“TTK özelleştirilmeyecek, kapanmayacak”

“TTK özelleştirilmeyecek, kapanmayacak”

“TTK özelleştirilmeyecek, kapanmayacak”
Bu içerik 3027 kez okundu.

Zeki Tosun tartışmalar son noktayı koydu

 

AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, “TTK Ne kapatılacak nede özelleştirilecek. Böyle bir şey kesinlikle söz konusu bile değil” dedi.

AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, geçtiğimiz günlerde TBMM’de mecliste komisyondan geçirilen torba yasa sonrasında Zonguldak’ta Türkiye Taşkömürleri Kurumu’nun kapatılacağı ve özelleştirileceği yönünde yapılan açıklamalara ve oluşturulmak istenen algıya sert tepki gösterdi.

Zonguldak’ta son günlerde TTK’nın kapatılacağı, özelleştirileceği konusunda yapılan basın açıklamalarına ek olarak ta CHP tarafından TTK özelleştirilmemesi için imza kampanyası bile düzenlenmişti. Tüm bu gelişmeleri değerlendiren AK parti İl Başkanı Zeki Tosun, Kanal Z kameralarına yaptığı özel açıklamada, Zonguldak kamuoyunu yanlış yönlendirildiğine dikkat çekerek şunları söyledi:

TTK'NIN ÖZELLEŞTİRİLMESİ DİYE BİR ŞEY YOK TTK KAPANACAK DİYE BİR KONU DA YOK..

“Başından beri bunu söylüyorum. TTK'nın özelleştirilmesi diye bir konu yok. Bu olay hususunda görüşülen bazı maddeler var. Benim başından beri söylediğim bir şey var. TTK'nın ve Zonguldak'ta bu işte çalışan insanları mutlu bir şekilde çalışacağı bir yöntem ve usulü bulunmaya çalışılıyor. Bununla ilgili bakanlığımız çalışıyor. Bu çalışmalar halen devam ediyor. Yani oradaki, yasadaki olayda torba yasada çıkacak maddelerde başka şeyler var. Oradaki olayda rödevanslı sahaların kiraya verilmesi diye. Bu özelleştirme değildir. TTK'nın büyük ocaklarını zaten elinde. Özelleştirilmesi diye bir şey yok TTK kapanacak diye bir konu da yok. Başbakanımız, enerji bakanımız kaç kere söyledi. Kapanmasını Zonguldak'ta yaşayan kimse istemez, tabii ki biz de istemeyiz TTK'nın kapanması diye bir konu yok zaten. Özelleştirme de yok orada iyileştirme denilen bir olay var. İyileştirilecek yani, buranın sürdürülebilir bir şekilde insanların mutlu olacağı, insanların çalışacağı bir yöntem bulunmaya çalışılıyor. Bu olaya herkesin yardımcı olması lazım. Bundan TTK kapanacak, özelleştirilecek diye bir sonuç çıkarılması yanlıştır. Öyle bir sonuç çıkarılmasına gerek yok, Dediğim gibi insanların mutlu olacağı daha çok insanın çalışacağı bir yöntem üzerinde çalışılıyor. Yerin altında bu maden var. Bu madenin çıkması için insanlara ihtiyacımız var. Benim diyeceğim de budur. TTK'nın kapanması, özelleştirilmesi diye bir konu yoktur. Zonguldak kamuoyu şu anda yanlış yönlendiriliyor. TTK kapanmayacak sadece iyileştirilecek.

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak zeki tosun ak parti zonguldak il başkanı ttk hakkında açıklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM
ANA HABER 17 KASIM 2017
ANA HABER 17 KASIM 2017