Zonguldak barosu yeni başkanı seçiyor

Zonguldak barosu yeni başkanı seçiyor

Zonguldak barosu yeni başkanı seçiyor
Bu içerik 461 kez okundu.

Zonguldak Barosu Başkanı Kerem Ertem’in Bülent Ecevit Üniversitesi’ne öğretim görevlisi olarak atanmasından sonra görevi bırakması nedeniyle Baro yeni başkanın seçmek için bugün olağan üstü kongre yaptı.

Kongreye avukatlar yoğun katılım gösterdi.

Kongrede Hikmet Yücel ile Özel Eroğlu olmak üzere iki aday yarışıyor.

Kongreye Türkiye Barolar Birliği Başkan Yardımcısı Ünsal Toker, Baro eski Başkanı Kerem Ertem, adaylar ile çok sayıda avukat katıldı.

450 kayıtlı avukatın bulunduğu baroda seçimler şu an itibariyle devam ediyor ve saat 17.00’de sandıklar açılacak.

 

KEREM ERTEM: AYRILMAK ZORUNDA KALDIM

Kongre öncesinde açıklama yapan eski baro Başkanı kerem Ertem, “Bildiğiniz gibi Bugün olağanüstü genel kurul yapıyoruz. Görev süremizin dolmasına 1 yıl kala Bülent Ecevit üniversitesi Eğitim görevlisi kadrosuna atanmam nedeniyle meslekle bağdaşmadığı tespit edildiğinden dolayı ayrılmak zorunda kaldım. Bu zamana kadar biz de aynı yolu paylaşanlar, beraber destek verenler herkese teşekkür ediyorum katkılarından dolayı. Zor ve zahmetli dönemlerden geçtik. Zor ve zahmetli dönemlerde yönetim kurulunda görev yapan tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyorum. Baro personelimize teşekkür ediyoruz Bundan sonra görev alacak başkanımıza da başarılar diliyorum. Baromuzun faaliyetlerini daha yukarı çıkartacaktır, kurumsal kimliği daha sağlam temellere oturtacağına inanıyorum. Teşekkür ediyorum” dedi

 

ÜNSAL TOKER: ZONGULDAK BAROSU HER ZAMAN ATATÜRK DEVRİMLERİN KORUYUCUSU OLMUŞTUR

Barolar Birliği Başkan Yardımcısı Ünsal Toker’de, “Kurulduğundan beri Zonguldak barosu Atatürk devrimlerinin koruyucusu olmuş demokratik laik cumhuriyetin savunucusu olmuş bir baro olarak gerçekten Türkiye'de layık olduğu yerini almıştır. O nedenle bu Baronun genel kurulda bulunmak benim için bir onur ve gurur kaynağıdır. Ayrıca Barolar birliğimizin yönetim kurulu üyelerimiz Türkiye'nin muhtelif yerlerinde ki etkinlikleri katıldılar. O etkinlikleri içerisinde Zonguldak barosundaki olağanüstü genel kurulakatılma görevi bana verildi. Ben gurur duyuyorum. Ayrıca benim bir hemşehri yakınlığını da söz konusudur. Arkadaşlarınla birlikte genel kurulda olmak benim yaşamımda renk katacak.  Ben aday olan tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Genel kurulun öncelikle mesleğimize, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum ve herkese başarılar diliyorum” diye konuştu.

 

HİKMET YÜCEL: HİZMET İÇİN ADAY OLDUK

Baro Başkanlığı için adaylığın açıklayan Hikmet Yücel, hizmete aday olduğunu belirterek şunları söyledi:

Zonguldak Barosu'nda 9 yıldır bu görevi layıkıyla yerine getiren Kerem Başkanımızın zorunlu olarak görevi bırakması neticesinde yapılan genel kurulda aday olduk. Aday olmamızda ki asıl sebep hizmet etmektir. Bu tamamen hizmet amaçlıdır. Baro başkanının yapması gereken tüm işlemlerin bilincindeyiz. Amacımız Bugüne kadar yapmış olduğunuz birikimlerimizi deneyimlerimizi Baro başkanlığında kullanarak Zonguldak Barosu daha iyi yerlere getirmektir. Meslektaşlarımıza daha iyi olanaklar hazırlayabilmek için aday olduk. İnşallah hayırlısı olur. Elbette ki bizim başkanlık seçimi diğer dernek partiler ve özel kuruluşlar gibi değildir. Bizden seçim bittikten sonra başkan seçilen herkesin başkanıdır. Bizler başkan olduktan sonra hizmet için varız. Hizmet ederken de tabii ki burada ayrım yapmaksızın tüm meslektaşlarımıza aynı seviyede aynı hizmet kalitesinde hareket etmekteyiz. İnşallah hayırlısı olur. Kazandığımız takdirde de dediğim gibi Zonguldak Barosu'nda görev alan, Zonguldak Barosu’na kayıtlı bulunan meslektaşlarımıza en iyi hizmeti vermeye çalışacağız inşallah başarılı oluruz”

 

ÖZEL EROĞLU: ZONGULDAK’LA HEP İÇ İÇE OLDUM

Diğer aday Özel Eroğlu’da, “Sürpriz oldu aslında başkanın istifası. 1 yıllığına seçim yapılacak. Yani sonuç itibariyle 2 yılda bir yapılıyordu seçimler, 1 yıl öne çekildi. Şimdi enteresan da bir seçim oluyor. İlk defa ilçeden birinin aday olması sebebiyle tansiyon iyice yükseldi. Geçmiş dönemlerde aday bile çıkmıyordu. Bu dönem bayağı hararetli bir duruma geldi. Zonguldak Barosu için iyi olacağını, hayırlı olacağını, bir enerji getireceğini düşünüyorum. Bir hareketlenme oldu, normalin çok üzerinde bir hareketlenme var gerçekten. Ben avukatlık hayatım boyunca Zonguldak Barosu ile çok iç içe oldum. Meslekte 45 yılındayım. 26 stajyerim var. Seminerler verdim sempozyumlar yönettim, üst kurul delegesi oldum. Daha da çok iç içe bir yaşam geçti. Çok birikimlerimizi var, deneyimlerimiz var. Biz bu görevi onur olarak telakki ediyoruz. Çok yararlı olacağıma inanıyorum. Seçildiğim takdirde arkadaşlarımız beni tercih ederlerse her şey iyi olacak diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Kongrenin açılış konuşmasını baro başkan vekili Engin Yurtbay yaptı. Yurtbay konuşmasında hizmetleri için Kerem Ertem’e teşekkür etti

Eski Baro Başkanı Kerem Ertem kürsüye çıkarak veda konuşması yaptı ertem konuşmasında herkesi duygulandırdı

Adayların konuşmasının artından avukatlarda gündem dışı söz alarak konuşma yaptılar sonrasında oylamaya geçildi

(HABER-ERCAN DEMİR)

Kerem Ertem zonguldak haberleri haber son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 22 KASIM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 22 KASIM 2017
ERCANLA OBJEKTİF 21 KASIM 2017
ERCANLA OBJEKTİF 21 KASIM 2017