Veda ettiler

Veda ettiler

Veda ettiler
Bu içerik 996 kez okundu.

 

Emekli olan Zonguldak İl Müftü Yardımcısı Fehmi Mamakçı ve Sakarya’ya atanan Kilimli İlçe Müftüsü Nedim Özkal için din görevlilerince veda yemeği düzenlendi.

 

Zonguldak İl Müftü Yardımcısı Fehmi Mamakçı emekli olurken, Kilimli İlçe Müftüsü Nedim Özkal, Sakarya İli Söğütlü İlçe Müftülüğü’ne atandı

Fehmi Malakçı’nın emekli olması ve Nedim Özkal’ın da Sakarya’ya atanması nedeniyle Zonguldak’ta Din Görevlileri tarafından veda yemeği düzenlendi.

Halil İbrahim Sofrası’nda düzenlenen ve yemeğine, İl Müftüsü Rüstem Can ile Fehmi Malakçı, Nedim Özkal ile Zonguldak Din Görevlileri Derneği Başkanı Yunus Karaahmetoğlu ile çok sayıda din görevlisi katıldı.

KARAEHMATOĞLU: KATILANLARA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Zonguldak Din Görevlileri Derneği Başkanı Yunus Karaahmetoğlu, “Sayın Müftü yardımcıları sayın meslektaşlarım bugün buraya toplanmamızın vesilesi müftü yardımcısı Fehmi Malakçı’nın emekli olması ve nedime ile ilk aramızda oluşu günü vesilesiyle veda yemeği düzenledik. Uzun ömürler diliyorum. Ve Nedim hocamıza da yeni görevinde başarılar diliyorum. Yüce yarabbim yar ve yardımcıları olsun. Sizlere meslektaşlarıma da katıldıkları için teşekkür ediyorum” dedi.

NEDİM ÖZKAL: TEŞEKKÜR EDİYORUM

Sakarya’ya tayin olar Kilimli İlçe Müftüsü Nedim Özkal’da, “Bütün din görevlisi derneği üyelerine böyle bir veda yemeği düzenledikleri için teşekkür eder şükranlarımı sunuyorum. Sayın değerli il müftümüz ve yardımcısı,  diğer din görevlisi arkadaşlarımız cümlemizden ben çok razıyım, çok memnunum. Ben burada hep ilgi gördüm, saygı gördüm, hiç sıkıntı yasamadım. 5 sene boyunca burada görev yaptım. Zonguldak da olsun, Kilimlide olsun çok iyiydi. Hiçbir vatandaştan hiçbir yöneticiden hiç bir kişiyle de sıkıntım olmadı. Hep ilgi gördüm. Zonguldak halkı da olsun Kilimli halkına olsun çok saygılılar Herkesten Allah razı olsun. Ben kutlarım başta müftümüz olmak üzere din görevlisi kardeşlerime teşekkür ediyorum. Bizlere ve veda yemeği düzenledikleri için” dedi.

FEHMİ MALAKÇI: HAKKINIZI HELAL EDİN

Emekli olan İl Müftü Yardımcısı Fehmi Mamakçı’da, “Saygıdeğer müftüm, saygı değer arkadaşlarım. Sizlerle birlikte yaklaşık 4 yıldır zamanda Zonguldak’ta beraber çalıştık. hepimiz gayet samımı birlik beraberlik içerisinde birbirlerimizi desteklediniz emekleriniz unutulmaz. Bizde elimizden geldiği kadar sizlere öncülük etmeye gayret ettik. çalışma sistemimizde ben odaklı değil biz odaklı çalışmaya gayret ettik. Eğer bir başarı varsa bu hepimizin, eğer bir başarı yoksa bunu bize havale edin demiştik. Size de her seferinde söyledik. Dediğimiz gibi her başlangıcın bir sonu vardır bende diyanet İşleri Başkanlığında 43 yıllık bir hizmeti Allah nasip ederse tamamlayarak inşallah emeklilik hayatına başlayacağım. Hepinizden son derece memnunuz İlgi alaka gördük, birbirimize ikramda bulunduk, birbirimiz hak hukuk da bulunduk. Eğer benim hak hukukum geçtiyse ben hakkımı helal ediyorum, sizlerden de helallik istiyorum. Zonguldak halkından da gerekli ilgi, camilerdeki yoğunluklardan dolayı onlara da en samimi en gönülden selamları iletiyor ve onlara da Allahaısmarladık diliyorum. Her şey gönlünüzce olsun her şey gönülleriyle olsun. Allah’a emanet olun” şeklinde konuştu.

RÜSTEM CAN: BİZLERDE BİR GÜN AYRILACAĞIZ

Son olarak İl Müftüsü Rüstem Can’da, “Muhterem hocalarım, hocalarımız aramızdan ayılma vesilesiyle burada sizlere şükranlarımı arz ediyorum. Hani efendimiz bizlere buyuruyor ki birbirimizi sevmede şefkat göstermekte merhamet etmekte sizler bir vücut gibi olmalısınız. Allah sizlerden razı olsun. Zonguldak’a geleli 8 ay oldu. Eğer biz bu muhabbeti birlikteliği, birliği Zonguldak’ıda gözümüzün önüne alarak devam ettirebilirsek Allah’ın izniyle ve adaletiyle birçok şeyi başaracağız. Yeter ki bizler Kur'an ve sünnet etrafında kardeşlik etrafında bir araya gelip Allah’ın rızasını gözeterek elimizden gelen her şeyi yapalım. İnşallah sizlerde bunun derdindesinizdir. Sizlerin de bunların derdinde olduğunuzu biliyoruz. Tabı hocalarımız aramızdan gidiyor. Bizler de bir gün zamanı gelecek hocalarımız gibi olacak. Bizler burada gurbetçiyiz. Görevimizin hakkını verebilmektir. Fehmı hocam emekli oldu ama bizde böyle bir şey yok. Gittiği her yerde mihrap ta onun kürsüde onun. Aynı şekilde değerli hocam görevine devam ediyor. Ve Nedim hocama da yeni görev yerinde aynı şekilde aynı güzellikde hizmetleri yapmasını yüce rabbim yardım eylesin diliyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Nedim Özkal ve Fehmi Malakçı’ya İl Müftüsü Rüstem can ve din Görevlileri derneği Başkanı Yunus Karahmetoğlu tarafından plaket ve hediye takdim edildi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak veda yemeği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ERCANLA OBJEKTİF 21 KASIM 2017
ERCANLA OBJEKTİF 21 KASIM 2017
ANA HABER 21 KASIM 2017
ANA HABER 21 KASIM 2017