DEVREK’TE ÜRÜN GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI…

DEVREK’TE ÜRÜN GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI…

DEVREK’TE ÜRÜN GÜVENLİĞİ TOPLANTISI  YAPILDI…
Bu içerik 1125 kez okundu.

Zonguldak Bilim,ve Teknoloji İl Müdürlüğü ve Devrek Engelli Vatandaşlar Yardım ve Dayanışma Derneği tarafından  ortaklaşa ürün güvenliği toplantısı  düzenlendi.

Devrek Engelliler Derneği Başkanı Songül Saraç,konuşmasında’ Bilim,Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca 16-20 Ekim Haftası’ Ürün Güvenliği’haftası olarak kutlanmakta olup,bu yılda ilçemizde sizlere”Güvenli Ürün”nedir.Ürün Güvenliği Nasıl Sağlanır,Bizler alışveriş yaparken ürünün güvenli olup olmadğını nasıl anlarız,Bu gibi konularda sizlere bilgi vermek ve sizleri aydınlatmak üzere toplanmış bulunuyoruz, sözünü,Zonguldak Bilim,Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Ayben Özkan’a bıraktı.

Bilim,Sanayi ve Teknoloji  İl Müdürü Ayben Özkan’Güvenliğiniz için denetliyoruz’

Bakanlığımızca her yıl Ekim ayı içerisinde kamu oyunda ürün güvenliği bilgilendirmek,bilinçlendirmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla”Ürün Güvenliği Haftası”kutlanılmaktadır.Hafta kapsamında ürün güvenliği konusunda okullarda ve kent meydanlarında faaliyrtler düzenlenmekte,üretici ve tüketicilerin katılımıyla toplantılar gerçekleştirilmektedir.

Ürün güvenliği,temel olarak piyasaya arz edilecek her ürünün,insan sağlığı,can ve mal güvenliği,hayvan ve bitki yaşam ve sağlığı ile çevreye zarar vermeyecek şekilde üretilmesidir.

Güvenli ürün ise kullanım süresi içinde,normal kullanım koşullarında risk taşımayan veya kabul edilebilir ölçüde risk taşıyan ve temel gerekleri sağlayan üründür.

Günümüzde piyasa gözetimi ve denetimi  faaliyetlerinin yürütülmesi en önemli kamu hizmetlerinden biri haline  gelmiştir.Ülkemizde piyasa gözetimi ve denetimi faaliyetleri 10 farklı kamu kuruluşu tarafından yürütülmekte ve her kuruluşun  sorumluluk alanında bulunan ürünler farklılık göstermektedir.Aerosel kaplar,asansörler,ATEX  ürünleri,basınçlı ekipmanlar,elektrikli ekipmanlar,enerji verimliliği,gaz yakan cihazlar,kazanlar mekineler otomotiv,pil  ve akümülatörler,sivil kullanım amaçlı patlayıcılar,piroteknik ürünler, taşınabilir basınçlı ekipmanlar,teleferikler ile zorunlu standart düznlenmemiş alan ürün grubunda  yer alan ürünlere yönelik denetim faaliyetleri Bakanlığımız sorumlulunda bulunmaktadır.

Enerji  ürünlerinde güvensiz ürünlere ilişkin genel bilgiler verdi. Katılımcılara slayt gösterileri sunum yapıldı.Bu konuda başımıza gelebilecek her hangi bir şikayetlerinizi Alo 130 hattına bildirmelerini istedi.”

Devrek Belediye Nikah Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Zonguldak Bilim,Sanayi ve Teknoloji Müdürü Ayben Özkan ve görevlileri,Devrek Engelli  Vatandaşlar Yardım ve Dayanışma Derneği Başkanı Songül Saraç ve yönetim kurulu üyeleri,İlçe Aile  Sosyal Politikalar Müdürü Aziz Kalaycı engelli çocuklar ve aileleri yanı sıra kalabalık vatandaşlar katıldı.

Ahmet ÇİMEN DEVREK

devrek zonguldak haberleri haber son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 18 KASIM 2017
ANA HABER 18 KASIM 2017
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM