Engelli girişimciye 50 bin lira hibe

Engelli girişimciye 50 bin lira hibe

Engelli girişimciye 50 bin lira hibe
Bu içerik 1080 kez okundu.

AK Parti Zonguldak İl Engelliler komisyonu Başkanı Mevlüt Akkaya, “Kendi işini kurmak isteyen engelli ve eski hükümlülere 36 bin lira hibe yapan Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), destek miktarını 50 bin liraya yükseltti” dedi.

 

Kendi işini kurmak isteyen engelli ve eski hükümlülere 36 bin lira hibe yapan Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), destek miktarını 50 bin liraya yükseltti.

AK Parti Zonguldak İl Engelliler komisyonu Başkanı Mevlüt Akkaya, Özel politika ve uygulamalarla engellilerin mesleki eğitimi ve istihdamı için çaba gösteren İŞKUR’un, özel projelere katkı sağlayarak engellilerin topluma ve ekonomik hayata uyumunu desteklemeye devam ettiğini ifade etti.

Engelli çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen "İdari Para Cezaları Fonu" kullanılarak kendi işini kurmak isteyen engellilere hibe desteği sağlayan İŞKUR’un bugüne kadar 36 bin lira olarak verilen miktarı ilgili komisyonun kararını yüzde 38 artırarak 50 bin lira yaptığını belirten Mevlüt Akkaya şunları söyledi:

“İŞKUR'a kayıtlı, 18 yaşından büyük, eski hükümlü veya en az yüzde 40 engelli olma şartlarının arandığı hibe programı için hazırlanan projeler, kamu ve sosyal tarafların temsilcilerinden oluşan komisyonca değerlendirilecek. Desteğe değer bulunan projelere; kuruluş işlemleri desteği olarak 3 bin, işletme gideri desteği olarak 11 bin, kuruluş desteği için ise 36 bin lira verilecek. 2014'te başlatılan uygulamanın 2018 yılının 1. dönem projeleri için 11 Aralık'a kadar başvuru yapılabilecek. İlgilenenler yeni döneme ait başvuru rehberi ve formlara İŞKUR'un internet sitesinden ulaşabilecek. Hükümetimize engellire göstermiş olduğu duyarlılık ve destekten dolayı teşekkür ediyoruz”

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak işkur engelli girimciye hibe
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 18 KASIM 2017
ANA HABER 18 KASIM 2017
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM