Karşıyaka kenetlendi borcunu ödedi... 9 puanı silinmeyecek...

Karşıyaka kenetlendi borcunu ödedi... 9 puanı silinmeyecek...

Karşıyaka kenetlendi borcunu ödedi... 9 puanı silinmeyecek...
Bu içerik 1572 kez okundu.

Türkiye Futbol Federasyonu İkinci Lig Beyaz Grupta Zonguldakspor’un rakibi olan Karşıyaka spor kulübü  girdiği ekonomik kriz nedeni ile zor günler geçiriyor. Eski futbolcularına olan borcu nedeni ile 6 puanı silinen Karşıyaka’nın bir miktar daha borcu bulunduğu için 9 puanı daha silinmesi gündemine gelmişti.

Karşıyaka camiası, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından verilen sürede  borcu kapatmak için bir kampanya başlattı. 10 gün süren kampanya’ya 7’den 70 tam 1335 Karşıyaka sevdalısı katıldı. Öğrencisi, asgari ücretle çalışanı, memuru, işçisi, emeklisi, esnafı, iş adamları  seferber oldu. En azı  5 TL’den başlayıp 100 Bin TL ye kadar yardım eden oldu. Camia 10 gün içinde  tam 473 Bin TL topladı ve borçlar ödenerek takımını  9 puan silme cezasından  kurtardı. Karşıyaka KSK Haber sitesi ‘ Teşekkürler Karşıyaka’ başlığı ile bir haber yayınlayarak   kampanya’ya katılanların ve ne kadar bağış yapıldığının listesi  yayınladı ve  teşekkür etti. Haberde kısaca  ve özetle şu ifadelere yer verildi.” Zorlu bir maratonu hep beraber tamamladık. Okan Şahingöz dosyasından ceza almamıza sadece 5 gün kalmıştı. 19 Ekim gecesi 4 arkadaş yazışıp 20 Ekim de diğer arkadaşlarımızla paylaşıp başlattığımız kampanyamı şu an itibarıyla sona ermiştir. Öncelikle bundan sonra kampanya için para göndermemenizi rica ederim.

Bu kampanya da toplanan 473.022 TL ile Okan Şahingöz için 3 dosya kapatıldı. Kalan para ile yönetimimizin daha önce taksitlendirme yaparak ilk taksitini ödediği Makakula dosyası kapatılacaktır. Bu dosyaya ilişkin evraklar gelince genel destek listesi ile birlikte onlarında evraklarını paylaşacağım. Bu kampanya sadece 5 gecede 1.300 den fazla kişinin katıldığı bu kampanya için emek döken birçok kişi var. Öncelikle onlara teşekkür etmem lazım.” ( SPOR SERVİSİ)

Zonguldakspor Karşıyaka haber son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 18 KASIM 2017
ANA HABER 18 KASIM 2017
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM