Uzmanından kış öncesinde kombi temizliği uyarısı

Uzmanından kış öncesinde kombi temizliği uyarısı

Uzmanından kış öncesinde kombi temizliği uyarısı
Bu içerik 645 kez okundu.

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde kombi bakım ve teknik servis uzmanları; kombi kullanan vatandaşların en az 3 yılda bir bakımlarının yaptırılması gerektiğini belirttiler. 
Alaplı ilçesinde, kombi bakım uzmanı olarak çalışan Mustafa Arslan, yaklaşan kış öncesi vatandaşlara tavsiyelerde bulundu. Doğalgaz kombi cihazlarının, yıllık veya 3 yılda bir bakımlarını mutlaka yapılması gerektiğini söyleyen kombi bakım ve teknik servis uzmanı Arslan, kombilere yapılan bakımların daha verimli, sağlıklı ve tasarruf sağlayacağına söyledi.
Alaplı'nın yüzde 90’nın doğalgaz kullandığını belirten kombi bakım ve teknik servis uzmanı Mustafa Arslan, “Kombi bakımı sırasında filtre temizliği önem taşıyor. Filtre temizlenmediği zaman sıcaklığı 50 dereceye ayarladığınızda radyatöre giden sıcaklıkta aynı dereceyi bulamazsınız. Bu da kombinin daha fazla yakıt tüketmesine sebep oluyor. Bakımı yaptırılmayan kombi ve tesisatın verimi düşer ve ömrü kısalır. Verimi düşen kombi daha fazla doğalgaz tüketir ve evinizi daha az ısıtır. Bunlar da size soğuk algınlığı ve kabarık doğalgaz faturaları olarak geri döner. Kombilerin kış ayına girmeden bakımlarını yapılması gerekir. Kombinizin bakımını yaptırdığınız takdirde eski kombinizin verimi artar, kombinizin de ömrü uzar. Kombi ve tesisatınızdaki arızalar kış mevsiminin en soğuk dönemlerinde doğalgaz faturanıza yansımaz. Bakımı yaptırılan kombiler sürekli arıza yapmayacağı için size beklenmedik masraf çıkarmazlar. Sonuç olarak daha az dogal gaz faturası ödeyerek daha çok ısınırsınız" dedi.

zonguldak haberleri haber son dakika haberi alaplı zonguldak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 22 KASIM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 22 KASIM 2017
ERCANLA OBJEKTİF 21 KASIM 2017
ERCANLA OBJEKTİF 21 KASIM 2017