“ALGI OPERASYONU YAPILMAYA ÇALIŞILIYOR”

“ALGI OPERASYONU YAPILMAYA ÇALIŞILIYOR”

“ALGI OPERASYONU YAPILMAYA ÇALIŞILIYOR”
Bu içerik 886 kez okundu.

 

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan, Zonguldak’ta son günlerde TTK’nın kapatılacağı ve özelleştirileceği şeklide yapılan açıklamalara tepki göstererek, “Yok böyle bir şey” dedi.

 

Zonguldak’ta son günlerde TTK’nın kapatılacağı ve özelleştirileceği şeklide yapılan açıklamalara tepki gösteren AK Parti Zonguldak merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan, “Burada bir algı operasyonu yapılmaya çalışılıyor. Var olmayan bir yasayı sanki o çekilseymiş gibi bir niyet okuyuculuğu yapılıyor. Bu doğru bi şey değildir” dedi.

Enerji bakanı Berat Albayrak’ın, Zonguldaklı madencileri dün kabul etiğini ve burada, “İnşallah yeni dönemde daha fazla istihdam ile daha fazla üretim yapılacak. Tabi ki bunlar daha güvenli, daha kaliteli ve daha profesyonelce yapılacak bu anlamda yeni bir süreç başlatıyoruz. Ekmeğini alın teriyle alnından akıtan çok müstesna insanlarsınız” şeklinde açıklama yaptığını belirten Mustafa Çağlayan, “Bakın bu imza kampanyalarının başlatıldığı gün direkt birinci ağızdan yani enerji bakanımızın ağzından söylemiş sözlerdir” diyerek Zonguldak’ta yapılmak istene algı operasyonuna tepki gösterdi. Çağlayan açıklamasında ayrıca kendi dedesi ve babasının TTK’dan emekli olduğunu belirterek şunları söyledi:

ENERJİ BAKANIMIZ ALBAYRAK, “YENİ DÖNEMDE DAHA FAZLA İSTİHDAM İLE DAHA FAZLA ÜRETİM YAPILACAK” DEDİ

Bu konuda il başkanımız iyileştirme yapılacağı özelleştirilmeyeceğiyle ilgili bir açıklama yaptı. Bu açıklama yeterli bir açıklama aslında. Ancak şöyle bir durum söz konusu. Burada bir algı operasyonu yapılmaya çalışılıyor. Var olmayan bir yasayı sanki o çekilseymiş gibi bir niyet okuyuculuğu yapılıyor. Bu doğru bişey değildir. Öncelikle benim dedem TTK dan emekli, babam TTK dan emekli. Ne deniyor işimize , aşımıza sahip çıkacağız. işimize, aşımıza elbette Zonguldak olarak bizler de sahip çıkacağız. İşine, aşına ve emeğine sahip çıkanın her zaman bizler de yanındayız, arkasındayız onlarla birlikte aynı mücadelenin içerisinde oluruz. 

TTK ya sahip çıkmamız lazım. TTK ya çalışarak sahip çıkmamız lazım şimdi bu algı operasyonları yapılırken Zonguldak'ta son dönem de de gündemde olan ulusal medyada da gündemde olan madenci arkadaşlarımız kirlenmesin diye koltuklara oturmayan arkadaşlarımız 29 Ekim için Cumhurbaşkanımızın davetiyle Ankara'ya gittiler. Enerji Bakanımız Sayın Albayrak onları davet etti, kabul etti ve onlarla görüştü. Tamda bu imza kampanyaları ve algı operasyonları buralarda yönetilirken orada bir açıklama yaptı. Bunu ya görmek istemediler ya da üzerinden atladılar. Şöyle bir şey söyledi bak tam olarak, açıklaması şu;

"İnşallah yeni dönemde daha fazla istihdam ile daha fazla üretim yapılacak. Tabiki bunlar daha güvenli, daha kaliteli ve daha profesyonelce yapılacak bu anlamda yeni bir süreç başlatıyoruz. Ekmeğini alın teriyle alnından akıtan çok müstesna insanlarsınız. Allah sizden razı olsun. Son 10-15 senedir farkında iseniz her alanda bir dönüşüm var. Daha yeni başladık, kim ne derse desin çok daha iyi olacak. En doğru çözümü bulmak için neler yaptığımızı sizinle paylaşacağım " dedi.

Bakın bu imza kampanyalarının başlatıldığı gün direkt birinci ağızdan yani enerji bakanımızın ağzından söylemiş sözlerdir. Şimdi bunun üstüne çokta fazla konuşmaya gerek yok. Torba yasada konuşulan maddeler bununla ilgili sayın milletvekilimiz Çatıroğlu bununla ilgili açıklama yapacak şu an da TTK sahasında çalışan özel kömür ocaklarının problemlerini halletmeye dönük onların sıkıntılarını halletmeye dönük maddedir. Bunların ruhsatlandırma işlemlerinin olması gerektiği gibi yapılması için son 2-2 buçuk senedir Zonguldak'ta da konuşulan bir konudur. Onların sıkıntılarını gidermek ve istihdamı arttırmaya yönelik bir maddedir. Ama ancak bunu alıyorlar farklı şekiller de sunuyorlar. Olmayanı oluyormuş gibi gösteriyorlar. Milletvekillerimiz bununla ilgili açıklama yapacaktır. TTK iyileştirmesi, rehabilitesi yapılarak üretimin ve istihdamın arttırılıp devam edilecek bir kurumdur. Bizler bunu bu şekilde okuyoruz ve bu şekilde görüyoruz”

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak “ALGI OPERASYONU YAPILMAYA ÇALIŞILIYOR”
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 18 KASIM 2017
ANA HABER 18 KASIM 2017
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM