“Türkiye Cumhuriyeti devletiyle, milletiyle dimdik ayaktadır”

“Türkiye Cumhuriyeti devletiyle, milletiyle dimdik ayaktadır”

   “Türkiye Cumhuriyeti devletiyle, milletiyle dimdik ayaktadır”
Bu içerik 274 kez okundu.

Fikr-i Asım Fikir ve Düşünce Derneği Zonguldak İl Başkanı Sinan Toprak, “Türkiye Cumhuriyeti devletiyle, milletiyle dimdik ayaktadır ve ayakta olmaya devam edecektir” dedi.

Bu milletin; cumhuriyetini, özgürlüğünü, bağımsızlığını ve istikbalini kazanmak için kanını, canını, malını ortaya koyduğunu ve çok bedeller ödediğini belirten Sinan Toprak şunları söyledi:

DİMDİK AYAKTAYIZ

“Bugün 29 Ekim 1923. Yılı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının ve onların himayesinde değerli Türk milletinin bir bütün olarak ilan ettiği Cumhuriyet Bayramının kuruluşunun 94. Yılını coşkuyla kutluyoruz. Cenabı Allah bundan sonra bizlere başka Cumhuriyet ilanı ve mücadelesi nasip etmez inşallah. Yüce atalarımızın bizlere bıraktığı Cumhuriyeti ve ilkelerini canı gönülden yaşıyor ve hissediyoruz. Bu millet Cumhuriyeti, özgürlüğünü, bağımsızlığını istikbalini kazanmak için yakın tarihimizde cereyan ettiği gibi kanını, canını, malını ortaya koydu. Yaşlısı, genci, çoluğu çocuğu çok bedeller ödedi. Hepimizin evinde bu mücadele için çalışmış çabalamış gazilerimiz, hayatını kaybetmiş şehitlerimiz vardır. Allah onlardan razı olsun. Onların verdiği bu mücadele, ödediği bedel boşa gitmedi çok şükür. Türkiye Cumhuriyeti Devletiyle milletiyle dimdik ayaktadır ve ayakta olmaya devam edecektir. Cenabı Allah tüm şehitlerimizin mekanını cennet eylesin. Ve bilinmelidir ki bizler onların emanetine laik olacağız. Onların diktiği bu bayrak ezelden ebede var olacaktır. Bu vesile ile coşkuyla kutladığımız Cumhuriyet Bayramımızın, vatanımıza, milletimize ve devletimize hayırlar getirmesini Cenabı Allahtan niyaz ediyor ve tüm milletimize, hemşerilerimize selam ve saygılarımı sunuyorum.”

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak “Türkiye Cumhuriyeti devletiyle milletiyle dimdik ayaktadır”
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017
ANA HABER 23 KASIM 2017
ANA HABER 23 KASIM 2017