CUMHURİYET ÇELENGİ KONULDU (Videolu Haber)

CUMHURİYET ÇELENGİ KONULDU (Videolu Haber)

CUMHURİYET ÇELENGİ KONULDU (Videolu Haber)
Bu içerik 657 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

29 Ekim Cumhuriyet bayramı nedeniyle Atatürk Anıtı’nda çelenk koyma töreni düzenlendi.

Vali Ahmet Çınar, Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, Jandarma komutanı Albay Gökhan İnan, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir, Siyasi partilerin il başkanları, gaziler, polis ve askeri erkan ile öğrenciler katıldı.

Törende ilk olarak sırasıyla Vali Ahmet çınar ve Belediye Başkanı Muharrem Akdemir Atatürk Anıtına çelenkleri sundular.

Ardından şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve akabinde istiklal marşımız söylendi. Bu esnada da izciler göndere Türk bayrağımız çektiler.

Törenden sonra açıklama yapan AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır, “Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları kurtuluş savaşını verdikten sonra TBMM kuruldu ve ardından cumhuriyet ilan edildi ve bugüne kadar da cumhuriyet bayramı olarak kutluyoruz. Cumhuriyet ilelebet yaşayacaktır. Cumhuriyetimizin arkasındayız. Cumhuriyet Bayram'ını coşkuyla kutluyoruz. Milletimize hayırlı be uğurlu olsun. Zonguldak halkımızın ve tüm Türkiye'nin Cumhuriyet Bayramını yürekten kutluyorum” dedi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak CUMHURİYET ÇELENGİ KONULDU 29 Ekim Cumhuriyet bayramı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 18 KASIM 2017
ANA HABER 18 KASIM 2017
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM