“Biz MHP'den değil MÇP'den ayrıldık”

“Biz MHP'den değil MÇP'den ayrıldık”

“Biz MHP'den değil MÇP'den ayrıldık”
Bu içerik 1572 kez okundu.

Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Taner Yıldırım Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Hamdi yana cevap verdi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi Zonguldak il Başkanı Hamdi Ayan Cuma günü Kanal Z de katıldığı canlı yayında Büyük Birlik Partisi ve MHP'nin birleşebilir mi sorusuna karşılık olarak,” Büyük Birlik Partisi bizden ayrıldı. Biz onlardan ayrılmadık. Dolayısıyla onlar gelmeli” şeklinde cevap vermişti.

MHP İl Başkanı Hamdi Ayan Bu sözlerine Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Taner Yıldırım da, ”Biz MHP’den değil MÇP’den ayrıldık. Büyük Birlik Partisi 25 yıllık köklü bir siyasi partidir. Büyük Birlik Partisi kendisini ispatlamış bir siyasi harekettir. Toplumda rağbet gören, toplumun dikkatini çeken önerileri ve görüşleri toplumun takip ettiği bir siyasi harekettir. Bizim şu anda yüzdelik oyları da kıyaslamamamız lazım. Çünkü potansiyelimiz bizim çok daha fazladır. Yani insanlar dikkat ediyor, takip ediyor. Büyük Birlik Partisi'nin acaba bunda görüşü nedir diye. Büyük Birlik Partisi'nin Bugün mecliste olmasını isteyen bir sürü insanlar vardır. Eğer seçim yasası değişirse Büyük Birlik Partisi mutlaka meclise girecektir. Şu anda belki bizim oraya yolumuz çok düşük ama potansiyelimiz ve oyumuz yüzde onların üzerindedir” dedi. Taner Yıldırım sözlerine şu şekilde devam etti:

BİRLİK PARTİSİ KENDİSİNİ KANITLAMIŞ KENDİSİNİ İSPATLAMIŞ BİR SİYASİ HAREKETTİR.

“Ben şehir dışında olduğum için o programı izleyemedim ve şu anda sizden duyuyorum Tabii bu süreci böyle değerlendirmekte fayda var diye düşünüyoruz. Bir kere biz o dönemde MHP'den ayrılmadık MÇP'den Ayrıldık o zaman. Tabii meseleyi biz onlara gidelim onları bize gelsin gözüyle değil, olaya şöyle bakmakta fayda var diye düşünüyoruz. Biz Ülkemizin ve milletimizin bekası için ülkemizin birlik ve beraberliği için her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız. Tabii bizim nefsani hareket etme pozisyonumuz yok. Biz doğru kimden gelirse gelsin yanındayız, yanlış kimden gelirse gelsin karşısındayız. Ülkemizin milletimizin menfaati çıkarım Neyi gerektiriyorsa biz onu yaparız. Nefsani düşünmeyiz, kibirli davranmayız ve kendimizi üstün görmeyiz. Ülkemiz için her türlü fedakarlığı bu zamana kadar yaptık. 25 senelik bir Partiyiz. Biz çeyrek asırlık Bir siyasi hareketiz, bizim bir misyonumuz ve vizyonumuz var. Biz Alpereniz, ülkücüyüz Türk İslam ülküsünü savunan görüşümüz var. Biz idealler üzerine siyaset yapıyoruz, günlük siyaset yapmıyoruz. Her ne olursa olsun Büyük Birlik Partisi kendisini kanıtlamış kendisini ispatlamış Bir siyasi harekettir. Türkiye'de belki mecliste giremedik ama belli dönemlerde mecliste olduk. Fakat şu bir gerçek ki Büyük Birlik Partisi'ne Türkiye her zaman ihtiyaç duymuştur. Büyük Birlik Partisi'nin aldığı oyun üzerinde potansiyel bir oyu vardır. Yani Türk kamuoyu Büyük Birlik Partisi’ni takip ediyor görüşlerine değer ve önem veriyor. Onun için böyle bize gelsinler ya da ona gitsinler, bundan kısır tartışmalardır. Biz bir siyasi partiyiz. Kurumsal bir yapımız var. Bizim kendi yol hastamızda vizyonumuz var. Biz değerler üzerinden siyaset yapıyoruz. Öncelikle milli ve İslami diğerimiz var. Türk islam ülküsünü biz devam ettiriyoruz. Trk İslam ülküsü devam ettirdiğimiz gibi yaşıyoruz da, yaşamaya gayret ediyoruz. Eksiklerimiz ve noksanlıklarımıza birlikte yaşamaya gayret ediyoruz. Biz tekrar diyoruz. Gelişmiş ekonomisi ile sağlığıyla ticareti ile fiziği ile kimyası ile aklınıza gelebilecek tüm konularda Türkiye'nin gelişmesi için her türlü şey yaparız. Yeter ki ülkemiz müreffeh ve Dünya ülkeleri ile rekabet edebilecek güçlensin.

İnsanlarmız mutlu yaşayacak diğer gelişmiş ülkelerin insanlarla aynı seviyede olacak bir ülkeyi Hayal ediyoruz. Türk milletinin özelliği ve yapısı ortadadır. Bugün işte coğrafyamızda Türkiye üzerinde oynanan oyunlar da ortadadır. Gelişmiş ve güçlü bir Türkiye maalesef istemiyorlar. Bunun için de gayemiz ve amacımız her şeyiyle mükemmel tüm değerlerini en üst seviyede halkının kimliği ile nüfus kağıdıyla dünyayı dolaşan bilecek dünyadaki bütün Türklerin de birlik ve beraberlik içinde olacağı BİR hayalle yaşıyoruz. O doğrultuda Biz de beraber gerekli her şeyi beraber yaparız. Burada bu kısır tartışmaya girmek istemiyorum. Biz dediğin gibi çizgisini ortaya koymuş bir hareketin bizim 25 yıllık bir mazimiz var. Tabii bu maziyi 25 yıllık sınırlamamak gerekir. Bizim davamız Alparslan'dan bu zamana kadar devam ediyor. Trk İslam ülküsü devam ediyor, Alperenlerin taa horasandan kalkıp Anadolu'ya gelmelerinden bu yana devam ediyor. Bu doğrultuda dediğim gibi Biz milli ve yerli tüm siyasi partilerle yakınız. Ülkesine düşman olmayan hainlik yapmayan terör örgütünü desteklemeyen tüm siyasi partilerle işbirliği yaparız. Fikir alışverişi yaparız, görüşlerimizi paylaşırız. Onlardan da bunları bekleriz. Bizim çizgimiz şudur. Ülkesine milletine düşman olmayan terör örgütlerini desteklemeyen tüm siyasi partiler bizim için yakındır, kardeştir diyorum. Yani Başkanım o konuşmasında Kendisine bırakıyorum. Belki onun kafasında gelsinler diye düşünceleri vardır onlara da başarılar diliyorum. Biz ülkemiz ve milletimiz için her türlü fedakarlığa hazırız.Bugün bir çok şey beşerdir. Siyasi partilerde beşerdir. Gelip geçicidir. İnsanlarda gelip geçicidir, kalıcı olan, baki olan bir tek Allah'ın nizamıdır. Onun bize önerdiği çizgidir. O da Kur'an ve sünnettir. Bundan gerisi biz her şeyi konuşuruz tartışırız. Yarın yine diyorum. Ülkemizin milli ve birlik ve beraberliği için biz her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız. Biz şu anda partimizi kutuplaştırmak vaziyette değiliz. Büyük Birlik Partisi bugün vardır yarın başka bir şey olabilir. Merhum Muhsin Yazıcıoğlu bundan 9 yıl önce soyadı şimdi şehit oldu, Rahman-ı rahmete kavuştu. Liderler de gelip geçicidir kalıcı olan sadece Kur'an ve sünnettir. Partiler bizim için bir araçtır Gelip geçicidir. Ama yine diyorum. Büyük Birlik Partisi kendisini ispatlamış bir siyasi harekettir. Toplumda rağbet gören, toplumun dikkatini çeken, önerileri ve görüşlerini toplamun takip ettiği bir siyasi harekettir. Biz şu anda yüzdelik oylarla kıyaslamamamız lazım. Çünkü potansiyelimiz bizim çok daha fazladır. Yani insanlar dikkat ediyor takip ediyor. Büyük Birlik Partisi'nin acaba bunda görüşü nedir. Büyük Birlik Partisi'nin Bugün mecliste olmasını isteyen bir sürü insanlar vardır. Eğer seçim yasası değişirse Büyük Birlik Partisi mutlaka meclise girecektir. Şu anda belki bizim oraya yolumuz çok düşük ama potansiyelimiz ve oyumuz yüzde onların üzerindedir”

(HABER-ERCAN DEMİR)

Milliyetçi Hareket Partisi Hamdi Ayan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM
ANA HABER 17 KASIM 2017
ANA HABER 17 KASIM 2017