Mülakatın ardından ilçe başkanları belirlenecek

Mülakatın ardından ilçe başkanları belirlenecek

Mülakatın ardından ilçe başkanları belirlenecek
Bu içerik 978 kez okundu.

 

AK Parti’de Merkez, Kilimli Ve Merkez İlçe’nin başkan adayları genel merkezde mülakata giriyor.

 

AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, Merkez, Kilimli ve Kozlu İlçelerinde ilçe başkan aday adaylarının genel merkezde mülakata gireceğini söyledi.

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, Ankara’da gerçekleştirilen İl Başkanları toplantısından döndü. Tosun İl başkanları toplantısı, İlçe Başkanlıkları ve kongre süreci ile Hastane inşaatıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

 

İL BAŞKANLARI TOPLANTISINDA KONGRE SÜRECİ İELE ALINDI

Ankara’da 2 gün süren Genişletilmiş İl başkanları Toplantısına katıldıklarını belirten Zeki Tosun, “Ankara’da 118.Genişletilmiş İl Başkanları toplantısını gerçekleştirdik. Her ay yaptığımız toplantılardan biridir. İlk günümüz teşkilat başkanımız ve Genel Başkan Yardımcımız Mustafa Ataç başkanlığında olmuştur. Mustafa Ataç’tan önce Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya belediyeler ile ilgili bir sunum yaptı. Belediyelerimiz ile ilgili bizlere bazı bilgiler aktardı biz de bu bilgilerle belediye başkanlarımızı ve belediye meclis üyelerini bilgilendireceğiz. 

Mustafa Ataç ile yaptığımız toplantıda en önemli konumuz şu anda devam etmekte olan kongre sürecimiz ile ilgiliydi. Yeni atanan il başkanları arkadaşlarımız vardı onlarla tanışmış olduk. Daha sonra güncel konuları konuşarak toplantı sona erdi. Toplantının ikinci gününde Sayın Cumhurbaşkanımız da toplantıya katıldı. Toplantıya 81 İl Başkanları ve Kadın Gençlik ve il Genel Meclisi Başkanları katıldı. Cumhurbaşkanımız toplantıda güncel konular hakkında bize bilgiler verdi. Daha sonra orman ve Su işleri bakanımız Veysel Eroğlu’nun bir sunumu gerçekleşti. Ardından etik kurulu başkanımız bir sunum yaptı. Toplantı bu şekilde son bulmuştur” ifadelerini kullandı.

 

İLÇE BAŞKANLARIMIZ, GENEL MERKEZDE YAPICAK MÜLAKATTAN SONRA BELİRLENECEK

Merkez, Kilimli ve Kozlu İlçelerinin ilçe başkan adayların bugün akşam Ankara’ya gideceklerini ve yarın sabah ise mülakata alındıktan sora ilçe başkanlarının birleneceğini belirten Zeki Tosun, şunları kaydetti:

“Bizim şu anda devam eden bir kongre sürecimiz var. 4 ilçemizin kongresini geçtiğimiz günlerde tamamlamıştık. Bu hafta sonu da üç ilçemizin gençlik kolları kongresini yapacağız. Şu anda dört ilçemizin kongresi kalmıştır. Bununla ilgili Ankara’da bazı çalışmalarda bulunduk. Bu akşam Kilimli, Kozlu ve Merkez ilçede ki ilçe Başkan aday adayları’nı Ankara’ya götüreceğiz. Yarın sabah saat:10:00 itibariyle de genel merkezde bu arkadaşlarımız mülakata gireceklerdir. Yapılan bu mülakatın ardından ilçe başkanlarımızı tespit etmiş olacağız. Süreç bu şekilde devam ediyor. Ardından Yüksek Seçim Kurulu’na kongre tarihini belirledikten sonra vereceğiz. En geç Ekim ayı sonu veya Kasım ayı başında ilçelerimizin kongrelerini yaparak il kongremize hazır hale geleceğiz. Bunun dışında bizim rutin çalışmalarımız var ilçe danışma kurulu toplantılarımız olsun il danışma kurulu toplantılarımız olsun yaptığımız rutin toplantılarımız var.” dedi.

 

HASTANE KISA SÜRECE BAŞLIYOR

Hastane inşaatını en kısa zamanda başlayacağını belirten AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, “Geçtiğimiz hafta sağlık Bakanımıza milletvekilimiz Hüseyin Özbakır ve Faruk Şatıroğlu ile birlikte ziyaret etmiştik. Konumuz hastane ile ilgiliydi. Sağlık bakanımız ile son kez görüşerek hastanenin şu andaki mevcut eski yerine yapılması konusunda antak kaldık. Hatta talimatları bizim yanımızda verdik. İnşallah en kısa zamanda Önemli bir şey olmazsa hastanemizin inşaatına En kısa sürede başlanacaktır” şeklinde konuştu.

 

TÜRK İŞ BAŞKANINI ZİYARET ETTİK

Zeki tosun, “Geçtiğimiz hafta Türk-İş başkanımızı ziyaret ettik. Ereğli’de bazı konularımız vardı. Kendisiyle görüştük” dedi.

 

MİTHATPAŞA TÜNELİNDEKİ PÜRÜZLER GİDİRELDİ

Mitphatpaşa tünen inşaatının başlayacağı müjdesini veren AK Parti İl Başkanı Zeki osuin, “Yollar ile ilgili bir açıklama yapmıştık. Mithatpaşa Tüneli inşaatı da kısa zamanda başlayacaktır. Oradaki pürüzlerde giderildi. Buda bizim için sevindirici bir haberdir” diye konuştu.

 

EREĞLİ YOLU ÜZERİNDE MUAZZAM BİR ÇALIŞMA VAR

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, son olarak Ereğli yolu üzerinde muazzam bir çalışma olduğunu belirterek, “Ben dün İstanbul tarafından geldim o yolda muazzam bir çalışma var. Ve çoğu yerler açık durumda inşallah en kısa zamanda bitecektir” diye konuştu.

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak AK Parti Merkez Kilimli Ve Merkez İlçe’nin başkan adayları sondakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 22 KASIM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 22 KASIM 2017
ERCANLA OBJEKTİF 21 KASIM 2017
ERCANLA OBJEKTİF 21 KASIM 2017