Ahmet Altun, topu merkez ilçeye attı

Ahmet Altun, topu merkez ilçeye attı

Ahmet Altun, topu merkez ilçeye attı
Bu içerik 414 kez okundu.

 

CHP İl Başkanı Ahmet Altun, delege seçimlerine yapılan itirazlar konusunda verilecek karar yetkisinin merkez ilçenin olduğunu ve verilecek karara göre hareket edileceğini söyledi

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak İl Başkanı Ahmet Altun, tamamlanan delege seçimler sonrasında beyaz ve mavi liste arasında yaşanan çekişme ve yapılan itirazları değerlendirildi.

Gazetecileri delege seçimlerine ilişkin sorularını cevaplandıran Ahmet Altun, “8 ilçemizin delege seçimleri Cumartesi günü itibariyle bitmiştir. Mavi listenin bazılarını itirazlar var bazılarında. Merkez ilçede kota itirazları olmuştur. Merkez ilçe de kendi yetkisini dayanarak 5 gün içerisinde karar verecektir. Yetki merkez ilçededir. Merkez ilçenin vereceği karara göre de ben görüşlerimi açıklarım. Gençlik ve kadın kotasında da tüzüğümüzde açık metinler var. Bu metinlerde yorum farkı olabilir. Bu tüzükte ki maddelere göre herkes bu topa girmiş durumdadır ve kararını verecektir. Biz de tüzükteki maddelere göre kendi yorumumuzu hukukçularla beraber yapıp eğer bize intikal ederse bir karar veririz. Kamuoyu vicdanını rahatsız edici hiçbir karar vermeyeceğimizi kamuoyunun bilmesinde yarar vardır” şeklinde konuştu.

DENİZ BAYKAL’A ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal’a acil şifalar dilediğini belirten İl Başkan Ahmet Altun, “Sabah almış olduğum bilgiye göre Eski Genel Başkanımız, Sayın Deniz Baykal’ın rahatsızlığını öğrendik. Kendisinin Ankara’da yoğun bakımda olduğunu ekranlardan öğrendik. Kendisine Allah’tan şifalar diliyorum geçmiş olsun diliyorum. Bir an önce sağlığına kavuşarak yeniden eski günlerine kavuşur ve aramızda döner beraberce siyaset yaparız, Cumhuriyet Halk Partini ayağa kaldırmak için çaba sarf ederiz” ifadelerini kullandı.

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak CHP İl Başkanı Ahmet Altun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ERCANLA OBJEKTİF 21 KASIM 2017
ERCANLA OBJEKTİF 21 KASIM 2017
ANA HABER 21 KASIM 2017
ANA HABER 21 KASIM 2017