Vali Çınar: “Siz hem misafirimizsiniz hem de ev sahibisiniz”

Vali Çınar: “Siz hem misafirimizsiniz hem de ev sahibisiniz”

Vali Çınar: “Siz hem misafirimizsiniz hem de ev sahibisiniz”
Bu içerik 458 kez okundu.

 

Zonguldak Valisi Ahmet Çınar’ı 5’i yabancı ülkeden olmak üzere toplam 20 üniversite öğrencisi ziyaret etti.

 

Damla Projesi Kapsamında Vali Ahmet Çınar’ı 5’i Yabancı Ülkeden Ve 15’ide Çeşitli İllerden olmak üzere toplam 20 üniversite öğrencisi vali Ahmet Çınar’ı makamına ziyaret etti

Ziyarette Zonguldak Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdür Vekili Hakan Yüksel, Zonguldak Gençlik Merkezi Müdür Vekili Barış Özdemir, gençlik liderleri ve konuk öğrenciler hazır bulundu.

Ziyarete Vali Çınar konuk öğrencilerimle tek tek tokalaşarak onlara hoş geldin dedi konuk öğrenciler sırayla kendilerini tanıtılar. Tanıdım esnasında Vali Ahmet Çınar kendisini daha önce görev yaptığı illere denk gelen öğrencilerle kendisinin de o ilde bir zamanlar görev yaptığını söyledi.

Tanışmanı ardından Zonguldak Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdür Vekili Hakan Yüksel, Damla Projesi kapsamında bu ziyareti gerçekleştirdiklerini belirtti.

VALİ ÇINAR: BEÜ’DE 1000’E YAKIN YABANCI ÖĞRENCİMİZ VAR

Vali Ahmet Çınar’da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi

Vali Çınar, “Hoş geldiniz arkadaşlar. Tabi yapılan iş yapan kişiler ülkelerin böyle bir ada oluşu, bunların hepsi güzel faaliyetler.  Siz bir kısmında etkin olursuz bir başka grupta başka kısımda etkin olur bunlar hepsi toplandığı zaman aslında çok etkili güzel büyük işlerdir olup bitenler. Bizim üniversitemizde de burada 1000’e yakın yabancı öğrencimiz var.  Önümüzdeki hafta tüm ülkelerin temsilcisi öğrenci arkadaşlarımızla bir kahvaltı programı yapacağız ve onlarla buluşacağız.  Siz hem misafirimizsiniz hem de ev sahibisiniz.  Dolayısıyla bir takım sorunlar, sıkıntılar olur, olabilir. Her yerde ve köyde de olur ama önemli olan burada üniversiteyi bitirmezi, burada okumanız, size kendi ülkenizle beraber bir başka ülkeni kültürünü yaşayarak öğrenme fırsatı verir. Hem yeni bir dil kazandırıp, aslında siz Türkiye’de okuyanlardan daha avantajlısınız. Türk olup ta Türkiye’de okuyanlardan daha karlı durumdasınız. Beni de ziyaret etiğiniz için teşekkür ediyorum. Çok mutlu oludum tanışmaktan. Hepinize kolay gelsin diyorum. Özellikle yabancı öğrenci arkadaşlarımız memleketlerinde buradaki güzel anıları anlatacağını ve Türkiye’yi oralarda sevdireceğine de inanıyoruz. Birde tabi baktığımız zaman çoğu İslam ülke si ve gelişmekte olan ülkeler mensupları bir aradayız. Her birimize burada bize orada size çok iş düşüyor. Önemli işler düşüyor. Bizim tek çaremiz gelişmek, kalkınmak, Kendimi geliştirmek. Din de öyle yaşanabiliyor kültürde öyle yaşanabiliyor, kalkınmamışsak, gelişmemişsek ne dini anlayabilir ve yaşayabilir nede kültürümüzü muhafaza edebiliyoruz. Bu sadece işte kalkınma topyekun bir konu. Yani bireysel kişisel gelişimimiz ekonomik gelişmişlikle ülkenin ekonomik gelişmişliğiyle de doğrudan bağlantılı bir şeydir. Yani insan her şeyi geliştirir, insanı geliştirirseniz ülkeyi de geliştirirsiniz. 

Bu bir. Bir diğer konu dünyada ciddi bir sömürü düzeni var. sömürgecilik var eskiden beri. Hiçbir insafları, ahlakları ve namusları yok. Çok net olarak insanları sömürüyorlar, ellerinde olanı kimini kandırıp kimini zorla tehditle alıyorlar bunu da kendi ülke insana yediriyorlar. Dolayısıyla dünyanın bir kesimi büyük kaoslar,. Kavgalar sıkıntılar içerisindeyken bir tarafta saltanatını yaşıyor ama öbürlerin üzerine basarak yaşıyor.  Bu insanlığın, evrensel değerleri, hele hele İslam’a hiç uymayan bir şey, çok kötü bir şey. O zaman bize düşen iş değim gibi kendimiz, bireyimizi, ülkemizi geliştirmek olmalı”

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak Valisi Ahmet Çınar Damla Projesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 22 KASIM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 22 KASIM 2017
ERCANLA OBJEKTİF 21 KASIM 2017
ERCANLA OBJEKTİF 21 KASIM 2017