DAMLA PROJESİ TAMAMLANDI

DAMLA PROJESİ TAMAMLANDI

DAMLA PROJESİ TAMAMLANDI
Bu içerik 391 kez okundu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2 yıl önce hayata geçirilen 'Damla Projesi' büyük ilgi görüyor. Ülkemiz üniversitelerinde okuyan ulusal ve uluslararası öğrenciler gençler, gönüllülük esasına göre gittikleri illerde çeşitli ziyaretlerde bulunarak etkinliklere katıldılar.

Damla Projesi kapsamında ilimize gelen 20 gönüllü öğrenci Zonguldak Gençlik Merkezi koordinasyonunda yapılan program dahilinde birçok faaliyet gerçekleştirdi.

İyilik gönüllüsü gençler ilimizdeki köy okullarında minik kardeşlerine hediyeler, uçurtma şenlikleri, yüz boyama faaliyetleri, okul duvarlarının çizgi karakterlerle boyanması, huzur evi ve sevgi evlerine ziyaretler, engelli eğitim kurumları ve derneklere yapılan ziyaretler, gençlerle gerçekleştirilen söyleşiler, şehit ailelerine gerçekleştirilen ziyaretler, ihtiyaç sahibi ailelere yapılan yardımlar, köylerde ve pazarlarda gerçekleştirilen imece faaliyetleri, kuş yemliklerinin yapılması, sahillerde yapılan çevre temizliği faaliyetleri, Valilik, Üniversite ziyaretleri olmak üzere dolu dolu bir program gerçekleştirdiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM
ANA HABER 17 KASIM 2017
ANA HABER 17 KASIM 2017