“Bölgenin en kapsamlı mühendislik fakültesi”

“Bölgenin en kapsamlı mühendislik fakültesi”

“Bölgenin en kapsamlı mühendislik fakültesi”
Bu içerik 614 kez okundu.

Bülent Ecevit Üniversitesi Rektör Yardımcısı Ve Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Kutoğlu, bu yıl faaliyete geçen mühendislik fakültesi binasını basına tanıttı.

 

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Rektör Yardımcısı ve Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Kutoğlu, bu yıl faaliyete geçen Mühendislik Fakültesi binasını basına tanıttı.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Kutoğlu, basın mensuplarına yeni mühendislik fakültesi binasını gezdirdi, tanıtım yaptı, bölümler ve laboratuarlar hakkında bilgi verdi.

5100 öğrenci ve 160 öğretim görevlisi ile birlikte ikili eğitim veren Mühendislik Fakültesi, modern yapısıyla Batı Karadeniz bölgesini en modern ve en kapsamlı okulu olarak göze çarpıyor.

Bünyesinde 3 adet 220 kişilik anfi salonu bulunan ve geniş hacimli 22 adet dersliğiyle öğrencilerde modern ve kaliteli eğitim imkanı veren Mühendislik Fakültesi’nde ayrıca onlarca bilgisayar, motor, elektronik ve elektronik laboratuarları bulunuyor.

Türkiye’ni en modern ve en kapsamlı mühendislik fakültesi olduğunu belirten BEÜ Rektör Yardımcısı ve Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Kutoğlu, şunları söyledi.

5100 ÖĞRENCİ, 160 ÖĞRETİM GÖREVLİSİ ONLARCA LABARATUVAR, 3 ANFİ VE 22 DERSLİK

“Bir kere böyle güzel bir binada eğitim ve öğretim yapmanı mutluluğunu yaşıyordum. Bu bağlamda da bu projene geliştirilmesinde, kaynak bulunmasında ve hizmete girmesinde büyük emekleri olan eski rektörümüz Sayın Mahmut Özer’e şükranlarımızı sunuyorum. Çok güzel bir binada, Dört dörtlük  bir binada eğitim ve öğretim yapılıyor. Şu anda gördüğümüz bina ısıtılmasından soğutmasına, deprem durumlarına kadar akılı bir şekilde doğalgazını ve elektriğinin hepsini kesen sistem akıllı olarak kontrol edilen bir bina. Bu binada 18 bin 500 metrekarelik bir alan var. Derslik bloklarımızı. Eğitim bloklarımızı ve öğretim elemanları ofislerimiz var. 22 tane dersliğimiz var. 3 tane 220 kişilik anfimiz var. 7 tane bilgisayar sınıfımız var. Atölyelerimiz var, öğrenci atölyelerimiz var. Öğrencileri ihtiyaçların giderilmesi için kantinlerimiz var ve 7/24 saat çalışan öğrencilerin çalışma alanları var. Böyle bir binada öğrencilerimize eğitim ve öğretim verme imkanı, araştırmacılarına araştırma imkanı sunmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyuyoruz ve tekrar Sayın Prof. Dr. Mahmut Özer’e bu imkanı bize sağladığı için teşekkür ediyorum.

Bu sene yeni aldığımız öğrencilerle birlikte 5100 tane öğrenci eğitim görmekte. Ve İkinci öğretimimizde var biliyorsunuz ve bu eğitimi öğretim faaliyetleri gecede devam ediyor. Sürekli yaşayan bir bina, eğitim ve öğretim yaşanmakta. Ve biz öğrencilerimize kendi kurmuş olduğumuz fakültemizin kurmuş olduğu birde duyuru sitemimiz var Duyuru TV. Öğrencilerimize anlık olarak tüm konularda 3 adet televizyon ekranından duyurularımız yapıyoruz. Yaklaşık 23 milyon TL civarında bir maliyeti var”

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak mühendislik fakültesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 18 KASIM 2017
ANA HABER 18 KASIM 2017
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM