiz yerde göreceğiz gelecek senelerde ihtiyaç varsa yeni tedbirler alacağız” dedi.

 

MUHARREM AKDEMİR: BU ORGANİZASYONU DÜZENLEYENİ TEBRİK EDİYORUM, KUTLUYORUM. GÜZEL HAVALARDA

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, “Güzeldi. Tabi ki doğa yürüyüşü her zaman mükemmeldir. Parkurda güzeldi. Gençlerin özellikle genç arkadaşların bu yerleri görmesi gerekiyor. Zonguldaklının görmesi gerekiyor. Bu organizasyonu düzenleyeni tebrik ediyorum, kutluyorum. Güzel havalarda burayı görmek gerekiyor. Tabi ki daha iyi imkanlar ölçüsünde. Çok faydalı olduğunu görüyorum. Zonguldaklımıza bu tür mekanlar hayırlı olsun. Pikniklerini yapabileceği, dinlenebileceği güzel bir yer. Hayırlı olsun” dedi.

 

HÜSEYİN UZUN: KATILIM GAYET GÜZEL OLDU

Elvanpazarcık Belediye Başkanı Hüseyin Uzun, “Cumhuriyetimizin 94.yıl kutlamaları kapsamında Elvanpazarcık Belediye Kent Ormanı’mızda doğa yürüyüşü yaptık. Katılım gayet güzel sayın valimizin önderliğinde yaptığımız için sayın valimiz geleneksel hale getirelim dedi. Teşekkür ederim tüm protokole ve sayın valimizin nezdinde” ifadelerini kullandı.

 

ZEKİ TOSUN: VALİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, “Çok zorlu değildi. Çok rahat bir parkurdu ama bol bol terledik. Öncelikle tabii Cumhuriyetimizin 94.yılını kutluyoruz hep beraber. Bugün de bir doğa yürüyüşü düzenlenmiş valiliğimiz tarafından. Hep beraber ona katıldık. Bütün protokol ve halkımız buradalar. Güzel bir anektod oldu. Ben burada emeği geçen başta valiliğimize teşekkür ediyorum. Hizmet çok iyiydi. Burası da tabi ki bizim doğal güzelliklerimizden bir tanesi. Elvanpazarcık’a bağlı Kent Ormanı dediğimiz bölge. Burada zaten Zonguldaklı hemşerilerimiz her zaman doğa yürüyüşüne katılırlar. Bizde bugün Cumhuriyet vesilesiyle katılmış olduk. Güzel bir gün oldu. Birazdan da hep beraber tekrar şehre giderek akşam ki yürüyüşe katılmış olacağız. Ben herkese teşekkür ediyorum.

 

NECDET KARAVELİ: GÜZEL BİR ETKİNLİK OLDU

İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli’de, “Bugün Cumhuriyet Bayram’ımız sebebiyle törenlerden sonra sayın valimiz ile beraber şu anda Kent Ormanı’nda yürüyüşteyiz, doğa yürüyüşündeyiz. Güzel bir etkinlik oldu. İnşallah devamı gelir diyorum. Zonguldak’ımızın güzel yerlerini gün yüzüne çıkartmak anlamında bu organizasyonların devamının gelmesinden yanayız. Teşekkür ediyorum” dedi.

 

HAKAN YÜKSEL: HERKESİN CUMHURİYET BAYRAMI’NI KUTLUYORUM

Gençlik Spor İl Müdürü Hakan Yüksel’de, “29 Ekim kutlamaları kapsamında Kent Ormanı’nda ki yürüyüşümüzü gerçekleştiriyoruz. Gayet kalabalık güzel bir ortam. Yoğun bir şekilde katılım olması nedeniyle parkurda biraz zorlu, yürüyüşümüze devam ediyoruz. İnşallah bu tip organizasyonlarımız artarak yoğun bir katılımla devam eder. Herkesin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.

 

BİLAL CİN: VE MİLLETİMİZİN CUMHURİYET BAYRAMI’NI KUTLARIM

İl Sağlık Müdürü Bilal Cin, “Bu etkinliği düzenleyen sayın valimize teşekkür ediyoruz. Burada ki herkesin ve milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutlarım.

 

NİHAT AYGÜN: İNŞALLAH BUNDAN SONRA BU TÜR ETKİNLİKLER EN AZ İKİ ÜÇ KERE TEKRARLAR

Kızılay Şube Başkanı Nihat Aygün’de,Cumhuriyet Bayramı nedeniyle sayın valimizin önderliğinde bir doğa yürüyüşü ve bir ilk, teşekkür ediyoruz. Bizlere hem OGM müdürlüğümüze böyle bir yürüyüşü bize nasip etti. İnşallah bundan sonra sayın bölge müdürüm ve sayın valim yılda en az iki üç kere tekrarlar. Teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Bu arada çok sayıda vatandaş ta cumhuriyet coşkusunu yaşadıkların ifade ettiler.

Yürüyüşün ardından vatandaşlara ekmek arası et, gözleme, sıcak çorba ve çay ikram edildi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak haberleri haber son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 18 KASIM 2017
ANA HABER 18 KASIM 2017
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM