Yayla Orta Okulundan anlamlı kampanya

Yayla Orta Okulundan anlamlı  kampanya
Bu içerik 975 kez okundu.

 

Diyarbakır’daki kardeş okula kışlık giyecek gönderdiler

 

 Yayla  Orta Okulu Eğitim-Öğretim’im yanı sıra Sosyal Sorumluluk projesi kapsamında çeşitli etkinliklere imza atıyor. Din Kültürü  ve Ahlak Bilgisi  öğretmeni  Halil İbrahim Şahin’in öncülüğünde toplanan kışlık giyim eşyaları kardeş olarak seçtikleri  Diyarbakır 75’inci Yıl yatılı Bölge Okulu öğrencilerine gönderildi.

Öğrenciler tarafından bağışlanan Kazak, gömlek, mort, bot, çorap gibi giyecek eşyaları kolilere yerleştirilerek kargo ile Diyarbakır’a gönderildi. 

 Yaklaşık 15 koli dolusu giyim eşyalarını  ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtmak üzere Diyarbakır’daki  kardeş  okula  gönderdiklerini belirten Yayla Orta Okulu Müdürü Ahmet Bozdemir, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Öğrencilerimizin  bağışladığı giyim maddelerini  Diyarbakır’daki kardeş okulumuza gönderdik. Giyecekler ihtiyacı olan öğrencilere dağıtılacak. Ben bu giyim eşyalarının toplanmasında bize destek veren öğrencilerimize  ve velilerine teşekkür ediyorum. Bu tün etkinliklerimiz  devam edecek” diye konuştu.

 Kampanyaya öncülük eden Rehber öğretmen Halil İbrahim Şahin, daha önce Diyarbakır’da görev yaptığını, oradaki öğrencilerin yardıma ihtiyacı olduğunu belirterek şöyle konuştu: “Benim ilk görev yerim Diyarbakır. Oradaki öğrencilerin ihtiyacı olduğunu biliyordum. Müdürümüzle görüştüm ve böyle bir kampanya düzenledik.  Katkı veren öğrencilerimize teşekkür ediyoruz”  dedi.

HABER: ERCAN AYGÜN

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ERCANLA OBJEKTİF 21 KASIM 2017
ERCANLA OBJEKTİF 21 KASIM 2017
ANA HABER 21 KASIM 2017
ANA HABER 21 KASIM 2017