Kutay’a moral desteği (Videolu Haber)

Kutay’a moral desteği (Videolu Haber)
Bu içerik 554 kez okundu.

 

Zonguldakspor Alt yapısında kaleci olarak  futbol oynayan, Çatalağzı Eren Enerji Mesleki ve Anadolu lisesi öğrencisi17 yaşındaki Kutay Gönültaş talihsiz bir  rahatsızlık geçirdi. Tedavisine devam edilen Kutay’a moral vermek isteyen sınıf arkadaşları kafalarını kazıtarak destek oldular. Öğrencilerin ‘Bir İlik, bir hayat’ sloganı ile başlattıkları  destek  kampanyası çığ gibi büyüyor.  Zonguldakspor teknik ekibi ve futbolcular,  dün yapılan antrenmanda Kutay ve arkadaşlarını ağırlayarak moral verdiler.

HER ZAMAN YANIDAYIZ

Kutay’a her zaman destek olacaklarını belirten Zonguldakspor Teknik Direktörü  Şenol Demir: “Umarız en kısa süre içerisinde sağlığına kavuşursun. Buraya gelmen bizim içinde ayrı bir moral oldu. Her zaman yanında olduğumuzu unutma. Sağlığına kavuşman için duacıyız. Seni istediğin zaman misafir etmeye hazırız. İnşallah kısa zaman içinde sağlığına kavuşursun” diye konuştu.

KUTAY İLİK BEKLİYOR

Lösemi tedavisi devam eden ve uygun ilik bekleyen Kutay, kendisine destek olan herkese teşekkür ederek: “İyi ki varlar. Tedavi sürecim iyi gidiyor. İlik bekliyorum. Umarım en kısa zamanda çıkar. Tedavim bittikten sonra buraya geri dönmek istiyorum. İlik nakli aslında çok basit bir şey. İnsanlarımız daha çok bilinçlenmeli. Kızılay’a gidip 3 tüp kan vererek form doldurmaları yeterli. Destek bekliyorum” şeklinde konuştu.

DUYARLI OLMAK LAZIM

Takım kaptanı Mert Caymaz, herkesin duyarlı olması gerektiğini belirterek duygularını şöyle dile getirdi: “Çocuklar çok güzel bir düşünce. ‘Bir ilik bir hayat’ sloganı ile arkadaşlarına yardımcı olmaya çalışıyorlar. Gerek yerel gerekse ulusal basında bunu gördük. Ben gurur duydum bu durumla. Bu çocukların bizim içimizden çıkması çok güzel. Bizde Zonguldak Kömürspor olarak her zaman onların yanındayız ve desteğiz” ifadelerine yer verdi.

UYGUN İLİK BULUNACAKTIR

Takımın tecrübeli orta saha oyuncusu Hasan Küçcük, kısa zamanda uygun iliğin  bulunacağına inandığını belirterek duygularını şöyle dile getirdi: “Kutay’ın sınıf arkadaşlarını bu hassasiyetlerinden dolayı kutluyorum. Çok önemli bir konuya değinmişler. Galiba o arkadaşımıza da yüzde yüz uyan bir ilik bulunamamış. İnşallah onun iyileşmesi için gerekli olan ilik bir an önce bulunur. Bu durumlar insanların başına gelince hatırlanılıyor. Önemli olan daha öncesinde hatırlayıp, tedbir alabilmek. Bu süreçte bende onlara destek veriyorum” dedi.

ARAMIZA DÖNECEĞİNE İNANIYORUM

Kutay’ın Zonguldakspor alt yapısında kaleci olarak görev yaptığını, kısa zamanda iyileşerek aralarına döneceğine inandığını belirten antrenör  Taylan Varol is duygularını şöyle dile getirdi: “Kutay’ın bir an önce iyileşip aramıza dönmesini diliyoruz. Bu gücün onda olduğunu biliyoruz. Biz bu konuda elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. ‘Bir İlik Bir Hayat’ sloganıyla, bu şekilde bir proje başlatmışlar. Onlara da teşekkür ediyoruz. Camia olarak elimizden ne geliyorsa Kutay’a ve bunun gibi rahatsızlığı bulunan herkese destek olacağımızın sözünü veriyoruz. Kutay güçlü bir karakter. İyileşerek kısa süre içinde aramıza döneceğimize inanıyorum” dedi.

DESTEK BEKLİYORUZ

Kutay’ın sınıf arkadaşı Yunus Emre Yüksel destek beklediklerini ifade ederek şöyle konuştu: “Şenol Demir hocamız bizi davet etti. Her zaman bizim yanımızda olacaklarını söylediler. Bizim ‘Bir ilik Bir Hayat’ sloganı altında projemiz var. Herkesin desteklemesini bekliyoruz. Futbolcu ağabeylerimizde bize destek vereceklerini söylediler. İlik naklinin hiçbir zararı yok. Bir kez verildiğinde tekrar verilebiliyor. Türkiye’de biz bu durumu çoğaltmaya çalışıyoruz. İnşallah çoğalır. Zonguldakspor kulübüne çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Kutay sınıf arkadaşı Melih Güçlücan ilik haklinin hayat kurtaracağını belirterek destek olan herkese  teşekkür etti.

Daha sonra toplu olarak hatıra fotoğrafı çektirildi. 

HABER: ERCAN AYGÜN

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 18 KASIM 2017
ANA HABER 18 KASIM 2017
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM