“ÜLKÜ OCAKLARI TÜRK MİLLETİNİN BİRLİĞİNİN TEMİNATIDIR”

“ÜLKÜ OCAKLARI TÜRK MİLLETİNİN BİRLİĞİNİN TEMİNATIDIR”

“ÜLKÜ OCAKLARI TÜRK MİLLETİNİN BİRLİĞİNİN TEMİNATIDIR”
Bu içerik 469 kez okundu.

Zonguldak Ülkü Ocakları il binasının açılışını gerçekleştiren Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, “Ülkü Ocakları Türk Milletinin birliğinin teminatıdır” dedi

 

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Zonguldak Ülkü Ocakları il binasının açılışını gerçekleştirdi. 

Açılış törenine Ülkü Ocakları genel başkanı Olcay Kılavuz, MHP il başkanı Hamdi Ayan ve yönetim kurulu üyeleri, MHP merkez ilçe başkanı Niyazi Kıransoy ve yönetim kurulu üyeleri, Ülkü ocakları Recep Yavuz ve yönetim kurulu üyeleri ile ilçe Ülkü ocakları başkanları ve çok sayıda ülkücü genç katıldı.

KILAVUZ: ÜLKÜ OCAKLARI TÜRK MİLLETİNİN BİRLİĞİNİN VE BERABERLİĞİNİN TEMİNATIDIR. TABİRİ YERİNDEYSE HARCIDIR

Konuşmasında Ülkü ocaklarının Türk milletinin birliğinin ve beraberliğinin teminatı olduğunu belirten Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz şunları söyledi;

"Rabbim hayırlara vesile eylesin. Çok muhteşem bir katılımla Türk gençliğinin, Türk milletinin gençlik açısının vurulduğu Ülkü ocakları milletimiz adına çok önemlidir, devletimiz adına önemlidir, Türk dünyası adına önemlidir. Ülkü ocaklarının bu anlamda gençliğe yönelik hizmetleri kararlı bir şekilde devam etmektedir. Eğitim faaliyetleri ile kültürel, sportif faaliyetleri ile sosyal sorumluluk alanındaki projeleri ile sosyal faaliyetleri ile Türk milletinin milli ve manevi meseleleriyle ortaya çıkışlarıyla Türk dünyasıyla ilgili çalışmalarıyla devam etmektedir. Ülkü ocakları Türk milletinin birliğinin ve beraberliğinin teminatıdır. Tabiri yerindeyse harcıdır. Bunun için bu anlamda çalışmalarımızı Zonguldak Ülkü ocakları başkanımız değerli kardeşimiz Recep Bey başarıyla devam ettiriyor. Ülkü ocakları başkanımız, üniversite ve orta öğretim teşkilatlarımız muhteşem bir uyum içerisinde çalışıyorlar. Başbuğumuz Alparslan Türkeş beyefendinin emanetini lekelemeden devam ettiriyorlar. Liderimizin önderliğinde omuz omuza, sırt sırta, partimizle, teşkilatımızla birlikte çalışmalarımızı başarıyla ortaya koyuyoruz. Ben kendilerine teşekkür ediyorum. İl başkanımız Hamdi Beye ve ekibine bizlere göstermiş olduğu ilgi ve alakaya teşekkür ediyoruz. Allah omlardan razı olsun. İki dünyada da muvaffak eylesin inşallah." ifadelerini kullandı.

 

HAMDİ AYAN: MİLLİYETÇİ HAREKETE TÜRKİYE DE ŞİDDETLE İHTİYAÇ VAR

Milliyetçi Harekete Türkiye’de şiddetle ihtiyacı olduğunu belirten MHP İl Başkanı Hamdi Ayan, “Ülkü Ocaklarımız burada eğitim ve kültür faaliyetlerini sürdürürken aynı zamanda da gençlerimize aşılanmak istenen uyuşturucu belası ile savaşmada ocaklarımız büyük bir savaş yürütüyorlar” dedi.

Yeni hizmet binasını çok güzel olduğunu belirten Hamdi Ayan şunları ifade etti:

“Evet bugün Ülkü ocaklarımızın Zonguldak hizmet binası açılışı ile Ülkü ocaklarımızın sayın genel başkanı Olcay Kılavuz Zonguldak halkımızı şereflendirmiştir. Ocak genel başkanımızın bizim açımızdan yeri farklıdır. Çünkü bir buçuk yıldır MHP üzerinde oynanmak istenen oyunları sayın genel başkanımızın hiç yanından ayrılmayan, sayın genel başkanımıza sahip çıkmıştır. Böylesi bir süreçte MHP ye uygulanmak istenen bu kötülükleri bertaraf etme yolunda çok büyük katkı sağlamıştır. Bu bakımdan ocak genel başkanımızı önemsiyoruz. Buraya gelmesi de bu sebepten ötürü çok önemlidir. Buraya Yeni atanmasına rağmen Ülkü ocakları başkanımız Recep Yavuz ve ekibini tebrik ediyorum. Zonguldak'ta damgasını vurmaya başladılar. Dolayısıyla milliyetçi harekete Türkiye de şiddetle ihtiyaç vardır. Ocaklarımız burada eğitim ve kültür faaliyetlerini sürdürürken aynı zamanda da gençlerimize aşılanmak istenen uyuşturucu belası ile savaşmada ocaklarımız büyük bir savaş yürütüyorlar. Ben inanıyorum Ülkü ocaklarımız Zonguldak'ta pek bir faaliyet gösteremezken bu dönem içerisinde sayın ocak başkanımız olmak kaydıyla Zonguldak'a damgasını vuracaktır. Ülkü ocakları hareketinin büyümesi Zonguldak'ın gelişmesi anlamına gelecektir. Tüm samimiyetimle söylüyorum. Dolayısıyla Türkiye'ye emanet edeceğimiz gençlerimizin ilim irfan yuvası olan ülkü ocaklarında olması, onlarım buralarda eğitim faaliyetlerine katılması ayrıca önemsediğimiz bir konudur. Dediğimiz gibi çok güzel bir hizmet binası oldu. Emeği geçen tüm arkadaşlarımızdan ve bugün bizi burada yalnız bırakmayan Sayın Olcay Kılavuz'a Zonguldak adına ayrıca teşekkür ediyorum”

 

REVEP YAVUZ: ZONGULDAK'TA ÜLKÜCÜ HAREKETİN ŞAHLANIŞINA HERKES ŞAHİTLİK EDECEKTİR

Biz Ülkü ocakları olarak dünyanın en büyük gençlik hareketinin Zonguldak temsilcisi olmanın gururunu yaşadığını belirten Ülkü Ocakları İl başkanı Recep Yavuz, “Zonguldak'ta ülkücü hareketin şahlanışına herkes şahitlik edecektir. Zonguldak'ta tarih yazılacaktır” dedi. Ülkü Ocakları İl Başkanı Recep Yavuz şunları söyledi

"Başkanımız çok güzel ifade etti. Sayın genel başkanımızın konuşmaları ve talimatları üzerine bizleri Zonguldak'ta ülkücü hareketin şahlanışını sağlamamız için 12 Mayıs itibari ile bize görev verdi. 12 Mayıs'tan bu yana tüm teşkilatlarımızla büyük bir gayret içerisinde çalışmalarımızı başlattık. Çok şükür hizmet binamızın açılışına vesile olduk. Tarihin her döneminde ülkücü harekete ihtiyaç olmuştur. İhtiyaç duyulduğu noktada gözünü hiçbir zaman budaktan esirgememiştir. Bugün ve yarın da esirgemeyecektir. Nerede ihtiyaç sahibi varsa önüm yanına koşacaktır. Ama bunları yapabilmesi için milli ve manevi duygularla en içten şekilde yetişmesi, gereğinin nasıl yapıldığını bilen bir gençlik olmalıdır. Biz Ülkü ocakları olarak dünyanın en büyük gençlik hareketinin Zonguldak temsilcisi olmanın gururunu yaşıyoruz ve bugün burada bunu arkadaşlarımızla göstermiş olduk. Zonguldak'ta ülkücü hareketin şahlanışına herkes şahitlik edecektir. Zonguldak'ta tarih yazılacaktır. Ülkücü hareket Zonguldak'ın en büyük gençlik hareketi olacaktır. Bunu tüm samimiyetimizle ve arkadaşlarımızın bize vermiş olduğu güvenle söylüyoruz”

(HABER-ERCAN DEMİR)

ZONGULDAK “ÜLKÜ OCAKLARI TÜRK MİLLETİNİN BİRLİĞİNİN TEMİNATIDIR” ÜLKÜ OCAKLARI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 18 KASIM 2017
ANA HABER 18 KASIM 2017
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM