Acar işçileri ziyaret etti

Acar işçileri ziyaret etti

Acar işçileri ziyaret etti
Bu içerik 684 kez okundu.

Ülkücü İşçiler Derneği Zonguldak il Başkanı Serdal Acar Türkiye Taşkömürü Kurumu TTK Kilimli İşletme Müdürlüğü Çatalağzı Lavuarında Özel Şirkette Çalışan işçileri ziyaret etti, sorunlarını dinledi. 

Acar işçilerin taşeron çalışanların kadroya geçme isteklerini dile getirdiklerini söyledi. İşçileri ziyaretiyle ilgili açıklama yapar Serdal Acar şunları ifade etti:

“Öncelikle Ziyaretimize kayıtsız kalmayan; Taşeron işçiler konusunda çözüm bekleyen işçi arkadaşlarımız Şirket İş Yeri İşçi Temsilcisi Nihat Albas ve Vardiya Amiri Yasin Ay Şefe Teşekkür Ederiz. Zonguldak Ülkücü İşçiler Derneği olarak kamu kurumlarında asıl işi yapan fakat hem ücret hem de sosyal hakları bakımından emeğinin karşılığını alamadan güvencesi olmadan çalışan alın teri döken taşeron işçilerimizin yanlarında olduğumuzu belirtmek isterim. Yıllardır yaşanan kamu kurum ve kuruluşlarının Kendi asıl işlerinin dışarıdan hizmet alımına dönüştürülmesi ile büyüyen taşeron işçiler topluluğu yaşadıkları hak kayıpları ve güvencesiz çalışmaları hükümetlerin yanlış politikaları sonucunda oluşmuştur. Sorunu yaratanlardan çözüm beklemekte ne kadar doğrudur kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Taşeron işçi sorunu işçilere verilen sözlerin vaatlerin bir türlü gerçekleştirilememesi işçi kardeşlerimizi karamsarlığa sürüklemiştir. Her Türk Vatandaşı hakkı olan güvenceli çalışma ortamı,adetli ücret dağılımı haklarının Ülkücü İşçiler Derneği olarak her daim takipçisi ve destekçisi olacağımızdan hiç bir işçi arkadaşımızın tereddütü olmasın.Ağır sanayinin madenciliğin, emeğin başkenti olan İlimizde kurumlarında asıl işi yapan taşeron statüsündeki işçi kardeşlerimizin sorunlarının çözümü için tüm gücümüzle çalışacağımızdan hiç bir arkadaşımızın şüphesi olmasın.Seçim Dönemlerinde Taşeron Sistemini kaldıracağız diyen Siyasi yapıdan işçi kardeşlerimiz Çözüm beklemektedir. Diyerek sözlerini tamamladı”

İşçi Temsilcisi ve Vardiya Amiri Şunları Söyledi;

“Nazik Ziyaretlerinden, duyarlılıklarından ve hassasiyetlerinden dolayı Ülkücü İşçiler Derneği Zonguldak il Başkanı Serdal Acar Başkanımıza Çok Teşekkür Ederiz” dedi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak ttk serdal acar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 18 KASIM 2017
ANA HABER 18 KASIM 2017
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM