ZONGULDAK’TA GİRİŞİMCİLİK KURSU BAŞLADI

ZONGULDAK’TA GİRİŞİMCİLİK KURSU BAŞLADI

ZONGULDAK’TA GİRİŞİMCİLİK KURSU BAŞLADI
Bu içerik 852 kez okundu.

 

Zonguldak Kalkındırma ve Yaşatma Derneğinin İŞKUR ve KOSKEB işbirliğinde düzenlediği girişimcilik kursunun ikincisi başladı.

ZESOB Salonu’nda düzenlene girişimcilik kursunda, ZONDEF Başkanı Gurbet Altay eğitimci olarak katılırken, İşkur İş ve Meslek danışmanı Sevilay Eyican ile Zonguldak kalkındırma ve Yaşatma derneği Yönetim Kurulu Üyesi Eylül Güzeloğlu hazır bulundu.

18 Ekim itibariyle başlayan seminer 4 gün devam edecek ve 21 Ekim’de sona erecek.

Seminere 25 kursiyer katıldı.

Seminer hakkında bilgi veren ZONDEF Başkanı ve eğitimci Gurbet Altay, “İkincisini düzenlemiş olduğumuz Zonguldak ili Kalkındırma ve Yardımlaşma derneği, İŞKUR ve KOSKEP ile ortaklaşa düzenlenen girişimcilik kursu’nun ikincisi başlamıştır. İlk kursumuzda 25 kişiyi mezun ettik. Onlar girişimcilerle birlikte önce Zonguldak’a sonra Türkiye’ye katkı sağlayacaklardır. Zonguldak ve Türkiye ekonomisine katkı sağlayacaklardır. Bu ikinci kursumuzda yine 25 kursiyerimizle beraber Zonguldak’ın kaderini biraz olsun değiştirmek adına yaptığımız bir çalışmadır. Bu anlamda yetkilileri çok teşekkür ediyorum. Özellikle KOSKEB ve İŞKUR’a teşekkür ediyorum. Buraya gelen herkese teşekkür ediyorum. Çünkü onlarda zamanlarını ayırıp bu girişimcilik belgesi ile beraber devletin desteklerinden faydalanabileceklerdir. Burada bir noktaya dikkat çekmek istiyorum, bir çok yere gittiğinizde Zonguldak’lıları görebiliyorsunuz. Artık sadece çalışan değil bir çok noktada gerçekten istihdama katkı sağlayan işletmeler kurmuş Zonguldaklılar göreceksiniz. Bu projelerde Sayın Valimizin büyük katkıları vardır. Kurslarımız devam edecektir. Bunun dışında dört kursumuz daha gerçekleşecektir. Toplamda 150 girişimciyi belgelendirerek Zonguldak’ın hizmetine sunmuş olacağız” dedi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak GİRİŞİMCİLİK KURSU
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 18 KASIM 2017
ANA HABER 18 KASIM 2017
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM