AMELEBİRLİĞİ DANIŞMA KURULU TOPLANIYOR

AMELEBİRLİĞİ DANIŞMA KURULU TOPLANIYOR

AMELEBİRLİĞİ DANIŞMA KURULU TOPLANIYOR
Bu içerik 392 kez okundu.

 

Zonguldak Amelebirliği Başkanı Osman Balamir, Danışma Kurulu toplantısının Cuma günü toplanacağını söyledi. Saat 14.00’de Ticaret ve Sanayi Odası’nda Danışma Kurulu toplantısını gerçekleştirileceğini belirten Osman Balamir şunları söyledi:

2000 YILINDA DEĞİŞEN AMELEBİRLİĞİ YÖNETMELİĞİ ÇOK ACİL HIZLA GÜNÜN KOŞULLARINA ÜYELERİMİZİN MENFAATİ DOĞRULTUSUNDA CEVAP VERECEK ŞEKİLDE DEĞİŞTİRMELİDİR.

“Üyelerimizin mutlu huzurlu olması adına faaliyetlerimiz aksatmadan mükemmelliğin sınırını zorlayarak ayakta kalmaya devam edeceğiz. Ancak işçi azalması ve yeni işçi alınmaması işçi sağlığı ve iş güvenliğini riske ediyorsa sessiz kalamayız. Örgütsel bağımsızlığımızı devam ettirip üretken birey olarak topluma olan duyarlı ile sorumluluklarımız geri farkındalık yaratarak çabamızı gösterecek inancımızı getirmeyeceğiz. Üyelerimizin yaşam evleri olan Amasra, Ereğli ve Üniversite ağırlıklı gelişme gösterse de göç, issizlik istihdam sorunu olduğu sürece bu hedefe yönelik projeler ortaya koymalıyız. Konut, iş sağlığı, iş güvenliği hibe projelerini devletimizde katkı vermekte çözüm için ancak bu konuda çalıştayda alınan kararlar hedefini görecek şekilde yönetmelik değişikliğine yansıtılmalıdır. 2000 yılında değişen Amelebirliği yönetmeliği çok acil hızla günün koşullarına Üyelerimizin menfaati doğrultusunda cevap verecek şekilde değiştirmelidir. Bugüne kadar öneriyle tecrübe mükemmelliğin sınırı olmadığı ifadeleriyle tenkit ve yorumlarla yol almamız da bize hedef çizen başta sayın Bakanımıza ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.”

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak AMELEBİRLİĞİ DANIŞMA KURULU TOPLANIYOR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 18 KASIM 2017
ANA HABER 18 KASIM 2017
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM